Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7607 7607

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

noctambule
27.02.2016 3 z 5

Po tak dobrém hodnocení zklamání. Skvělá práce s jazykem, vtip tomu nechyběl, ale nic z čeho bych se chytala za břicho. Takový inteligentní humor. S tím nemám problém, co mě dělalo největší problém je forma. V podstatě balík komických příhod a komu to nesedne, tak jako mě, nemá šanci se do toho pořádně začíst. Nepříjemně mě překvapilo, jak pomalu se mi to četlo. Oddechovku jsem čekala marně.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Dobrá oddechovka plná vtipných pasáží.

Viky007
26.02.2016 5 z 5

Tahle kniha je prostě věčná! Doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát, protože humoru je zde opravdu požehnaně :-).
A tetička Kateřina nemá chybu!

MadlenkaM
24.02.2016 5 z 5

Sluha Saturnin je mým hrdinou i dvojčetem v jednom. Skvělé zábavné čtení. :-)

Ashen-Shugar
22.02.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších věcí, co se dají vůbec přečíst.

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Úžasnej humor. Doporučuji přečíst, nebudete litovat.

desert.fox
19.02.2016 5 z 5

Hodnocení: Výborná.
Počet přečtení: 10, ale možná i 20.
Televizní i filmové zpracování je také velmi podařené.

Romanka89
19.02.2016 5 z 5

Úsměvná kniha, ke konci jsem byla tak začtená, v mhd, až jsem přejela asi 5 zastávek, což mluví za vše. Těším se až si zopakuju filmovou podobu tohoto díla.

"V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie a jeho humor je blízký mému srdci. Jeho fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu a člověk cítí, že nemusil tak zestárnout, kdyby si byl nezapomněl hrát."

Čtenářská výzva 2016: Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih.

nandapanda
18.02.2016 5 z 5

Vybrala jsem si Saturnina jako četbu k maturitě. Původně na jeho místě byl Hordubal od Karla Čapka. Jsem moc ráda, že jsem ho vyměnila. (Ačkoliv Hordubala si chci také někdy přečíst.)
Zpočátku jsem byla ke knize trochu skeptická. Asi jsem nevěřila, že bude tak "úžasná, vtipná a poutavá", jak všichni říkali. Teď mohu s klidným svědomím říct, že (spolu s Vejce a já) je nejlepší knihou, kterou jsem ze svého seznamu k maturitní zkoušce přečetla.
Příběh je opravdu "úžasný, vtipný a poutavý". Při čtení jsem se smála nahlas - a to se mi moc často nestává - a přelouskala jsem ho celkem rychle. Doporučuji všem, ať už k maturitě nebo jen tak. Je to úchvatné dílo.

stefinam
17.02.2016 5 z 5

Prima kniha, zase se ráda podívám na televizní zpracování.

hanka616
16.02.2016

Humor, který nestárne. Laskavá, milá, vtipná kniha u které jsem se smála hodně nahlas.

Barbucha97
15.02.2016 5 z 5

Okřídlené hlášky z této knihy používám i v běžném rozhovoru. Je to nesmrtelný humor a moc ráda se k němu vracím.

Petruse21
15.02.2016 3 z 5

Nejlepší je pasáž, kde je rozdělení lidí podle toho, co by udělali s koblihami:).

genie
13.02.2016 4 z 5

Milá a úsměvná knížka, ovšem nedokážu se zbavit pocitu, že se mi líbila hlavně proto, že je pro mě filmové zpracování Saturnina kultovní záležitostí a všechno, co jsem četla, jsem si v hlavě přehrávala právě s filmovými protagonisty ...

Totojsemja
04.02.2016 5 z 5

Nejlepší kniha z Česka. Film (taky nejlepší z Česka) znám už dávno, ale knihu jsem přečetl teprve v létě. Ale díky bohu, že na konci dostala teta Kateřina konečně pořádný stěr. Krásný a intelektuální humor. Skvost literatury. : )

zlatka2001
04.02.2016 5 z 5

Tak to je tedy bomba Už chápu, proč jsem to dostala od táty za povinnou knížku. Pořád se mi do toho nechtělo, jak když vás do něčeho nutí člověk, který čte dobrovolně Shoppenhaura, ale musím uznat (jemu až časem, aby si moc nemyslel), že některé pasáže jsem četla nahlas každému, kdo se zrovna naskytl. A s úspěchem.

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Super knížka určitě si ji ještě mockrát přečtu miluju i film :-)

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

Kniha kvalitou předbíhá film, ale jen o vous bratránka Miloše. Po přečtení doporučuji shlédnout.

claudiecarmen
02.02.2016 5 z 5

Kniha z mých nejoblíbenějších. Už jsem ji mnohokrát četla a ještě mockrát budu:-).

wiix
31.01.2016 3 z 5

Nevedela som sa do toho začítať. Na to, že ide o humorné dielo, som sa skoro vôbec nesmiala. Uprednostňujem iné české komédie, ktoré sú možno menej kvalitné, ale viac vtipné a oddychové.