Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3487 3487

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Simstr
15.04.2019 5 z 5

Skvěle promyšlený příběh. Výborně se četlo !

HanWali
14.04.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, moc dobře se čte - koukám teď ještě na filmové ztvárnění a zdá se mi velice zdařilé a věrné předloze

Aaloha
07.04.2019 5 z 5

Moc hezká knížka, bavila mě, napětí až do konce.

Leniiiiik
03.04.2019 3 z 5

Skvělá odpočinková knížka. Příjemný jednoduchý, ale zajímavý příběh i ze života. Doporučuji.

Manifest blech
28.03.2019 4 z 5

Moriarty mám ráda. U Sedmilhářek se mi líbí lehký děj a řádná spletitost, která se dost dobře vyjasní. Ona to prostě umí. Těším se na seriál.

Melcrovka
26.03.2019 odpad!

Knihu jsem dostala darem, a tak jsem jí dala šanci hned dvakrát. Poprvé před pár měsíci jsem přečetla dvě kapitoly. Tentokrát jsem vydržela čtyři. Ve čtvrté už jsem ale přeskakovala. Tak mě to strašně nebavilo.
Matky pětiletých dětí se navzájem pomlouvají, jedny řeší jak jsou úžasné a pokrokové, jiné jak jsou ve stresu ze svých nadaných dětí. A vyšetřování vraždy se točí kolem žabomyších sporů této skupiny.
I když mám sama dvě děti zrovna v daném věku, tak mě to téma naprosto nebavilo. Asi mám v sobě silný odpor vůči pomluvám a povrchním řečím, na kterých je tato kniha postavena.

A jazyková stránka je věc sama pro sebe. Popisy řasenek a krásně nalíčených žen mi přišly jak ze slohovky středoškoláka. Navíc se zde používají hovorové výrazy, ale ve větách napsaných čistě spisovnou až literární češtinou. Působí to hodně nepřirozeně a o tom hůř se to čte. Nemůžu posoudit, z jaké míry je toto chyba překladatele, nebo jestli tak byl psán i původní anglický text.

Bohužel této knize nemůžu dát ani tu jednu hvězdu.

LenkaGonn
25.03.2019

Miluji tuhle knihu. Skvělý děj. Propletené životy a rozhodně je to reálně vyhlížející příběh. Byla jsem nadšená asi bych si přečetla i pokračování. Za mě skvělý, skvělý, skvělý ...

Laduš94
24.03.2019 4 z 5

Knížka se četla rychle, příjemné spojení detektivky/thrilleru/černé komedie. Původně jsem čekala asi větší drama, ale byla to moc příjemná oddychovka. Největší zábava bylo hádat, kdo že to tedy zemřel.

wicca.w
20.03.2019 5 z 5

Výborná knížka. Autorka píše pro mě velmi čtivou a vtipnou formou. Seriál, který byl podle knížky natočen je také super.

niki7763
19.03.2019 5 z 5

Ale jo ... Rozhodovala jsem se, jestli neuberu jednu hvězdu za víceméně slabší zápletku, ale nakonec jsem usoudila, že kniha si zaslouží plný počet za nápad. Je až zvláštní, kolik žánrů je schopný člověk přijmout s líbivostí. Očekávala jsem nějaké šílené drama, husí kůži a skřípání zubů. Nekonalo se tak ... Ovšem, když se prakticky na každé stránce děje něco, co netušíte k čemu spěje, musíte číst dál. Nikdy jsem nebyla na typicky "ženské" čtení, ale tuhle knihu jsem zhltla za den a musím říct, že to je skvěle odvedená práce. Tolik různých životních příběhů, tolik překvapení ... Prostřední, ve kterém se děj odehrává se mi opravdu líbilo, protože ve skrytu duše toužím být také taková princezna a dáma. Po přečtení Manželova tajemství se mi do této knihy vůbec nechtělo, ale opak byl pravdou. Supr čtení pro správné holky :) ... Doporučuji

Mikky01
15.03.2019 5 z 5

Stejně jako seriál od HBO byla tato kniha brilantní. Velice propracovaný příběh, který mě nenechal oddechnout a musel jsem číst a číst dál. Je samozřejmě jasné, že kniha se od seriálu lehce odbočuje, ale i tak si oboje dvoje užijete. Postavy promyšleně napsané, i jejich chování. Sice se žádná obrovská zápletka nekoná, i tak možná budete na konci překvapeni. Já jsem tedy ke konci už trochu tušil. Kdo by řekl, jak dokáže zaujmout příběh několika žen. Některé totiž budete milovat, jiné nenávidět.

AltaMari
14.03.2019 5 z 5

Stačí se kouknout na štítky a člověka až zamrazí: tohle všechno tam je? To bude tedy hustý kokteil! Ale jo, autorka má zajímavý, čtivý styl, takže nezahltí. V knize je spousta žen a klišé, ale taky černý humor, napětí, romantika, překvapivé zvraty, a trošku nastavené zrcadlo matkám předškolních dětí (ruku na srdce, také jsem se kdysi přistihla, že "řeším" (ne)pozvání šestileté dcery na narozeninovou oslavu). Vypadá to, že i u protinožců funguje společnost podobně jako u nás...

allyce
11.03.2019 2 z 5

Skvělý příběh, ALE ! Jiný spisovatel, jiná doba, jiná země... pak bych byla spokojená. Prostředí, do kterého je příběh zasazen, mi bylo nesympatické, otravovalo mě a opravdu jsem byla ráda, když jsem dočetla poslední stránku.

LeSk
06.03.2019 5 z 5

Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy "zakousla", nicméně později jsem knihu nebyla schopna odložit. Velmi zajimavá kniha s úžasným příběhem a šokujícím koncem. DOPORUČUJI.

šneki
05.03.2019 4 z 5

Nečekala jsem, že mě bude tolik bavit. Rozuzlení bylo nečekané a líbilo se mi množství osobitých postav.

veromat
25.02.2019 5 z 5

Knížka byla super, děj mě velmi bavil a ke konci jsem měla problém se odtrhnout.

Kamiliana
21.02.2019 5 z 5

Na této knize mě nikdy nepřestane fascinovat, že se může jednat o vesnici, malé město, jednu ulici v Austrálii, Americe, v Horní, Dolní, v Hradci, Brně... a všude narazíte na ty stejné problémy a stejná tajemství, která si každá rodina nese. A matky s malými dětmi... ty Liane umí vystihnout trefně.

tanecnica
17.02.2019 4 z 5

Oddychovka. Po předchozích knihách autorky ( především Manželovo tajemství) jsem čekala víc. Příběh se docela vleče, některé pasáže a detaily jsou možná i zbytečné. Ale ve výsledku - zajímavé, napínavé, místy i vtipné počtení. Ale na plný počet hvězdiček to není...

Clara_C
17.02.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do příběhu začetla, ale poslední třetinu jsem doslova zhltla. I když jsem tušila a poté i věděla, stejně mě příběh pohltil. Rozhodně čtení pro ženy, ve stylu Zoufalých manželek. Nikdy nemůžete vědět, co se odehrává za dveřmi byť nejlepších přítelkyň a proto nikoho nesoudím ani v reálném životě. Každopádně moc pěkná knížka.

Natynka23
11.02.2019 5 z 5

Knihu jsem si přečetla hned po shlédnutí seriálu, který byl skvělý. A ačkoli se mi více líbil seriál, tak ale i kniha byla super.