Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7601 7601

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

whitelilith
31.07.2013 5 z 5

Laskavý humor. Mám saturnina ráda a musím uznat, že i seriálová verze mě vždy potěší.

Marčullkas
22.07.2013 5 z 5

Povedená humorná kniha, u které jsem se rozhodně nenudila! Viděla jsem jak filmové, tak i divadelní zpracování knihy a musím uznat, že kniha vede na plné čáře:) ...

Liv
21.07.2013 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem Saturnina musela číst kvůli škole, nebylo to nic nudného. Docela mě to bavilo a párkrát jsem se i od srdce zasmála.

Belatris
21.07.2013 4 z 5

Je to nezvyklý styl, přiznávám. Velmi málo přímé řeči, humor není vypichovám po vzoru instantnějších moderních knih, ale mě Saturnin bavil a baví stále, i po druhém přečtení. Přímočarost a jemnost humoru okořeněná místy i hrubší ironií = ideál. Na jarní večery to pro mě byl příjemný rituál, na který jsem se někdy už od oběda těšila.

Evus
14.07.2013 5 z 5

Zajímavě psaná nenásilně humorná kniha, velmi překvapila a líbila se

Allebith
13.07.2013 5 z 5

Nikdy nezapomenu na první řádky a doktorovo rozdělování lidí podle fantazie... ♥ Srdcovka =}

pidalka777
04.07.2013 3 z 5

Joj Saturnin. Film je nesmrtelnej a kniha je ještě o kus humornější než film

VerRyNDA
04.07.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem začlala číst kvůli povinné četbě a nelituji toho. Zábavná kniha od začátku až do konce. Viděla jsem i film a obojí výborné.

MonisPop
26.06.2013 5 z 5

Zábavné. Kdybych tuto knihu nepřečetla, tak ani nevím, kolik máme přísloví. Má nejoblíbenější postava je teta Kateřina, protože to co v knize navykládá je skvělé a nejde se tomu nesmát. Rozhodně doporučuji přečíst.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Úžasná kniha ... ještě lepší film ---- prostě legenda v české literatuře ... vždy aktuální ... vždy k zasmání

santos
20.06.2013

Kniha s nadcasovym humorem psana hezkou cestinou

misap
18.06.2013 5 z 5

Žádnou jinou knihu jsem nečetla tolikrát a myslím, že už to tak zůstane. Jednoznačně nejvíckrát přečtená kniha a myslím, že už ji žádná další nepřekoná. Jako malá jsem ji měla půjčenou od babičky, obvykle jsem ji dočetla v nějakém dopravním prostředku a neměla jsem u sebe ke čtení nic dalšího. Takže jsem se jen vrátila na začátek, četla jsem znovu a příběh se mi nikdy neomrzel. Díky tomu jsem Saturnina znala v podstatě celého nazpaměť - až na prvních 16 stran, které v babiččině vydání chyběly :)

mikika
17.06.2013 5 z 5

¨nejoblíbenější knížka, ke které se člověk vrací a z které se běžně citují hlášky... divadelní zpracování v ABC také nemá chybu..

Lorelei13
11.06.2013 4 z 5

Teta Kateřina je tu taky? - Ta je všude.

kathy
11.06.2013 5 z 5

K Saturninovi není mnoho co dodat. Příjemná klasika, která pobaví, potěší a nechá čtenáře odreagovat :-)

BooksLucyKing
09.06.2013 4 z 5

Bezvadná knížka, je zábavná a Saturnin je prostě užasný :D jen tam o něm toho mohlo být trochu víc, když vezmu, že se knížka jmenuje po něm.

LG73
09.06.2013 5 z 5

Báječně napsaná kniha, ke které se budu vždycky ráda vracet. Autorův humor mě vždycky spolehlivě vytáhne i z té největší deprese.

vipera
09.06.2013 5 z 5

Na tohle se dá jen "prostě úžasné" :-)

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Keď sa chcete baviť, smiať a relaxovať čítajte Saturnina. Pohodový príbeh, skvelé postavy a inteligentný humor.

Lady S.
07.06.2013 5 z 5

Vynikající kniha! Zatím snad jediná kniha, u které jsem si přála, aby neměla konec. Určitě jsem ji nečetla naposledy ;)