Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7607 7607

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

aruba
09.09.2015 5 z 5

Proč mi nikdo nikdy neřekl, že povinná školní četba může být i taková zábava? Kdybych to byla bývala věděla o pár let dřív, určitě bych na tvorbu školního čtenářského deníku nepohlížela s takovou nechutí. :-) Je to jedna z nejvtipnějších knížek, co jsem kdy četla a nechápu, že jsem se k ní nedostala už mnohem dřív.

gigieretino
06.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha s příměsí humoru, ráda se k ní ještě někdy vrátím.

kokina74
05.09.2015 5 z 5

Dlouho jsem se u žádné knihy nezasmála tak jako u této

doroth28
02.09.2015 3 z 5

Abych pravdu řekla - nikdy mě tato knížka moc nechytla, ale myslím, že jí dám v budoucnu ještě šanci

Iva B.
02.09.2015 5 z 5

Výborné :-)! Nečetla jsem, ale poslouchala jsem jako audioknihu. Skvěle namluvil Jan Hartl.

Scatnach
31.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Už jako malé mi ji předčítala mamka na dobrou noc a Jirotkův humor (a Saturnin !) mne velmi oslovil. Mohu jen a jen doporučit. Humor s lehkou dávkou sarkasmu, perfektní... :)

Gold351
19.08.2015

Saturnin - klenot mé knihovny ! Padne-li na mne někdy splín, sluha Saturnin ho spolehlivě zažene, stejně, jako tetu Kateřinu s Miloušem. Musím přiznat, že tentokrát mě filmové zpracování nezklamalo...vždycky potěší.

Peleus
19.08.2015 4 z 5

Asi tak před měsícem jsem poslouchal Saturnina na YouTube v podobě rozhlasové hry. Opět jsem se ponořil do atmosféry líných, letních dnů popisovaných Jirotkou.
Zahrada (bohužel cizí), nohy na stole (moje vlastní), bílé víno (cizí), Saturnin (stále skvělý). Doporučuji vyzkoušet!

hanicka258
18.08.2015 4 z 5

Zpočátku mě tento příběh moc nechytil, ale potom se to rozjelo a moc jsem se u knihy pobavila :-)

Fanny-nka
16.08.2015 5 z 5

Na knihu mám názor jedině pozitivní, velice dobře se četla. Pobavila mě, šlo o nenucený humor, který se mi velice líbil. Byla to taková příjemná oddychová četba.

tisha8409
02.08.2015 3 z 5

Ano, jistě že vtipné, s hláškami, pořekadli a vykreslením postav, ale ... Na film to nemá.

Andy74
26.07.2015

Přesně jak tady píšou někteří čtenáři - dlouho (několik let !!) mi trvalo, než jsem tuto knihu vzala do ruky. Byla to nádherná četba v křesílku na zahradě, umocněná myšlenkami na kdysi shlédnutý film v televizi.
Saturnin v podání Oldřicha Víznera se mi moc líbil, ani mi nevadilo, že v knize byl Saturnin popsán jako blonďák. Šílená teta Kateřina ( s příšerně namalovanými rty :o) s přísně zvednutým prstem a chrlícím přísloví jedno za druhým a hlavně Milouš, absolvent zvláštní školy pro prý (?) extrémně nadané hochy :o))). V knize jsou parádní fráze, které stojí za to si zapsat nebo aspoň podtrhnout tužkou protože ... no prostě protože...... Když už nic, tak vám to na chvíli vykouzlí úsměv na tváři.

Blíženec
20.07.2015 4 z 5

Vítejte ve starých časech a račte vstoupit do příběhu.
Čeká tam na vás nejen mísa koblih,ale hlavně mazaný 'boj' sluhy Saturnina s tetou Kateřinou. Disputace dědečka a doktora Vlacha. Platonické dobývání srdce slečny Barbory. Klackovitost synovce Milouše.
A to vše v podání chytrého a promyšleného humoru pana Jirotky,vkusně doplněné ilustracemi pana Borna...

Kachorra
18.07.2015 5 z 5

Ze začátku jsem se obávala, že příběh mi nebude příliš blízký a že mě to nebude bavit. První dojem se ale ukázal jako lichý. Musím říct, že pokud člověk nemá zrovna rozjásanou náladu, tak tahle kniha je asi ten nejlepší lék na různé chmury.

magdice
09.07.2015 5 z 5

Kniha plná humoru, optimismu, občas i sarkasmu, mohu jen doporučit, rozhodně pro lidi kteří mají zrovna splín. Oddechovka jak má být.

Prim.
09.07.2015 3 z 5

Rozhodně jsem čekala víc a sotva jsem zvládla dočíst i když jsou některé části poměrně vtipné.

iv.86
09.07.2015 5 z 5

Velmi pěkná, místy i mile humorná, odpočinková četba...

cat5
02.07.2015 1 z 5

Hrozně nudná kniha z povinné četby.

Stolda
24.06.2015 5 z 5

Tuhle knihu mám moc rád, mám rád humor pana Jirotky.

monikaKU
23.06.2015 5 z 5

Humorné, nápadité, duchaplné, povabné, ..proste fantastické dielo.