Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93101/saturnin-93101.jpg 5 7604 7604

Pain
07.04.2021 5 z 5

Několikrát přečteno. Skvělá kniha.

Jarek82
05.04.2021 5 z 5

Viděl jsem film dříve než četl knihu a v důsledku toho postavy mluví hlasem herců :-) Každopádně humoru to neubralo.

Schary
05.04.2021 3 z 5

Takové mírumilovné, neškodné, lehce humorné čtení. Film nijak zvlášť nemiluji, ale kniha se dá....

MíšaS.
05.04.2021 1 z 5

Anglický humor mám ráda, ale tady mi nějak nesedly postavy. Všechny byly strašně šablonovité. Do příjezdu k dědovi kniha celkem šla, ale pak to byl děs. Děj byl šroubovaný a jak začali putovat, to už byla nuda největší.
Před pár lety jsem byla na Saturninovi v divadle a i tam mi přišel začátek super, ale poté horší a horší, nudnější a nudnější, až už jsem si říkala, kdy to konečně skončí. Film jsem neviděla.

TwoFace
04.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četl, slyšel a viděl několikrát, a vždy to bylo skvělé. Jedna z knih, která se dá otevřít zcela náhodně a po přečtení pár stran vám instantně navodí lepší náladu.

grizlinka
30.03.2021 5 z 5

skvělé čtení, které vím, že si jednou zase přečtu :)

PePl1974
28.03.2021 5 z 5

Úžasná knížka. Jedna z mála, u kterých jsem se smála nahlas.

Hani77
23.03.2021 5 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst a nechápala jsem vysoké hodnocení. Pak jsem se ale do čtení tak zabrala, že jsem druhou polovinu knihy dala na jeden zátah a ještě jsem se vrátila k několika kapitolám ze začátku. DOPORUČUJI nejen k pobavení, ale najdou se i myšlenky k zamyšlení.

archivářka115
20.03.2021 4 z 5

Knížka není špatná, ale když jsem jí četla, tak jsem stále měla před očima hrdiny z televizní inscenace. Stává se mi to velmi málo, ale musím přiznat, že se mi inscenace líbila víc , i když byla natočená podle knížky.

cérka
20.03.2021 5 z 5

Má oblíbená kniha proti trudomyslnosti a volba pro březnový Klub milovníků knih. Saturnin patří mezi mé oblíbence už hezkou řádku let. Tentokrát, jsem zvolila audioknihu v podání Oldřicha Víznera a byla to skvělá volba, po všech stránkách. Mohu jen doporučit! I když už znám knihu téměř nazpaměť, stejně jsem se smála až mi slzy tekly a některé kapitoly poslouchala opakovaně. Saturnin prostě nikdy nezklame!

mk1111
17.03.2021 5 z 5

Tato kniha je hodně veselá , spousta úsměvných zážitků hlavního hrdiny .

Čtenář1234
15.03.2021 3 z 5

Kvůli konci musím jednu hvězdičku strhnout, jelikož se mi moc nelíbil. Jinak pohodově odposloucháno jako audiokniha.

Stepaneka
10.03.2021 5 z 5

Klasika a ilustrace Adolfa Borna, prostě stále je k čemu se vracet.

Maci752
05.03.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha.

KatarínaK.
05.03.2021 4 z 5

Saturnin, to je milé a humorné vyprávění o tom, co se událo na sklonku léta mladému gentlmenovi, kterému zpestřil život jeho nový sluha Saturnin. Skutečnou postavou, která příběhu dává tu správnou šťávu, je pro mě ovšem teta Kateřina. Po knize jsem sáhla už potřetí a kouzlo stále neztratila. Je pravda, že s přibývajícími stránkami tempo trochu zvolnilo a některé pasáže jsem měla chuť přeskočit. Přesto tato kniha má zasloužené přední místo v mé knihovně. Je to prostě klasika.

marky.04
28.02.2021 4 z 5

Nadčasová kniha. Styl humoru se mi opravdu líbí (anglický humor, sarkasmus..) Jedna z mála knih, kterou jsem četla 2x.
Jen konec (úryvky z románů) mi přišel jako zbytečné protahování. Proto 4*

katy211
24.02.2021 5 z 5

Prima odpočinkové čtení, i když jsem Saturnina četla několikrát, zase pobavil.

PoetickaM
21.02.2021 5 z 5

Já jsem ta ,co hází koblihy.
Knížka, když se CHCI smát

Kuzzie
20.02.2021 4 z 5

Moc pěkná oddychovka,kterou máte přečtenou za pár přestávek v práci. Pobaví svou ztřeštěností i jazykem a někdy se budete jako já smát nahlas a želet,že jste nezažili,jaké to je, být smetánkou v těch krásných časech před válkou.

Monty196
18.02.2021 4 z 5

Knihu jsem četla před několika lety k maturitě, teď jsem se k ní vrátila, aniž bych si pamatovala o čem byla.
Je to krásné, zábavné a odpočinkové čtení.
Saturnina jsem si velmi oblíbila a nechápu, jak jsem příběh mohla zapomenout.
Myslím, že se ke knize vrátím v létě o dovolené, je to opravdu zábavné čtení a děj hezky ubíhá.