Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545376/bmid_romeo-julie-a-tma.jpg 4 3895 3895

Poutavá novela o tragické lásce mladičké Židovky a českého studenta za nacistické okupace. Dívka, která prchá před transportem do koncentračního tábora, nachází u studenta dočasný úkryt a oba mladí lidé se do sebe zamilují. Jejich několikadenní láska, plná starostí o budoucnost a strachu, brzy násilně a tragicky končí dívčinou smrtí. Kniha působivě vyjadřuje tíživou atmosféru doby, která drasticky zasahuje do myšlení i jednání hrdinů a v zárodku ničí jejich přirozenou touhu po plném a jasném životě.... celý text

warca
17.03.2015 3 z 5

Byla to povinná četba, kterou jsem přečetla za jeden večer. Trochu jsem se jí jako vždy děsila, ale zas tak hrozné to nebylo. Kniha se celkem dobře četla. Autor měl takový zvlášťní, osobitý styl psaní, ze kterého potom vyplynula ta hlavní myšlenka. Smutné, ale pěkné.

petiska
10.03.2015 4 z 5

Jako jednou z mála jsem dala šanci knize, kterou mi doporučovala většina přátel. Osobně takové knihy nevyhledávám, protože doba, kterou popisují, ve mně vyvolává pocit nejistoty a zároveň soucit k utrpení, kterého bylo všude mnoho. Čas, kdy jsem se plouživě blížila ke konci příběhu, s sebou nesl obrovské břemeno v mém nitru. Musím uznat, že autor si pomocí krátkých vět opravdu s gradací/stupňováním děje vyhrál. Samé otázky a proč a jak to dopadne? Nedá se ani popsat, jak mě čtení této knihy vnitřně mučilo. Příběh je jednoduchý a opravdu výstižný. Rozhodně bych doporučila :-)

belladone
10.03.2015 3 z 5

Já nevím, námět zajímavý, ale styl vyprávění se mi moc nelíbil..

Ethela
14.02.2015 5 z 5

Při dočtení jsem si jen říkala "Sakra, Ester, nemohla jsi to ještě chviličku vydržet?"

Ketesh
24.01.2015 5 z 5

Přesně takhle nějak si představuji dokonalé dílo. Krásný příběh(i na okolnosti), krásně popsaný, skvěle popsaní hrdinové, krásně vylíčené jednotlivé okamžiky, krásný jazyk. U knihy jsem se vůbec nenudila, dílo mělo napínavý děj a nebylo zde ani jednoho zbytečného slova. *smeknutí*

mehilainen
23.01.2015 1 z 5

Oba hlavní hrdinové mě většinu času hrozně rozčilovali svým hloupým chováním, nebyla jsem schopná to dočíst. A to musí být, abych knížku odložila.

nikola8798
22.12.2014 5 z 5

Četla jsem jí, ještě než nám ji učitelka zadala jako povinnou četbu a vážně se mi líbila. Čte se jedním dechem a úplně mě pohltila.
Rozhodně se k ní zase vrátím a přečtu si jí znovu.

schizmo
18.11.2014 4 z 5

Tenkrát jsme to měli na střední jako povinnou četbu, takže jsem tomu přistupoval se značnou nelibostí. Byl sem pak až zaskočen, jak mě to pohltilo a nakonec jsem to přečetl jako opařený na jeden zátah. V těch telecích letech mě to celkem zasáhlo...

katerina9455
15.11.2014 4 z 5

Krásná knížka, ale se smutným koncem... Bohužel reálný obraz té doby,

Dean_Moriarty
28.09.2014 5 z 5

Dokonalost. Intenzita Otčenáškova díla, jeho výrazovost a hloubka, ve mně nezmizely ani několik let po přečtení. Nebojím se říct, že zatím jsem lepší knihu asi nečetl. "Staré domy jsou jako staří lidé, plny vzpomínek."

Falquar
26.09.2014 5 z 5

Tahle knížka je krásná od začátku do konce pro svoje postavy, pro temnou atmosféru tehdejší doby (okupace Československa, nacistické Německo, druhá světová válka, genocida...) a především pro svůj sloh. Nespisovná řeč postav, nedokončené věty, bohatý jazyk, stručné popisy namísto obšírných souvětí přes půlku knihy, to všechno činí příběh naprosto unikátním zážitkem a já jsem ráda, že jsem se k němu dostala. Můžu jedině doporučit.

bibi.r
01.09.2014 5 z 5

Četla jsem to na střední a strašně obrečela, ale je to nádherné.

Pitbullka
28.08.2014 3 z 5

Příběh byl pěkný, ale bohužel mě úplně nezaujal způsob, kterým byla kniha napsaná.

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Tato kniha je tak podobná knize od Rollanda, ale to jí neubírá nic na kráse. Je to silný, odvážný a smutný příběh. Opravdu to dění za války je šílené a to o tom jenom čtu! Co musela znamenat, jak vypadat skutečnost, realita? Vybrala jsem si ji do seznamu k maturitě a myslím, že jsem neprohloupěla.

Eviik
19.08.2014 5 z 5

Krásný příběh lásky mladých lidí, kteří se bohužel narodili do strašné doby, kdy být židem znamenalo jízdenku do koncentráků. Zaujala mě odvaha Pavla, když Ester pomohl. Doporučuji.

Aaron Lewis
15.08.2014 3 z 5

Knihu si už moc nevybavuji. Byla krátká a než jsem se stačila pořádně začít, skončila. Zdála se mi jednoduchá a měla smutný konec, zase :o) ale ty já ráda. Každopádně autor chtěl touto knihou říct něco mnohem hlubšího než, že dva lidi nemohou dojít k naplněné lásce…

scatty-chan
06.08.2014 5 z 5

Zhruba do půlky jsem knihu hodnotila průměrně, pak ale nastal zlom a konečně přišla na řadu Ester. A já se zamilovala. Už dlouho se mi nestalo, že bych knižní postavu tak moc chápala, jako jí. I příběh dále sílil a já jsem byla čím dál více a více v malém bytečku v Praze za dob války. Konec mě dostal - je jedno, jaké tragédie se dějí, kolik slz prolijeme nebo zatoužíme se už nikdy neprobudit - slunce vyjde stejně jako včera i den před tím. =)

klaritkaa
28.07.2014 5 z 5

Nezapomenutelné čtení ze školních let. Romantický příběh dvou lidí z dob války. Jakmile vzpomínám na povinnou četbu, je právě tato kniha mou knihou číslo jedna !!

1v8na
26.07.2014 5 z 5

Patří mezi špičky v povinné četbě. Kdo chce poznat Prahu za druhé světové války, měl by si tuhle knihu přečíst.

martinka_d
18.07.2014 3 z 5

Dala bych 3+
příběh pěkný a smutný,ostatně jako každý příběh v němž jsou židé :-(
Na mě to bylo málo rozepsané a strašně rychlý závěr...
ale za přečtení určitě stojí