Schůzka se smrtí

Schůzka se smrtí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542830/bmid_schuzka-se-smrti.jpg 4 670 670

Hercule Poirot série

V růžovém skalním městě Petra se odehraje vražda. Uprostřed jednoho ze sedmi divů světa vydechne naposledy paní Boyntonová a o tom, že byla zabita, svědčí pouze drobná stopa po vpichu na zápěstí. Zato pachatelů se nabízí vícero, neboť tato despotická vdova a její potomci k sobě byli připoutáni vzájemnou nenávistí. Hercule Poirot má na vyřešení zločinu tentokrát jen čtyřiadvacet hodin, jako vždy však nechce odhalit pouze viníka, ale celou pravdu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Appointment with Death, 1938

wooloong
06.10.2013 4 z 5

Souhlasím s Píšťalkou, že postavy nejsou příliš sympatické a exotické reálie nevyužité, ale detektivní zápletka se mi líbila.

danuska
18.07.2013 3 z 5

Tato ma az tak nebavila, aj ked koniec bol prekvapivy.

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Vynikající, naproto brilatní a úžasná. Hodně mě zaujalo prostředí ve kterém se děj odvíjí. Prostředí Petry a archeologické vykopávky vytváří poutavou kulisu tohoto románu. Dávám 5*

Kunstábl
06.05.2011 4 z 5

Ze třicátých let je otřesná Vražda v Orient expresu. Tahle je náhodou dobrá. Možná není strašidelná a není tam velká zápletka, ale knížka vás vtáhne do děje. Jsou tam bezvadně popsané postavy, prostředí. Postavy se vyvíjí, mají své osudy a všechno se to točí kolem vraždy. Patří k těm nadprůměrným!

pistalka
03.02.2011 3 z 5

Bohužel, na Agathu Christie velmi slabé, což je dvakrát tak velkým zklamáním, uvědomíme-li si holý fakt, že Schůzka se smrtí byla napsána v tom nejplodnějším a nejkvalitnějším období autorčiny činnosti - v třicátých letech. Budeme li sledovat chronologii autorčiných románů v té době, tedy: Vražda v Orient-expresu - Proč nepožádali Evanse? - Vraždy podle abecedy - Smrt na Nilu - Schůzka se smrtí - Vánoce Hercula Poirota - Deset malých černoušků - Vždyť je to hračka!, jeví se právě "Schůzka se smrtí" asi jako nepečená koule v řadě sacher dortů.

Co mi na knize vadilo? Absolutně nebyl využit potenciál exotického prostředí starověké Petry (zatímco o rok předtím podobné prostředí nezapomenutelným způsobem zužitkovala u Smrti na Nilu), zápletka má trhliny a je poměrně jednoduchá, postavy jsou nevýrazné a nevzbuzují sympatie, Hercule Poirot je mdlý a konec podivný. Zkrátka první poirotovka, které dávám pouhé tři hvězdičky.