Rok v Provenci

Rok v Provenci
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537871/bmid_rok-v-provenci-66376dbab52f6.jpg 4 437 437

Provence série

„Vítejte v krajině levandule, výborného vína a lanýžů.“ Humorné vyprávění, ze kterého dýchá provensálská atmosféra plná skvělého jídla, místních zvyků a svérázných postaviček. Rok v Provenci je první částí volné trilogie vonící levandulí a chutnající po těch nejvybranějších lahůdkách a nejlepším víně. Chronologicky popisuje rok jednoho Brita, který se rozhodl přestěhovat do malé vesnice v malebné francouzské oblasti Provence. S anglickým humorem v jeho nejlaskavější podobě nás autor seznamuje s radostmi i úskalími života cizince, který se rozhodl uskutečnit svůj sen žít v místě, které dosud znal pouze jako turista. Kniha Rok v Provenci získala řadu ocenění, například British Book Awards pro rok 1989 za nejlepší cestopisnou knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Tympanum

A Year in Provence, 1990

Interpreti: Pavel Soukup

Wendysek
12.05.2014 5 z 5

D O K O N A L Á kombinace Francie a anglického humoru, už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Olia
07.05.2014 4 z 5

Líbilo moc, Mayle dokáže čtenáře přemístit přímo do půvabné Provence.. hodně mě bavily kulinářské orgie.. vinařství, společenský život, který byl vždycky o jídle a vínu.. ňam ňam.. prostě paráda.. i když já mám v úmyslu jet do Bretaně :-)

Zlord Antiježíš
04.03.2014 5 z 5

Krásná země, nádherný ženský, víno, slunce, klidné tempo za všech okolností a toho žrádla všade...slintám a stěhuji se do Provence.

Marčullkas
28.02.2014

Zbožňuji atmosféru kouzelné PROVENCE, která knize dodáva neskutečnou odpočinkovou pohodu! Kniha věnovaná těm, kteří milují vůni levandulí, a výborné rose víno :)

Hanny
04.01.2014 4 z 5

Koupila jsem knížku mamce k Vánocům - obě si přejeme jet na dovolenou do Provence, kochat se levandulovými polemi s dobrým vínem v ruce a plným břichem francouzských specialit... Koupila jsem zatím 1 díl a po přečtení je mi nad míru jasné, že u něj nezůstane. Číst knihu mě naplňovalo čím dál tím větší touhou odjet do Provence zrovna, nehledě na to, že chodím do práce a že prostředek prosince. Je lehce napsaná, je čtivá, přestože žádná velká zápletka se "kupodivu" nekoná, je vtipnmá, je kouzelná - když ji čtete, ten pocit, co vyvolá, je jen kousek od skutečného zažití popisovaného... Jediné, co mě zpočátku rozčilovalo, byla spousta francouzských slov a vět, kterým jsem někdy nerozuměla. Postupně jsem si zvykla, nejspíš to dokreslovalo atmosféru celé knihy...
P.S. Dovolená už je tak napůl naplánovaná :)

kirkous
14.11.2013 5 z 5

Příjemné překvapení. Provence mě vždy lákala a tato kniha, vtipná a poučná (především co do výkladu různých typů gestikulace) mou touhu neumenšila. Jen upřesnila několik důležitých podmínek, které by měly být splněny, když se tam vydám. 1. nejezdit v sezóně (ale ani ne v zimě). 2. mít pěknou kupu peněz (jinak bych si přece nemohl dovolit ty gurmánské požitky, co popisuje autor). 3. naučit se francouzsky (i když i se školní francouzštinou tam asi člověk moc nepochodí...)

VePe
14.11.2013 3 z 5

Relativně vtipná kniha, která se dá číst kdekoliv. Kapitoly jsou jednotlivé měsíce v roce a od toho se odvíjí historky, které se autorům stanou. Kniha mi přiblížila tamní život, krajinu, obyvatele, přístup k životu.. a nalákala mě (zas), abych se tam jednou vydala.

Alzbetta
17.10.2013

Moc se na ni těším i na další dva díly. Moc ráda bych se do Provence podívala,tak zatím alespoň přes knihu :)

ondras666
20.09.2013 5 z 5

K této knize snad netřeba nic dodávat. Při jejím čtení jsem si připadal, že jsem opět v Provence a úplně se vrátil do léta a dovolené. Nádherně vylíčený běžný život v malebném kraji. Doporučuji k přečtení a k návštěvě. Nalévám si druhou skleničku pastisu a pouštím se do čtení druhého dílu...

Skawin
11.08.2013 5 z 5

Pohodová knížka, která nás seznamuje s Provence, jejími obyvateli i zvyky. Něco mezi cestopisem a románem. Vůbec jsem se nenudila. (Jenom francouzské výrazy mě trochu mátly, jelikož francouzsky nemluvím.) Myslím, že bych se tam měla zajet podívat :-)

aannyy
23.03.2013 5 z 5

Skvělé, miluji Provence :-)

laydee
24.02.2013 2 z 5

Hezká knížka, ale opravdu trošku nuda, jinak se mi moc líbila. Četla jsem ji v zimě, tak mě to tak hezky navnadilo na léto :)

janabubu
24.09.2012 2 z 5

bestseller?? opravdu?? :) Pridavam se k nazoru Jiti - je to pekne napsana, obsahla slohova prace.

Danafantom
27.01.2012 5 z 5

Fajn knížka, užila jsem si jí.

Jíťa
27.03.2011 2 z 5

Nikdy bych nevěřila, že se u knihy odehrávající se v malebném prostředí Provence budu tak strašně nudit! Bohužel musím konstatovat, navzdory kladným ohlasům, že pisatelské umění autora je opravdu chabé připomínající až žákovskou snahu o "typické" žánrové dílo. Další důkaz toho, že za knihou honosící se titulem bestseller se neskrývá nic jiného než chabý literární pokus snažící se vzbudit ve čtenáři jakési emoce nad životními strastmi a slastmi různých lidiček, kde se nejvíce využívá (a zneužívá) kouzelného prostředí, do kterého je děj zasazen. Velké zklamání!

nightlybird
30.11.-0001 4 z 5

Tahle útlá knížka plná pohody, dobrého jídla a kouzelné krajiny vám nepřinese žádné vzrušující děje, ale klid do duše a u těch, kteří se s Provence seznámili na vlastní kůži zcela jistě navodí vzpomínky, v kterých se tam vrátí. Dočetl jsem ji jen po srpen, zbytek si usyslím na zbývající měsíce roku a budu se s nimi takhle po troškách těšit a mezitím si nechám od Pagnola vyprávět jak voní tymián a mrknu se co mi psal (a jistě i ostatním) z Provence pan Horníček.