Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3487 3487

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Bulldog
26.06.2019 5 z 5

Tahle kniha a stejně i seriál mě prostě bavil a prožila jsem s holkama vtipné i napínavé chvilky..

ecila13
23.06.2019 4 z 5

Dobře napsané. Chvílemi jsem měla pocit, že žiji na australském předměstí uprostřed všeho toho mumraje, dětských oslav, vzájemného soutěžení, přetvařování, drbů a lží ...
Detektivní zápletka je třešinkou na dortu.

nikiss76
21.06.2019 2 z 5

Přijde mi, že kniha je trochu přechválená a celkem zbytečně. Tím, že je tak zpopularizovaná, měla jsem velká očekávání, což byla asi chyba. Kniha už má i místo na obrazovkách v podobě seriálu s hvězdným obsazením. Seriál mě bavil, ten mohu doporučit.

Námět knihy není vůbec špatný, ale řekla bych, že byla spíše průměrná. Od autorky jsem četla ještě Šílené výčitky, ale ani tato kniha u mě úplně neuspěla a zařadila bych ji k těm průměrným (slabší průměr). Nějak nemám motivaci sáhnout po dalším autorčiným knihám.

tabaluga
19.06.2019 4 z 5

Kniha vypráví o třech pritelkynich přičemž každá z nich má svá tajemství a starosti. Rozuzlení knihy bylo zajímavé a vůbec by mne to na začátku knihy nenapadlo. Styl psaní autorky mi vyhovuje..

Matita310
18.06.2019 5 z 5

Kniha s velice překvapivým koncem. Celou dobu jsem premýšlela o koho jde, ale opravdu to zjistíte až na samém konci. Skvělá kniha.

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Tahle kniha byla pro mě veliké překvapení.

Musela jsem začínat číst celkově 2x, než jsem byla schopna ji přečíst celou, ale nakonec to vážně stálo za to!

Autorka velice pomalu odkrývá tajemství hlavních hrdinek. Od začátku prakticky nevíte, co se stalo. Ve vzduchu visí slovo vražda, a tak čtete pořád dál a čekáte, co je vlastně špatně a k jakému konci autorka směřuje.

Po skoro každé kapitole se objevují komentáře rodičů a učitelů na danou situaci. To mě rozhodně hodně zaujalo.

Celou dobu jsem si říkala, co se to tam vlastně stalo?

Můžete mít spoustu vysvětlení a dohadů, jak to všechno bylo, ale garantuju vám, že autorka vás i tak vyvede z omylu.

Během čtení jsem si utvářela další a další názory na hlavní hrdinky. V jednu dobu jsem je nesnášela, abych je po pár stránkách mohla zase milovat.
Po přečtení je zbožňuju všechny. Bez výhrad.

Skvělé oddechové čtení, které doporučuji rozhodně přečíst.

Safrika
30.05.2019 4 z 5

Ke konci jsem parkrat vyvalila oci prekvapenim :), takze za me super fajne.

skableska
26.05.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy začítala dlouho, ale pak mě to vcelku pohltilo a přečetla jsem ji za chviličku. Je to docela oddychovka, i když se v knize řeší docela závažné společenské problémy. Těším se na seriál, který je dle recenzí ještě lepší :-)

postrach
19.05.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo začíst se a pochopit.Film asi vidět nechciMyslím si.že tohle téma.mi moc nesedí.

esma
17.05.2019 4 z 5

Být rodič, být přítel, být soused. Každá role představuje výzvu předhozenou jako rukavici našim já. Charakter, zkušenosti a příležitost určují, zda se hlavním hrdinkám knihy podaří zvládnout jejich role, naplnit jejich touhy a sny a vybojovat si své štěstí navzdory vnějším překážkám i navzdory vnitřním "třináctým komnatám".
Lidské životy se odehrávají v síti vztahů a činy jednotlivých členů komunity jsou spojeny do neviditelné pavučiny, která nakonec překvapivě může být tou nejpevnější oporou ...

Ivetma
14.05.2019

Myslím, že kniha určitě stojí za přečtení. Sice jsem se na začátku ztrácela kvůli stylu, kterým je kniha psaná a chvíli dokonce uvažovala o tom, že končím. Naštěstí jsem vydržela a druhou půlku dočetla jedním dechem. A protože víte, že se na konci příběhu něco stalo, tak jste při čtení stále ve střehu. Opravdu bezva počtení. Jednoznačně doporučuji.

Foxie89
12.05.2019 5 z 5

Další úžasná kniha od této autorky. Tato a Na co Alice zapomněla jsou podle mě ty nejlepší. Přečetla jsem ji za dva dny! Rozhodně doporučuji :)

ctenarkaEva
30.04.2019 3 z 5

Asi jsem od této knihy čekala něco jiného... Místy mi připadala dost zdlouhavá, některé scény a dialogy mě nebavily. Líbily se mi výpovědi na konci každé kapitoly, které knize dodávaly napětí a vedly k zamyšlení, co se vlastně stalo a komu. Liane Moriarty má svůj styl vyprávění, někoho zaujme více, někoho méně. Určitě stojí za přečtení.

kuky921
29.04.2019 4 z 5

Velmi příjemná knížka, o tom, co může potkat úplně každého.

Bauriska
26.04.2019 5 z 5

Obvykle se do ,,zenskeho" cteni nepoustim. Ale takhle knizka byla skvela. Cetla se mi lehce, nechtela jsem prestat. I konec pro me byl prekvapivy. Takze ja jsem nadmiru spokojena.

aktak1203
26.04.2019 2 z 5

Pro mě trochu zklamání, viděla jsem nejdříve seriál a kupodivu byl podle mého lépe zpracován než kniha. Takový průměr.

Stoklaska
24.04.2019 2 z 5

Do příběhu jsem se nemohla začíst, nějak mě nezaujal. Navíc konec byl snadno odhadnutelný. Čekala jsem od této knihy víc.

Devil-Ivet
22.04.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Po Šílených výčitkách jsem měla obavy, ale opak byl pravdou. Děj pěkně plynul a stránky ubývaly. Skvěle propracované a až do poslední chvíle jsem netušila, kdo byl onen rodič z kvízového večera. Všechny tři hlavní hrdinky si mě získaly a s očekáváním a napětím jsem vplula do jejich třinácté komnaty. Skvělá kniha, určitě doporučuji.

Ran
20.04.2019 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle, jelikož autorka je skvělá vypravěčka. Příběh je napínavý, občas vtipný a místy i k zamýšlení.

TulipB
17.04.2019 5 z 5