Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3486 3486

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

andy_nejedla
24.10.2019 5 z 5

Moje třetí knížka od této autorky a zase skvělá! Musím teda podotknout, že nejprve jsem viděla seriál, ale knížka byla lepší, svižnější a navíc obsáhlejší, jsem ráda, že mám toto srovnání a těším se, až si přečtu od Liane Moriarty nějakou další knížku. :)

Knofka
20.10.2019 3 z 5

Začátek se mi četl těžko, nakonec jsem se začetla a kniha byla napínavá.

oskarina
18.10.2019 3 z 5

Asi je to tím, že jsem měla velká očekávání, ale kniha pro mě byla mírným zklamáním.
Kdyby šlo hodnotím 3,5*.
Některé úseky jsou zbytečně natahované a něco mi v knize hrozně chybělo, ale nedokážu popsat, co.

Blair88
17.10.2019 5 z 5

Naštěstí jsem knihu četla dříve než jsem shlédla seriál. Knihy bývají většinou lepší než filmové zpracování.

aimi
16.10.2019 3 z 5

Víceméně komorní příběh komunity rodičů a žáků jedné soukromé školy. O šikaně a o domácím násílí. Téma těžké, ale příběh byl lehký a celkem čtivý. Začátek se trochu vlekl, chvilka seznamování s jmény, od druhé poloviny to už ale nabralo tempo a ke konci se kniha nedala odložit. Jednotlivé kapitoly psané vždy z pohledu jedné z hlavních postav, včetně poznámek pod čarou- neboli výpovědí svědků. Výpovědí svědků dobře doplňují příběh. Příběh čtyř dobrých kamarádek, příběh o pravdě a drobných lžích. I drobná lež může vést k velké tragédii.

"I malá lež může mít velké následky..."

georginaa
11.10.2019 3 z 5

Tak tohle jsem vážně nechtěla dočíst. Nebavil mě styl psaní, pořád opakovaná jména skoro v každé větě, lezlo mi to docela na nervy. Odskakování od jedné ke druhé, třetí..... stále jsem hledala čeho se chytnout. Tři hvězdy nakonec dávám za filmovou tvorbu, kde to nebylo tak popisováno a herečky dokázaly, že jsem dokoukala až do konce. Nijak zvlášť k této spisovatelce cestu asi nenajdu.

Neami2
06.10.2019 4 z 5

Druhá kniha od této autorky, kterou jsem četla. Autorka některé pasáže zbytečně natahuje, kniha mohla být i kratší. Nicméně je dobrá a za přečtení stojí. Chystám se i na seriálové zpracování.

Esk
04.10.2019 5 z 5

skvělé, dobře vystavěné.. někdy jsem si samozřejmě přála, aby se už věci pohnuly dopředu, ale zase zpětně jsem viděla, že každá malá informace, kterou autorka poskytla, byla cenná pro vystavění příběhové linky. Doporučuju!

Vladix
03.10.2019 4 z 5

Nevšední, poutavé vyprávění zajímavého příběhu. Na žánrově podobné knihy oceňuji svěží prostředí, postavy nejsou stereotypní, což je fajn. Pro mě byla zápletka překvapivá a nepředvídatelná :-)

pokecka
28.09.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kniha nejen pro ženy. Mně ji doporučil kamarád. Výborná volba !!!! Bravurně vykresleny mezilidské vztahy na maloměstě...... první kniha od této autorky, těším se na další.

cipperka
25.09.2019 5 z 5

Čtivá oddechová kniha, na seriál se taky ještě chystám

ritz
20.09.2019 5 z 5

Výborné!!!!

Kizuizi
07.09.2019 5 z 5

Páni! Tak tohle jsem nečekala - i když po knize Manželovo tajemství by mě to asi nemělo překvapit.
Skvělá kniha, která nechá prostor vlastní představivosti a pak ji v závěru bravurně pošlape :) mohu jedině doporučit!!!

Katuska88
06.09.2019 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba!
Knihu jsem přečetla za tři večery na několik vydatných záběrů, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Autorka dokáže perfektně nastínit mezilidské vztahy a hezky upozorňuje na maloměstské chování matek a na jejich neustálé drby. Některé postavy mi byly automaticky sympatické, další automaticky ne.
Jen jsem se pořád děsila, kdo je ve finále tou obětí a představovala jsem si u koho všeho by mi to bylo líto.
Tím, že jsem neviděla seriál, je zážitek umocněn tím, že opravdu nevíte, kdo to nakonec schytal a toho jsem se upřímně děsila. Skvěle vykreslená psychologie postav. Osobnosti nejsou ploché, jsou tak reálné, až je to zarážející. Super. Třetí setkání s autorkou a nálepky mé oblíbené se jen tak nezbaví.

Andynka
04.09.2019 4 z 5

Hodně tuto knihu porovnávám se seriálem. A mohu říct, že se oboje moc povedlo. Dokonce si troufám tvrdit, že seriál to udělal ještě víc napínavé a dotáhnul ty detaily a podrobnosti, které už v knize nenajdete.
Každopádně i kniha se mi četla velmi dobře. A nutila mě v ní stále pokračovat, i když jsem věděla, jak to dopadne.

Simii45
30.08.2019 4 z 5

Chytlavá kniha se super příběhem :-)

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Kniha je psána originálním způsobem, kdy díky náznakům víte, že se cosi stalo, ale co přesně, to se dozvíte až na samém konci. Skvělé a napínavé od začátku do konce!

Nikčos
20.08.2019 5 z 5

Toto mě bavilo hodně, těšila jsem se a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. I když mi jiná knížka od této autorky stylem zas až tak nesedla, Sedmilhářky mě fakt chytly.

ivis77
18.08.2019 5 z 5

Napínavé od začátku do konce a hlavně uvěřitelné. Nemohla jsem se odtrhnout.

irling
15.08.2019 odpad!

Červená knihovna 21. století. Povrchní, bez jakéhokoliv hlubšího smyslu, odtržená od běžného života. Nuda.