Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3487 3487

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Hana721
01.02.2019 5 z 5

Velmi povedená kniha. Přesně to, co mám ráda.

Ivka_77
29.01.2019 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, zhltala jsem ji za víkend. Dobře se četla, hlavní hrdinky jsem si velmi oblíbila. Seriál jsme zatím neviděla, ale určitě mám v plánu se na něj podívat. Knihu určitě doporučuji. Za mě pět hvězdiček.

Olikola
28.01.2019 5 z 5

Dle mého jsou sedmilhářky nejlepší knihou od Liane Moriarty. Četla jsem všechny. Některé jsou lepší, některé slabší, ale příběh sedmilhářek vás popadne a pustí až na konci. Osudy všech hrdinek jsou tak zajímavé a navzájem propojené, že prostě nemůžete přestat číst. A i když každá z nich vede jiný život, musíte je milovat všechny. Naprosto nejlepší jsou však konce, které vás vždy něčím překvapí. A u sedmilhářek to platí trojnásob. Kdybych si měla vybrat jednu knihu od Moriarty, vyberu si tuhle.

Libušš
24.01.2019 4 z 5

Kniha mi byla doporučena známou, jenž se líbil seriál. Leč nemám ráda "ženský čtení" , byla jsem mile překvapena, jelikož mi kniha popisem připomínala seriál Zoufalé manželky, které jsem čas od času zhlédla.
Kniha se příjemně četla, taková oddychovka. Trochu se mi nelíbilo zakončení knihy, takový kvapně udělaný závěr a useknutý konec, stejně tak lehkost zjištění jaká bude zápletka a kdo je viník (leč se vás autor několikrát snaží zmást) - za to pro mě o hvězdičku míň.

Nicméně se mi kniha líbila a mohu doporučit.
Pokud nehledáte četbu, při které budete muset neustále přemýšlet nad dějem a snažit se něco rozšifrovat, a hledáte oddychovou, klidnou četbu, chybu rozhodně neuděláte.

Jediné, čeho se obávám, že autorky další knihy budou podobné, což ale nemohu prozatím posoudit.

Termina
23.01.2019 3 z 5

Nedivím se že je podle knihy natočen i seriál.. je to přesně ten typ knihy na seriál. Celkem laciná povídka a určitě dost očekávaný příběh .. podle mě trochu klišé ale v celku hodnotím knihu kladně :)

kudrdlinka
20.01.2019 5 z 5

Další knížka od L. Moriarty a zase moc zajímavé čtení, možná zatím nejlepší. Příběh tří kamarádek se mi líbil, i když mi ze začátku trochu trvalo se do něj dostat. Pak už jsem byla hodně zvědavá, co se na kvízovém večeru vlastně stalo a kdy se to všechno rozuzlí. Občas jsem byla při čtení dojatá, někdy jsem se zasmála, někdy mě naopak pěkně mrazilo - prostě směs různých emocí, to mám ráda.

Step.sa
18.01.2019 5 z 5

Poutavý příběh a krásně se čte.

ivag
10.01.2019

Kniha, kterou jsem přečetla za pár dní, doslova jedním dechem. Mám ráda příběhy, které jsou jako puzzle, které si čtenář musí sám sestavit dohromady. Líbilo se mi .... moc :-)

iveta6676
08.01.2019 4 z 5

Knihu jsem četla, stejně jako i jiné knihy od této spisovatelky,a přiznám se,že rozuzlení jsem nečekala, kniha se mi líbila, i když začátek nebyl moc čtivy ...

Lee7
07.01.2019 4 z 5

Tohle jsem nečekala, ale bavila mne.

Vendula39
04.01.2019 3 z 5

Musím se přiznat knížka mě moc neoslovila, autorka má svůj specifický styl psaní a určitě bych ji doporučila starším čtenářkám.

ctenarka88
04.01.2019 2 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Jak už bylo zmíněno níže v komentářích tato autorka píše svým osobitým stylem, který mě osobně asi trochu dělal problém.

annettka1098
31.12.2018 5 z 5

Výborná kniha. Bohužel jsem asi půl roku před jejím čtením viděla seriál, takže jsem přišla o moment překvapení a podstatu příběhu věděla. I tak se mi ale kniha velmi líbila. Jsem moc ráda, že jsem jí přečetla, protože mi seriál objasnila a líbila se mi prostě víc.

Plaknel
29.12.2018 3 z 5

Kniha, která mi zabrala hodně moc času. Ze začátku mě vůbec nebavila. Dokonce jsem přemýšlela, že ji ani nedočtu a vrátím ji zpět majitelce. (Ještě, že kamarádka má se mnou trpělivost). Pořád jsem ji odkladala. Četla i jiné knížky. Ale včera už mě nebavily pohádky v TV. Měla jsem špatné svědomí, že jsem ji ještě nepřečetla. Tak jsem ji otevřela na straně 285 a dočetla až na konec stránky 438. A musím se přiznat - líbila se mi.

Sajmoonek
27.12.2018 5 z 5

Po různých protichůdných názorech na tuto knihu jsem od ní zas až tolik nečekala, ale musím říct, že jsem ji přečetla, jak se říká, jedním dechem. Zajímavé postavy i děj mě chytil, i když ještě nepatřím do věkové kategorie hlavních hrdinek. Po přečtení jsem se ihned podívala i na seriál, a přestože byl oproti knize mírně pozměněn, i ten musím doporučit. Určitě si v budoucnu přečtu další knihy od autorky.

ivulka15
26.12.2018 4 z 5

Tato autorka píše svým osobitým stylem a proto mi vždy chvíli trvá než se začtu,ale pak.......no prostě mě zase dostala.

Vakalik
25.12.2018 4 z 5

Když mi kamarádka začala doporučovat tuto autorku, bala jsem se, že je to nějaká novodobá telenovela. A ono možná malinko je, ale velice dobře podána. Dej mě bavil a vzhledem k různému charakteru hlavních postav si v kníže asi každá žena najde to svoje. Líbilo se mi to. Ke konci už jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Brambu
16.12.2018 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale potom už se začaly dít ty správné věci. Jedno malé nedorozumění a jakou dokáže udělat neplechu. Paráda. Zkrátka výborná zápletka a to vyústění bylo bravurní. Autorka nás opět napíná do samotného konce a následné odhalení mnohdy vyrazí dech. Vrhám se na další knihu od autorky.

Heli26
16.12.2018 4 z 5

Začátek mě hodně chytl, přečetla jsem za večer čtvrtinu knihy. Když jsem se k ní znovu vrátila, tak už mě to tolik nebavilo. Námět zajímavý, ale celkově mě tolik neuchvátila.

AnnaDewitt
13.12.2018 3 z 5

Mnohem víc se mi líbil seriál, s některými postavami jsem se v knize nedokázala sžít.