Sama proti všem

Sama proti všem
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458448/bmid_sama-proti-vsem-9oG-458448.jpg 4 321 321

Když nezbývá naděje, jen zoufalství. Když se z noční můry stane skutečnost. A není pomoci... Strhující psychothriller od Briana Freemana, spisovatele vydávaného ve 46 zemích. Stačilo pár měsíců, aby se Lise Powerové zhroutil celý svět. Úspěšná autorka bestsellerového thrilleru Sama proti všem ztratila během půl roku téměř všechny nejbližší. Teď žije sama, ukrytá v domě v lesích poblíž kanadských hranic. A právě tam se jednoho večera zničehonic objeví chlapec, který tvrdí, že ho pronásledují, a prosí ji o pomoc. Je zraněný na hlavě, nepamatuje si ani své jméno, ale ví, že se stal svědkem vraždy. Lisa se ho rozhodne chránit. Netuší, jak je to možné, ale jeho osud se v mnohém podobá hlavnímu hrdinovi jejího románu. A teď se v nebezpečí ocitají oba...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Thief River Falls, 2020

Monkas1
24.04.2021 5 z 5

Doporučuji

marion111
23.04.2021 5 z 5

Úplně jiná kniha než série s Frostem. Taková zvláštní, místy poněkud nějak zmatená,ani se mi moc nechtělo pokračovat ve čtení, ale recenze slibovaly nečekané rozuzlení. Říkala jsem si, co za tím bude, trochu jsem tušila. Konec je hodně smutný, taky mi vhrkly slzy do očí.

JessieEx
23.04.2021 4 z 5

Tahle kniha se mi hrozně těžko hodnotí...
Na úvod bych ale ráda řekla, že miluju detektivky Briana Freemana. Sama proti všem byla bohužel jiná... Svým způsobem je to docela akčnější thriller, já jsem se ale mnohdy nudila, nebavilo mě to. Nejvíce mi nesedla hlavní hrdinka Lisa, zdálo se mi, že jedná iracionálně, nechápala jsem ji. Bohužel jsem byla z příběhu spíš zklamaná a i přes mnoho napínavých míst jsem se fakt nudila, nechápala jsem, kam tím vším autor míří. Chtěla jsem dát 3*, jenže...

Posledních asi 40 stran mě totálně odstřelilo. Hleděla jsem s vyvalenou pusou, brečela jako želva... Takový mindfuck už jsem dlooouho nezažila! Ne, že by ten konec vytáhl knihu na nejvyšší hodnocení, to fakt ne. Ale musím za něj tu hvězdičku přidat...

P.S. Naprosto se ztotožňuji s komentářem od "Nuttelky"

Nuttelka
19.04.2021 4 z 5

Brian Freeman je můj velký oblíbenec a jeho série s Frostem je skvělá, takže jsem se těšila i na jeho novou knihu. Celou dobu jsem si říkala, že je to takový průměr, co z toho nakonec vyplyne a teda musím říct, že celé rozuzlení mě tedy dostalo. Vesměs je to vlastně moc smutný příběh, že i slzu jsem nakonec uronila. Brian prostě umí ️

Petraxxx
18.04.2021 4 z 5

Opět autorova velmi pěkná kniha. Plynulý děj, který je sice dost předvídatelný, přesto se od knihy nemůžete odtrhnout.

Arsi007
16.04.2021 3 z 5

Jde o napínavý thriller, děj je svižný, kniha se čte dobře.

Po 7, kapitole jsem už ale přišla na hlavní pointu celé knihy. Jde o x krát provařenou zápletku nejen v knihách ale i ve filmech.

Pokud si tak jako já nehrajete na Sherlocka nebo Dr. House, nepitváte vše do detailů a nesnažíte se přijít na to, kde je zakopaný pes tak vás Sama proti všem překvapí. Na můj vkus ale autor dává čtenáři až moc indicií. A protože je tahle kniha založená právě na plot twistu tak je to za mě dosti nešťastné.

IG: @hanybooks

ladyka
11.04.2021

Asi budu taky "sama proti všem",ale mě tato kniha zklamala. Přes velmi nadějný začátek jsem se dostala do pro mě nudné zmatené třetiny a zbytek jsem jen dolistovala. Po přečtení konce jsem si potvrdila,že číst to celé by bylo pro mě skoro utrpení...dala bych 1*,ale protože jsem to nečetla poctivě celé,nechávám jen slovní komentář. Od autora někdy zkusím jinou knihu,snad mi sedne víc.

Baru7
10.04.2021 2 z 5

Kniha nebyla vysloveně špatná. Četla se celkem dobře, ale trochu jsem se musela nutit. Až teda na posledních 50 stran, to byla jízda.

Janaves
07.04.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den. Napínavé, konec překvapil, nečekala jsem to takhle...

zuzana2599
07.04.2021 5 z 5

Myslím, že tentokrát nás čtenáře Brian Freeman hodně překvapil, že ? A vlastně hlavně obelstil a to dokonale !! Jeho fantazie a představivost je hodna kvalitního thrillerového autora, tento thriller má spád, napětí a jiskru hned od první stránky.
Je hodně zneklidňující jen pomyslet, co by se mohlo skutečně stát, kdyby se z každé naší noční můry měla stát skutečnost !

Sabča92
07.04.2021 5 z 5

Sama proti všem není nijak náročný thriller, ve skutečnosti se jedná o knihu, kterou velmi rychle přečtete. V jaké bublině jsem žila, že jsem se ke knize od Briana Freemana dostala až nyní? Sama proti všem je naprosto geniální thriller, který mě stále překvapoval. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem zcela neodhalila celou zápletku a na konci mi lezly oči z důlků, jak to bylo skvěle promyšlené. Na knize rozhodně musím vyzdvihnout silnou hlavní hrdinku, která je velmi odvážná a bojovná. Kniha plná napětí a nechybí i akční scény. Druhým pilířem úspěchu této knihy je bezesporu zápletka příběhu, která není typickou, není tu žádná mrtvola, žádné tyranické manželství nebo tajemství u sousedů. Tu vlastně nevíte nic, jen to, že se můžete spolehnout jen a pouze sami na sebe.
Závěr se autorovi povedl na jedničku s hvězdičkou. Celé finální rozuzlení se samotným závěrem bylo skvělé od nápadu přes realizaci až k samotnému zobrazení. Nic nebylo utahané ani příliš zrychlené. Nemám absolutně co vytknout a vám knihu obrovsky doporučuji.

katka9574
07.04.2021 1 z 5

Sérii s Frostem jsem zhltla na jeden zátah, ale tohle byla neuvěřitelná srágora. Vsadím boty, že toto veledílo vyplodila Freemanova žena, partnerka v osobním životě i knižním průmyslu (cituji z autorova životopisu). Utrpení!

plamínek21
06.04.2021 3 z 5

Kniha je čtivá a určitě zaujme všechny, kteří fandí honičkám, pronásledování, zkrátka akci. Já mám ráda pomalejší, rafinovanější tempo a tak tento román není můj šálek kávy.
Každopádně však smekám před šokujícím a velmi překvapivým závěrem.

veronika6239
05.04.2021 4 z 5

Očekávání před otevřením knihy bylo veliké.... Prožitek po přečtení již ne tak velký, jako očekávání. Cca 200 stran (z celkových bez mála 300) mi dej přišel místy nudný a někdy až dost nerealiaticky... Cca 50 stran před koncem zvrat o 275°, který bych nečekala. Takove psycho. Po přečtení už vše západně tam, kam má a dej dává smysl od začátku až do konce. Doporučuji, ovšem knihy s Frostem jsou prostě lepší.

Šánka
05.04.2021 5 z 5

Je to mé první seznámení s autorem a jsem nadšená. Co nejdříve musím doplnit svůj seznam čtenářských dluhů o jeho dřívější kousky a pustit se do nich!
Rozjezd i chytlavost děje byly od prvních stránek výborné, napínavý, nahuštěný děj, nic složitého, až jsem začala mít dojem, že jsem v tom uvažování tak nějak vždy před autorem. Jakoby už nebylo čím překvapit....(jsem si fandila).
Takže závěrem, detektiv by ze mne byl mizerný, protože to, co B. Freeman dokázal provést s koncem příběhu by mne nenapadlo ani ve snu :-). Bylo to nečekané, matoucí, senzační.....a dojemné!

ellescorpio
04.04.2021 4 z 5

Neotřelé, skvěle vtáhne do děje. Trochu mi to připomínalo Prokletý ostrov.

musivila
03.04.2021 5 z 5

Mé první setkání s autorem a za sebe mohu říci, že mě kniha chytla od první stránky. Nutila mě číst dál a dál, udržovala v napětí až do samého konce. A přesto, že jsem si říkala, že určitě nebude vše tak přímočaré, jak nám autor podbízí, stejně mě konec překvapil. Opravdu povedený psychothriller.
-----------------------------------------------------------------------------
„Proč bys nemohla jet se mnou?“ „Víš co,“ uklidňovala ho Lisa. „Až tam budeš, pořádně se rozhlížej. Jednoho dne mě uvidíš.“

Didi15
03.04.2021 5 z 5

Tak přečteno na jeden zátah, prostě se to nedalo odložit ????nicméně to bylo trochu něco jiného než knihy s Frostem(ty se mi libi o stupinek víc), ale přesto paradni jizda se super námětem. I když jsem pak později začínala tušit, jak to asi všechno dopadne. Každopádně stojí ovšem za přečtení :)

Martiiiik
02.04.2021 5 z 5

Tak to byl mazec :-) Po většinu knihy si myslíte, že ty drobné nesrovnalosti jsou prostě jen drobné odchylky pro lehké zmatení a pak bum, těsně před koncem knihy zjistíte, že je vše úplně jinak a najednou do sebe vše zapadá a i slza ukápla.. :-) tohle se podle mě hodně povedlo :-) mohu vřele doporučit :-)

ArwenAragorn
29.03.2021 4 z 5

80%
Temná hvězda dosáhla úplného zatmění.

Výborný napínavý a čtivý psychologický thriller, u kterého mě dokonale šokovalo rozuzlení. Hodně jsem nad tím přemýšlela. A bylo mně moc líto Lisy.
Oceňuji i kvalitní překlad.
Ráda tuto knížku doporučím.