Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93101/saturnin-93101.jpg 5 7609 7609

ivkalia
28.10.2013 5 z 5

Nejúžasnější knížka, kterou jsem kdy četla. Přečteno již podruhé.

Terry11
26.10.2013 5 z 5

...a vůbec mi nevadí, že se zřejmě pan Jirotka nechal inspirovat anglickým spisovatelem J.K.Jeromem. Je to kniha, kterou jsem si před třemi lety zakázala číst, abych ji trochu zapomněla, protože jsem ji už mohla citovat nazpaměť. Větu, že diplomat nikdy o nikom neřekne, že lže..., už používá kdekdo. I politici. Prostě kniha, která udělá dobře na duši.

alexpo
26.10.2013 5 z 5

Tak to je kniha, u níž jsem se popadala za břicho. Jela jsem metrem a chechtala se jak blázen. Ten pán vedle mne taky. Asi mi četl přes rameno :-). Nebo ji taky znal. Konec nic moc, ale to předtím stačilo. Miluju jazykový humor.

Kyrk
25.10.2013 5 z 5

Kniha plná humoru, zábavy, optimistcké nálady a při čtení toto všechno přechází pomaličku po určitých dávkách do Vás. Skoro až slza mi ukápla, když jsem dočetl poslední stranu a knihu jsem musel zavřít, protože něco tak komického, zábavného a dějově skvělého se nevidí jen tak. Filmové zpracování bylo taktéž vynikající!

VerčaP
23.10.2013 5 z 5

Nechápu, proč jsem se této knize, tak dlouho vyhýbala, je naprosto úžasná ;)

kniholka
07.10.2013 4 z 5

Laskavá, milá a poetická knížka do nepohody :-).

annihilation
04.10.2013 5 z 5

Potřebujete-li dávku toho nejskvělejšího českého humoru, Saturnin je kniha přesně pro vás. Neumím si představit větší zábavu, než jakou poskytují úsměvné scény. Jediné nebezpečí tkví v tom, že budete vypadat jako blázni, jestli-že se začnete při čtení smát uprostřed přeplněného autobusu.

spookee
30.09.2013 3 z 5

Asi jediná knížka, u níž se mi víc líbí filmové zpracování. Ale je to asi tím, že je to moje srdeční záležitost, kterou umím odříkat nazpaměť!

Jeanie
27.09.2013 5 z 5

Vtipná knížka, ráda si ji někdy přečtu znovu.

Domuly
26.09.2013 3 z 5

Pro mě lepší film než kniha. Nevím proč, ale občas mi ten humor přišel velmi strojený a nucený. Četla jsem to docela dlouho.

fougas
22.09.2013

Knihu jsem poprvé přečetl v roce 1972; dlouhá léta jsem ji téměř celou znal zpaměti. Celé kouzlo některých laskavě ironizujících sentencí jsem ve svých tehdejších 17 letech a politické situaci nedokázal docenit. Spojené truhlářské závody, setapouch a sobý hnusec mi docházejí až nyní. Napřed musela přijít sametová revoluce.

Ivaksa
18.09.2013 4 z 5

Sranda!Filmové spracování bylo koukavé ale ten humor knihu nemohl dochytit.

mautina7
09.09.2013 4 z 5

Knížka se dobře četla, párkrát jsem se zasmála, jen mě někdy nudili pasáže vyprávějící historky z minulosti.. Po shlédnutí filmu jsem popravdě řečeno čekala víc, ten je prostě nepřekonatelný :)

DomYell
09.09.2013 5 z 5

Dlouho jsem slýchával: Saturnin, Saturnin, Saturnin... a stejně tak dlouho mi vrtalo hlavou o čem taková kniha může být? Z neznalosti jmen, jsem si myslel, že Saturnin je příběh z nějaké ruské vesmírné stanice kdesi u Saturnu, či nějaké sci fi v retro ražení, ale až pak jsem si zcela nedávno opětovně vzpomněl na toto pro mě pořád stejně tajemné jméno, zapátral a našel. Knihu jsem přečetl s nadšením a nad kouzelným humorem, resp. nad lehce výstřední osobou sluhy Saturnina jsem se nejednou zasmál.:)

stavlamich
24.08.2013 4 z 5

Příjemné vyprávění plné humoru a neotřepaných hlášek. :)

anett123
18.08.2013 5 z 5

Vtipná knížka, mám ji moc ráda a dokáži ji číst klidně znova a znova a vždy se u toho smát. Jenom ten konec, kde dědeček předstírá, že se zbláznil, mi trochu vadí.

Andyx
15.08.2013 5 z 5

Skvělá a velmi humorná kniha. Saturnin je vážně třída!

felia
07.08.2013

Nádherná kniha se skvělým humorem. Je škoda, že žádná další Jirotkova kniha neshá Saturninovi po kotníky. Pokud si ale přečtete některou z mnoha Woodeohouseových knih o Jeevsovi, pochopíte, kde vzal pan Jirotka předlohu pro svou knihu

mcleod
05.08.2013 5 z 5

Nádherně poetická kniha s výborným humorem, který se velmi podobá mému oblíbenému anglickému stylu humoru. Všechny postavy knihy jsou svým originálním způsobem výborné a nezapomenutelné, ze všeho vyniká nádherná postava sluhy Saturnina. Bavil mě film, bavil mě seriál, ke knize jsem se dlouho nedostal, což je trochu škoda. Je totiž stejně tak dobrá, ne-li lepší, jak už to tak u filmových adaptací knih bývá.

Kathyss
04.08.2013 4 z 5

Nevím proč, začátek mi přišel hrozně nudný, pak se to naštěstí změnilo a chvílemi jsem se i zasmála :)