Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3487 3487

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Annyel
12.08.2019 4 z 5

Knize nelze upřít čtivost, moc mě bavila. Čekala jsem dle anotace napětí mezi hrdinkami. Jádro příběhu sice není nestandartní ani originální, ale přesto je celek poměrně působivý a funguje. 4,5 / 5.

Jonna
07.08.2019 5 z 5

Mám moc ráda vypravěčský styl autorky, je takový uvěřitelný, jednoduchý, ale zároveň ne plochý. Trochu nechápu to časté řazení do detektivek a málem mě od knihy odradilo doporučení Stephena Kinga na přebalu. Naštěstí jsem se už v knihkupectví začetla a bez knihy neodešla. Tohle byla má první kniha od Moriarty, a rozhodně nezůstane poslední.

HYPNOS88
05.08.2019 3 z 5

Asi jsem už moc rozmlsany detektivními thrillery a tak mi to celé přišlo takové bez pořádné jiskry. Je to spíš taková slušná oddechovka. Každopádně zkusím i pár dílů seriálu.

Mr.Pajek
05.08.2019 4 z 5

Nebyla jsem z toho nijak zvlášť vydřená, to se přiznám. Chtěla jsem nejdřív přečíst knížku než zkouknu seriál, tak snad jsem zvolila správné pořadí ;)

Vevericka.eva
04.08.2019 5 z 5

Rikala jsem si: Bude me to jeste bavit, kdyz jsem videla ten uzasny serial? A bavilo. Tesila jsem se na kazdou scenu, uzivala si dejove linky, propletenec osudu a lzi. A konec? Trochu jiny nez jsem cekala, takze super zmena. Dobra prace jak kniha, tak velmi vydareny a predloze verny serial.

Teri27
03.08.2019 4 z 5

Napínavé od začátku do konce. Vyhovují mi krátke kapitoly s napínavým koncem. Nejvíc jsem si oblíbila Madeline.

ArwenAragorn
30.07.2019 3 z 5

Hodnocení jsem napsala už dřív a teď komentář-a půjdu proti proudu. Chvílemi mě to bavilo, ale častěji jsem stránky přeskakovala. Sedmilhářky mě prostě nepřesvědčily a další knihu autorky jsem od té doby nevyhledala.

leotwain
30.07.2019 5 z 5

Jednoduše fenomenální. A na takto jednoduchém a zároveň propleteném příběhu, vystavěn ještě o level lepší tv seriál. Zbožňuji a doporučuji!

lenka31
28.07.2019 5 z 5

Čtivá,napínavá kniha se zajímavým rozuzlením.

Martina99
24.07.2019 4 z 5

I přesto, že jsem viděla seriál a věděla jsem, jak to dopadne jsem byla napjatá co bude dál. Skvěle napsaná kniha, která vás vtáhne do děje.

HanaNov
19.07.2019 4 z 5

Z mého pohledu trochu zklamání. Šla jsem do toho naprosto nepolíbená jakýmikoli informacemi, čistě jen proto, že se mi už delší dobu líbily obálky knih od této autorky:-) Tak jsem si řekla, proč ne??
První polovinu knihy jsem se trochu musela do čtení nutit a to se mi moc často nestává. Pořád jsem doufala ve svižnější tempo a asi jsem podle anotace čekala trochu něco jiného. Každopádně na druhou stranu mi byly opravdu moc sympatické všechny tři hlavní postavy, byť je každá úplně jiná. Málokterý autor dokáže postavám opravdu vtisknout život, aby to nebyly jen ploché obrazy, ale to se tady parádně zdařilo. A co bylo hodně povedené a neotřelé, tak komentáře zúčastněných osob na konci každé kapitoly. Aneb jak se úhel pohledu na stejnou věc může lišit!!
Za mě tedy nakonec takové vcelku příjemné prázdninové čtení, protože se z toho vyklubala zajímavá pointa. Dala bych 3,5 hvězdiček, ale zaokrouhluje se nahoru, takže nakonec 4*.

Mnaui
16.07.2019 5 z 5

Perfektní, napínavé. Četlo se jedním dechem. Překvapivý konec

Jiitush
15.07.2019 5 z 5

Po dlouhé době zase kniha, která dávám plný počet.
Sice už jsem dřív viděla seriál, ale to vůbec nic neměnilo na tom, že jsem si chtěla přečíst i knihu, i přesto, že prostředí, postavy i ty zvrácená tajemství jsem už znala.
Kniha se mi líbila mnohem víc než seriál, protože byla lépe ukončená a postavy byly sympatičtější (Madeline např. neměla milence).
Určitě doporučuji, oddechovka nejen na léto, která však zároveň reflektuje závažné problémy současnosti.

Lili
13.07.2019 5 z 5

Nenapadlo mě, že něco tak ukecanýho, může být tak skvělý! Líbila se mi i ta naprostá odlišnost třech hlavních hrdinek. Příběh o tajemstvích, přátelstvích a ještě k tomu zajímavě napínavý. Ač už nic nebude překvapením, nemůžu jinak a musím se podívat i na seriál. Rozhodně od Moriarty ulovím další.

playada
10.07.2019 5 z 5

Já si myslím, že tato kniha je geniální.

biairicia
09.07.2019 4 z 5

Zjistila jsem, že už jsem v minulosti četla :) Bylo to celkem fajn čtení.

syky245
03.07.2019 5 z 5

Často se mi stává, že když má kniha nálepku bestselleru, bývám zklamaná. Tato kniha ji dostala právem, dlouho jsem se k ní chystala a jsem ráda, že si ji mohu odškrtnout ze seznamu.

Olava
02.07.2019 5 z 5

Výborná kniha. Na doporučení přátel jsem už nějakou dobu opatrná, proto jsem k této knize přistupovala s rezervou. O to větší paráda to byla. Kniha se čte dobře, zvraty, zápletky, nic netušící čtenář. Nálepku bestselleru si zaslouží, doporučuji.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Velice pěkná kniha, doporučuji.

Aghatte
28.06.2019 5 z 5

Kniha byla samé překvapení. Od bezduchého plácání znuděných paniček k hluboké sondě do nitra společnosti. Mě si autorka získala a přesvědčila mě, že za zdánlivou lehkostí psaní je několik rovin volající svou závažností, někdy až alarmující přímočarostí, o pozornost čtenáře.
To, co se zdá být příběh školy z předměstí, je nakonec obraz celé naší současné konzumní společnosti.
A co je hlavní otázka této knihy - Opravdu, pokud nebude až tak hezká a hubená, tedy bude nehezká a baculatá (tlustá), snižuje to její hodnotu jako člověka??? Bude o to méně člověkem hodným normálního života, pozornosti, přátelství, štěstí, lásky.... Nebo to je jen pro vyvolené? Většina z nich je krásná a hubená, ale za jakou cenu? Raději mrtvé, než deko navíc.
Domácí násilí, psychicky vyšinuté děti, dobročinnost jako léčba vlastních psychických problému, hledání svého nitra jógou, zrnem a meditací, až vypadám jako nějaký gurúpošuk, děti jako prostředek narušené komunikace mezi rodiči....
Já knihu neodložila a naopak, kouknu po dalších titulech autorky.