Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7608 7608

Lukyn96
03.12.2018 4 z 5

Příběhy byly úsměvné, ale že bych se z toho smál na celé kolo, to zase ne. Nejlepší mi přišla hned ta první kapitola s mísou koblih. Moje nejoblíbenější postavy jsou oddaný sluha Saturnin a elegantní slečna Barbora.

PeterBahn
27.11.2018 5 z 5

Velmi příjemné oddechové čtení, nic víc, ale rozhodně ani nic míň...

Salen86
27.11.2018 5 z 5

Nádhera, přečteno několikrát a jistě ne naposledy.

danny_21
27.11.2018 3 z 5

Průměrný humoristický román, který mi nijak zvlášť vtipný nepřišel a celkové kouzlo, které většinu z přispívajících omámilo, mě minulo - 55 %

Tyyynab
26.11.2018 3 z 5

Trochu zklamání, to nejlepší je zaneseno ve filmu, který je lepší než kniha sama. Nevím, co si z toho odnést, kdovíjak vtipné to nebylo... Opravdu jeden z mála případů, kdy doporučuji spíše film než četbu.

darksterka43
18.11.2018 4 z 5

Četla jsem tuhle knížku v rámci povinné četby k maturitě. Moc se mi líbila byla vtipná poutavá a četla se jedním dechem.

bobo7592
15.11.2018 5 z 5

Klasika českého - i když tak trochu anglického - humoru. V podstatě povinná četba pro všechny co mají rádi jemný laskavý humor. A bláznivé nápady.

heliiinka
13.11.2018 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená z každé příhody, postupně mi doba návštěvy u dědečka přišla trošku přetažená. Ale jinak je kniha velmi vtipná a originálně napsaná.

jfialova
12.11.2018 5 z 5

Teta Kateřina je nepřekonatelná.

LaCucaracha
08.11.2018 3 z 5

Konečně jsem se dokopala ke klasice českého humoru. Nemá cenu o Saturninovi něco psát, všichni ho znají. Ale upřímně - čekala jsem víc. Snad nikdy jsem se opravdu nezasmála jako u Wodehouse. Vlastně jednou asi jo. A co mi vyloženě vadilo, to byly ty historky, které si vyprávěli za dlouhých letních večerů, ty bych s chutí přeskočila. Ale tak je to takové příjemné pohodové čtení, to zase ano, knížku si určitě nechám.

Whitecat
04.11.2018 5 z 5

Jedna z mála knih, ke které se ráda vracím. I když už to znám skoro z paměti, stejně si nedokážu představit letní prázdniny bez Saturnina. Televizní seriál je sice fajn, ale knihu mám mnohem, mnohem radši!

sicilia14
02.11.2018 4 z 5

skvelý humor, úžasne vykreslené postavičky, ale pri čítaní vidím presné gestá a mimiku a počujem hlas hercov. Opačné poradie najprv má byt kniha, nie vždy sa to podarí

kachnat
01.11.2018 5 z 5

Vtipné, čtivé, moc se mi líbila (klasika)

KaryAestas
31.10.2018 5 z 5

Přemýšlela jsem, jak popsat a okomentovat tuto knihu. A ačkoli většinou nemám problém se k čemukoli vyjádřit, tak na knihu Saturnin prostě nedokážu najít ta správná slova. Všechny superlativy mi přijdou nedostatečné a povrchní. Takže jednoduše... Kniha mého srdce ❤️

Terez9119
28.10.2018 5 z 5

Kniha je skvělá, zvláště když si uvědomíte dobu, ve které vznikla. Muselo být krásné představovat si, že vaším největším problémem je most stržený vodou a dva dny bez proudu během dovolené. Ale seriál mám přesto nějak raději.

Stanas513
27.10.2018 5 z 5

Paní Pedias - film taky doporučuji, protože Saturnina hraje Oldřich Vízner a je tam prostě nepřekonatelný! Ale kniha je kniha!

petronella1
27.10.2018

Saturnina prostě miluju

Pedias
25.10.2018 5 z 5

Boží, boží, boží! Opravdu nechápu, jak jsem mohla mít tuto knihu v knihovně tak dlouho bez povšimnutí.
Po přečtení pár kapitol jsem věděla, že tuhle knížku nečtu naposledy a hned po přečtení jsem přemýšlela, kdy si ji znova přečtu ♥
U některých pasáží jsem doslova řvala smíchem, např. klíč v tůňce, ranní koupel hlavního hrdiny v již zmiňované tůňce.. ani nechci přemýšlet, co si u těch mých záchvatů smíchu mysleli kolegové v práci.
Film jsem bohužel (bohudík?) neviděla, ale hned o víkendu si jej pustím.
Knihu můžu jen a jen doporučit, humor v ní je stejně geniální jako samotný Saturnin, kterého jsem si zamilovala hned na začátku knihy.

mrkačka92
25.10.2018 5 z 5

Jedna z mála knížek, které můžu číst stále dokola a nikdy se mi neomrzí.

animovanej medv
23.10.2018 5 z 5