Rovnice lásky

Rovnice lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413295/bmid_rovnice-lasky-jTv-413295.jpg 4 221 221

Rovnice lásky série

Stella Langová má mimořádnou schopnost. Dokáže předvídat chování zákazníků pomocí složitých algoritmů. Díky tomu vydělá víc peněz, než vůbec zvládne utratit. Pokud ale jde o randění, její schopnosti výrazně zaostávají za průměrem běžné třicátnice. Všechno jí ztěžuje fakt, že má Aspergerův syndrom a při francouzských polibcích se cítí velmi nepříjemně. Později ale usoudí, že potřebuje získat cvik, ideálně s profesionálem, a tak si najme společníka Michaela. Vietnamsko-švédský fešák vypadá, jako by ho vystřihli z dojímavých filmových scén, ovládá východní bojové umění a kdyby nabídku odmítl, mnoho by ztratil. Když za ním přijde Stella s rozvrhem lekcí, slíbí jí, že spolu odškrtnou všechna políčka – od předehry až po polohy za hranicí misionářské. Podaří se Stelle vymyslet rovnici lásky?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Kiss Quotient, 2018

Knižní střípky
13.10.2019 5 z 5

Stella Langová miluje svou práci s čísly. Je v ní řád, systém, vše se dá jednoduše vysvětlit, na vše jsou neměnná a předem daná pravidla. Ovšem partnerské a vůbec jakékoliv mezilidské vztahy jsou pro ní naprosto matoucí. Bodejť by ne, když má Aspergerův syndrom. A jelikož nemládne, rodina na ni vyvíjí určitý tlak ve smyslu toho, kdy už jako bude mít děti apod., a proto se rozhodne, že si na sex a komunikaci mezi mužem a ženou prostě najme placeného společníka, který jí tomu všemu naučí. A najme si Michaela.
Michael a Stella mi byli od prvních stránek sympatičtí. Knize někteří vytýkají příliš popisné sexuální scény, ale zase na druhé straně je třeba si uvědomit, že když si někdo najme učitele sexu, těžko pak v knize o daných lekcích nebude ani zmínka, dle mého názoru to jinak ani být napsáno nemohlo. Sledování postupného sbližování se Stelly a Michaela bylo moc příjemným zážitkem. Myšlení člověka s Aspergerem bylo prostřednictvím Stelly moc hezky popsáno. Kniha se opravdu skvěle četla. A i když toto není žánr, který běžně čtu a dlouho jsem přemýšlela, zda ji vůbec koupit, nelituji. Jsem ráda, že ji mám, až jsem sama překvapená, jak hodně mě bavila.

maafa
03.10.2019 4 z 5

Krásné téma, přečteno jedním dechem. Je to takové malé nahlédnutí pod pokličku aspergera. Vůbec mi, na rozdíl od některých pode mnou, nevadilo, že to bylo zabaleno do romantického obalu, a nešlo to úplně do hloubky problému. Ostatně to bylo zřejmé již z anotace a nebylo to ani záměrem....Kdybych si chtěla přečíst nějakou podrobnou sondu do života těchto lidí, sáhnu po jiném druhu literatury... Konec byl ale možná až trochu moc sladký, jinak bych dala hvězd pět. Doporučuji, opravdu milé a čtivé...

alzbeta4340
29.09.2019 4 z 5

Hodně povedená romance, trošičku na motivy "Pretty woman" naruby. Sympatické oddechové čtení se snad realisticky vykresleným omezením života hlavní hrdinky díky jejímu Aspergerovu syndromu. Co mi trochu vadilo - byly příliš podrobné sexuální scény, ty mě moc nebavily. Přesto je Rovnice lásky velmi pěkná oddechovka.

JustWomen
01.09.2019 2 z 5

Pohádka, ale trochu lásky a romantiky na konci léta... kdo by odolal? A kdyby od poloviny knihy pořád neřešili otázky typu "nejsem pro ni dost dobrý, nejsem pro něj dost dobrá", ještě jednu hvězdu bych přidala.

Adhara
27.08.2019 3 z 5

Nečítam červenú knižnicu, takže neviem, aký je v tomto žánri priemer. Okom nezaujatého však išlo o značne plytký a hlúpy príbeh. Hlavnú hrdinku som absolútne nechápala. Niežeby som poznala niekoho s autizmom, ale toto podľa popisu skôr ako na autizmus vyzeralo na chorobnú úzkosť, nulové sebavedomie (prečo, keď je taká dobrá v práci?) a sebanenávisť. Nebola ženská, mala klišé výzor intelektuálky (zase raz okuliare a drdol), nebola konzistentná sama so sebou (vraj sa nevyzná v sociálnych vzťahoch, ale keď si to dej vyžaduje, zrazu je v nich macher), každú chvíľu som jej mala chuť dať facku a vôbec – naozaj je pravda, že autizmus človeka prejde, keď stretne človeka, s ktorým má kompatibilnú chémiu? Nemala by nenávidieť dotyky s každým, vrátane „toho pravého“?
Ostatné postavy sú neuveriteľne ploché. Michael, až na to, že je gigolo, je hotový princ na bielom koni. To už neexistoval trápnejší dôvod, prečo robí gigola, ako ten, že potrebuje peniaze pre svoju matku chorú na rakovinu? Stellin druhý nápadník je zase koncentrátom arogantnosti a povýšenosti a o vzťahu s takým hovadom by predsa nemohla uvažovať ani autistka. Stelini predošlí partneri boli tiež úplné prasce na jedno kopyto, skrátka čierno-biely svet. To, ako okolo seba hlavní hrdinovia donekonečna krúžili a nevedeli sa dať dohromady kvôli obojstrannému nezmyslu „nie som pre neho dosť dobrá – nie som pre ňu dosť dobrý“ – bolo rozvláčne a neuveriteľné.
Čítalo sa to ľahko a rýchlo, za to tie hviezdy (aj to som chcela dať pôvodne iba dve). No emócie to vzbudzovalo len slabé. Ide o vyslovene oddychový text.

Katka7922
17.08.2019 5 z 5

Kniha mě opravdu moc bavila. Od začátku do konce. Stella je úžasná plachá dívka s velmi odvážným srdcem, vzhledem k tomu jakou diagnózu má. Aspergerův syndrom není vždycky takhle "jednoduchý" jako v této knize to mi věřte. Ale i tak je kniha báječná a doporučuji přečíst.
Vzhledem k tomu, že je tohle 1 díl tak se hodně těším na 2 a mohl by být manželským pokračováním těchto dvou. Asi bude zajímavý pohled na to jak Stella zvládne vše kolem manželství a třeba i dětí.

May
16.08.2019 3 z 5

Možná pod dojmem obálky jsem čekala knihu sice s nádechem erotiky, takříkajíc ve stylu současných romantických knih, ale celkově v "Austenovském" stylu ... Skutečnost mě poněkud překvapila, ale dočteno a nelituji. Stella je zajímavá osobnost a jsem velmi ráda, že jsem mohla nahlédnout do světa lidí s jejím onemocněním... velmi poučné a zajímavé. Michael až na to, že se páteční večery živí jako "společník" je prakticky vzorem všech ctností, pro mě až na hranici snesitelnosti, aby byl alespoň jako knižní postava uvěřitelný. Cekově dobře napsáno, příjemně a rychle se čte, ale erotické scény bych zkrátila tak na polovinu v ideálním případě na třetinu ..

Astonius
10.08.2019 1 z 5

Jde o erotický román a tak je ho nutné i hodnotit - v rámci žánru. To, pro co člověk bere erotický román do ruky, to splňuje, ale nic víc. Příběh je trapný, nepřirozeně šroubovaný do happyendu a asi kromě těch inkriminovaných scén absolutně nezajímavý. Má to být variace na Pretty woman naruby, s mužem v té oné roli, což teoreticky tak napsané je, ale prostě to trochu nefunguje zkrátka proto, že je to chlap...

peitho.1
04.08.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout! Podle anotace jsem čekala další z řady erotických románů, ale byla jsem překvapená, že jde spíše o romantický příběh s perfektně vykreslenou psychologií postav, zejména co se týče hlavní hrdinky, která má Aspergerův syndrom. Na začátku jsem se trochu bála, aby se to nezvrhlo v parodii, jak se často stává, když se autoři snaží vykreslit autistické hrdiny, ale tady bylo na každé stránce znát, že autorka ví, o čem mluví (sama Aspergrův syndrom má). Takže vřele doporučuji všem milovníkům romantiky ;)

narisa
31.07.2019 5 z 5

Opravdu naprosto úžasná a krásná kniha. Moc se mi líbila. Hlavně Michael :), ale i Stella mi byla sympatická. Přečteno jedním dechem, a ikdyž je příběh vlastně jednoduchý, absolutně mě uchvátil :)

Danago
30.07.2019 5 z 5

Nádherná kniha, která mě chytla hned od počátku. Aspergerův syndrom , kterým trpí hlavní hrdinka i sama autorka je tu velice přesně a věrohodně popsaný. Hlavní hrdiny, chytrou a při tom neobratnou ekonomku a matematičku Stellu i jemného a citlivého placeného společníka Michaela, jsem si okamžitě zamilovala. Knížka velice citlivě a vkusně dokázala propojit romantiku a erotiku v románu pro ženy. Být každá erotická kniha napsána s takovou lehkostí , laskavostí a jemností, tak nečtu nic jiného :)

Evka3814
29.07.2019 5 z 5

Tato kniha rozhodně stojí za přečtení! Je to citlivé téma,je super že autorka se s touto hlavní hrdinkou propojila a poukázala že i s takovou nepříjemnou diagnózou se dá žít. Samozřejmě je to i hodně i o tom jak vás okoli přijme a podpoří. Kniha se četla sama,moc jsem si ji užila a mohu jen doporučit:)))

Lenny.Wolf
29.07.2019 5 z 5

Nejhezčí romantická knížka, kterou jsem za poslední dobu četla!

Ivuska.09
28.07.2019

Na tuto knihu mě nalákalo spojení algoritům a lásky. Nápad měla autorka skvělý, ale provedení z mého pohledu pokulhávalo. Sklouzla totiž k obyčejnému erotickému románu, což v tomto případě prostě neocením. Nakonec jsem v příběhu pár dobrých zápletek našla, ale celkově jsem od knihy bohužel čekala víc.

LibraryGirl
21.07.2019 5 z 5

Miluji ji!!!

veveronka
10.07.2019 5 z 5

Vyborna.Od zacatku do konce jsem se bavila a precetla najednou

jinbr
08.07.2019 5 z 5

Hezky napsané, trochu odhaluje pohled myšlení autistů, i když jen těch lehčích případů

autismus pro ženy romantika Aspergerův syndrom

Helen Hoang
americká