Rosemary a její syn

Rosemary a její syn
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315694/bmid_rosemary-a-jeji-syn-kyV-315694.jpg 3 229 229

Rosemary série

< 2. díl

Než odhalíte pravdu, může být pozdě… Z děsivě geniálního příběhu o zrození Satanova syna Rosemary má děťátko běhal čtenářům mráz po zádech. Ira Levin v něm zachytil detaily každodenního života na Manhattanu natolik věrohodně, že napínavý příběh o postupně narůstajícím zlu působí až děsivě uvěřitelně. Knížka Rosemary má děťátko se stala klasikou, stejně jako známý film. Román Rosemary a její syn začíná na úsvitu nového tisíciletí – v době, kdy naději lidstva zastiňuje vzrůstající strach a nejistota a svět zoufale potřebuje spasitele. A právě tady, na pozadí New Yorku roku 1999, se Rosemary znova shledá se svým synem. Právě tady se také odehraje bitva mezi dobrem a zlem na celosvětové úrovni – boj, který bude mít hrozivé a dalekosáhlé následky nejen pro Rosemary a jejího syna, ale pro celé lidstvo. Děsivý, provokativní a nezapomenutelný příběh Rosemary a jejího syna je výjimečný a napínavý thriller a zároveň představuje varování pro nadcházející tisíciletí. Vynikající načasování a mistrovská obratnost Iry Levina nás zve na cestu do temnoty – mezi znepokojivé síly, které se sváří v každém z nás. Rosemary a její syn je triumf vypravěčství a mistrovské dílo, fascinující kniha jednoho z nejnadanějších a nejoriginálnějších autorů.... celý text

Zuuza
07.12.2014 3 z 5

První díl byl skvělý. Druhý díl byl o malinko horší, dokud jsem se nedostala asi na poslední stranu knihy. Konec mi úplně zkazil oba dva díly, velká škoda. Otevřeným koncem by Levin vůbec nic nezkazil, ale tohle..? :(

Verrrunka
07.04.2014 3 z 5

Konec velmi, velmi zklamal....

Rachel
04.02.2014 1 z 5

Narozdíl od ostatních mi druhý díl nezkazil výborný dojem z prvního. Ten druhý mi připadal jako taková slátanina, že to s tím výborným prvním prostě nešlo dohromady. :)

RockMartina
09.11.2013 2 z 5

Některá díla by neměla mít druhý díl.

slamenka
10.09.2013 1 z 5

Lituju, že jsem tuhle knihu vůbec četla.... zničilo mi to dojem z Rosemary :-( a ten konec? tak ten byl jak facka, nečekaný a nechtěný :-D a od autora nejspíš zoufalý

DasaN
09.06.2013 4 z 5

No první díl byl sice lepší a už tam není taková atmosféra jako v prvním díle, přesto kniha byla čtivá, se zajímavým koncem.

Lenka Žofka
22.01.2013 1 z 5

Profesorka češtiny mě od toho kdysi dávno zrazovala, že si tím zkazím dojem z prvního dílu....no neměla ona pravdu?? :D

Miru
14.11.2011 3 z 5

První díl - výborný, druhý díl - zbytečný? Napsán opět poutavě, ale v určitých pasážích jsem měla pocit, že to autor už vážně přehnal. Kdo četl, pavděpodobně tuší, které mám na mysli. No a samotný závěr? K tomu nemám moc co říct. Nejsem si zrovna jistá, jestli jsem jej správně pochopila...

willi
22.07.2011 1 z 5

Tak moc jsem se po přečtení Rosemary má děťátko těšila na pokračování a asi proto je to tak velké zklamání. Kdyby Levin zůstal u jednoho dílu a nechal otevřený konec, udělal by líp. . . Přehnané, vynucené, těžící z úspěchu prvního dílu . . .

Mitsuki
29.03.2011 4 z 5

Myslím, že kdybych nečetla tento druhý díl, tak bych o moc nepřišla. Tím však nechci říct, že by pokračování Rosemary a její syn bylo nudné nebo pokazilo obrázek, který jsem si o tomto příběhu i spisovateli vytvořila. Kniha je právě docela pěkně ukončená, pro někoho možná dost násilně, ale to člověku alespoň dá důvod k zamyšlení.

teen-a
28.02.2011

Ve srovnání s jedničkou hloupý vtip.