Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7607 7607

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

Petra88
07.01.2017 5 z 5

Čtu již poněkolikáté. Saturnin je srdcovka.

Kačka15
06.01.2017

Skvělá knížka!
Moc se mi líbil autorův humor a také obrovský kontrast osobností hlavních postav, díky němuž byla knížka velmi zajímavá, vtipná a poutavá. Rozhodně doporučuji.

bondula
02.01.2017 5 z 5

Úrad pre uvádzanie románov na pravú mieru by si mal vziať na mušku román Saturnin! Nie je predsa možné, aby také ničím nevýrazné nemehlo, ako rozprávač v tejto knihe čo i len dúfal, že kedy môže získať srdce tak úžasnej ženy ako slečna Barbora! Jasný omyl, či dokonca úmyselná lož. Navyše, s odvolaním sa na boj doktora Vlacha proti ženským románom musím konštatovať, že táto kniha dáva neopodstatnené nádeje mužom priemerným a podpriemerným (ako napríklad ja), že raz aj oni získajú dokonalú ženu. A že je to teda nezdravé takto zavádzať čítajúcu verejnosť!
Skrátený komentár: hahaha! Saturnin je veľmi milý román, z toho najlepšieho v rámci českej humoristickej tradície.

ArwenAragorn
01.01.2017 5 z 5

Skvělá knížka, jedinečný humor, pokud se cítíte dobře nebo vám zrovna není nejlíp.

iLuciferie
29.12.2016 5 z 5

Dlouho jsem znala jen film, ale samozřejmě kniha je kniha :-)

Dakarianna
29.12.2016 5 z 5

Klasika. Ať je vám deset nebo osmdesát, tahle kniha si vás získá. Vtipné, milé a nadčasové.

Klárai
19.12.2016 5 z 5

K téhle knížce se ráda opakovaně vracím. Líbí se mi i film.

MP17
13.12.2016 5 z 5

Humorem se tu neplýtvá, není tu nic laciného a podbízivého, každý vtipný moment tu má přesně své místo, podobu a v drtivé většině je i dostatečně promyšlený. Charaktery jsou zajímavé, "zlo" dostává celou dobu přes hubu, nekonají se žádné trapné situace, prakticky nelze knize vůbec nic vytknout. Velké plus vidím také v tom, jak je podaná ta romantická linka - žádné tlačení na pilu, nic vulgárního, troufám si říci, že takhle nějak by to pojal Tolkien, kdyby se věnoval tomuto žánru.

TomTomis
09.12.2016 5 z 5

Tohle nemá chybu. Přečteno už třikrát a stále se mi knížka neomrzela. Je to vhodné i pro hlasité předčítání, u čehož jsem se hodně bavil. A posluchači také:)

Wikira
07.12.2016 5 z 5

Saturnin nemá chybu. Velmi povedené je i filmové zpracování s Oldřichem Víznerem.

kara
26.11.2016 5 z 5

Pořád se k této knížce vracím. Mám ji moc ráda.

Briv
26.11.2016 5 z 5

Film jsem viděla několikrát, na knížku u mě došlo až nyní a zpětně je mi líto, že mi to tak dlouho trvalo. Protože tohle byl dokonalý balzám na duši. Čtu ji a mám pořád úsměv na rtech, protože jinak to ani u takového laskavého a dokonalého humoru nejde. Je to skvělá knížka!

Rawen616
25.11.2016 4 z 5

Pohodička která už je zřejmě notoricky známá.
Postavu Saturnina mám rád už od malička.

helusa2
21.11.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, audioknížek i filmů - seriálů :-)
Četla jsem ji mnohokrát - jako odměnu po složení maturity, státnic...
Filmové zpracování milují i naše děti, takže je to naše rodinná stálice :-)

Lessana
19.11.2016 4 z 5

Kúzelne napísaná knižka od autora s krásnym zmyslom pre češtinu, humor, spravodlivosť a etiku. Milo ma prekvapila, zohriala a vyčarila úsmev, úškrny i hlasný smiech. :) Správne to ingrediencie radostného čítania. :)

zaranda
01.11.2016 5 z 5

Klasika, která pobaví i při několikátém čtení. Hned bych jednoho takového sluhu brala do domácnosti.

Freedomova
31.10.2016 5 z 5

Moje oblíbená knížka už od dětství. Když je třeba zvednout náladu, nikdy nezklame. Dřív se mi nejvíc líbila postava Saturnina, jak stárnu, čím dál víc mě baví teta Kateřina. Tahle knížka mě určitě bude provázet celý život, pokaždé pro mne bude trochu jiná, ale vždy mile zábavná.

Sorrow
31.10.2016 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla ve fyzické podobě někdy před deseti lety, pak viděla film a teď poslechla audio. A abych si Saturnina náležitě zamilovala a dokázala docenit, potřebovala jsem všechny tyhle tři formáty. Teď už ale nemůžu hodnotit jinak než pěti, musím smeknout před Jirotkovým krásným, čistým humorem, po duši hladícím jazykem i tím, jak skvěle dovedl vystihnout českou povahu.

laepus
19.10.2016 5 z 5

Jde tady dát něco míň než pět hvězd? Nejde. Zkrátka a dobře, prostě nejde. Když jsem přečetl i Woodehousova Jeevese (který je Saturninovým předobrazem), musel jsem smeknout před genialitou Jirotky, který k vtipným příhodám dokázal přidat i úžasný jazyk a cit pro českou povahu i český styl humoru. Je to naprostá pohádka češtiny. A komu se líbil seriál České televize (a do té doby nečetl knihu), ten se podle mě do té knihy musel pustit okamžitě. Jako já.

Mangi
16.10.2016 5 z 5

Výborná kniha. Četla jsem na střední a moc jsem se pobavila.