Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3547 3547

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies, 2014

malkina11
15.02.2018 5 z 5

Fakt je teda ten, že jsem to dočetla...a začala jsem si víc všímat matek před školou :-))) Hltala jsem současně knihu i seriál zároveň a snažila se udržet vzájemné tempo a nepředbíhat v ději. Skutečně jsem si to užila :-) Jak kniha, tak seriál stojí za pozornost, a to nejen žen. Hodně jsem přemýšlela o tom, jak moc projektuji své nesplněné sny a představy do života svého dítěte, jak moc mu (ne)rozumím, co všechno si "ukládá", a jak moc ho to v budoucím životě ovlivní. Ale zpátky ke knize (potažmo k seriálu)...pomalejší rozjezd, tak trochu rušivé výpovědi svědků..., příběh plný napětí a strhující finále. Prostě moc fajn, spokojenost :-) *****

Edlik
13.02.2018 5 z 5

Myslíte si, že vozit děti do školky a setkávat se s ostatními rodiči je pohoda? Tak to jste na omylu! Pokud máte ve svém okolí matku, která jezdí ve velkém SUV, vozí svoje děti na všemožné kroužky, myslí si, že její děti jsou výjimečné tak musíte udělat jedno. Vezměte nohy na ramena a utíkejte! I já jsem pár "MATEK" ve svém okolí v knize poznal :-)

LeHor
11.02.2018 4 z 5

Líbilo a o moc víc než seriál. Kniha je kniha.

zlinissi
09.02.2018 4 z 5

Nejprve jsem měla dojem, že autorka není Australanka ale Američanka...popis maloměstských poměrů a zapojování rodičů do dění ve školním světě dětí - úplné stepfordské paničky. Nicméně po začtení začnou bavit výpovědi svědků a to finále! Stupňující se napětí jako v severské detektivce! Bavilo mne, že nejen že není znám pachatel, ale ani do poslední chvíle není jasné, kdo je vlastně oběť. I pohled na některé situace z různých úhlů byl zábavný. Celkově hodnotím přes počáteční rozpaky pozitivně a těším se na seriál.

Lumíček
08.02.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Prostě není vše tak, jak to vypadá,zkrátka život. Vcelku jsem se pobavila, kdyz nějakou situaci hodnotili ostatní, takhle vznikají drby. Do poslední chvíle jsem netušila, co se stane a především komu. Velké překvapení.

Kiki22
07.02.2018 5 z 5

Velmi čtivé a působivé! Kniha si udržuje od začátku příjemné napětí a postupně rozkrývá tajemství třech hlavních hrdinek. Každá je jiná a každá zažívá ve svém životě nějaké drama. Každá lže sama sobě nebo svému okolí. Autorka zde nastiňuje jak drobnosti a malichernosti, které ženy trápí, tak závažná témata typu domácího násilí nebo nevěry. Příběh o Celeste byl zcela podmanivý (i když se některé její vnitřní monology hodně opakovaly), Jane i Ziggy mi byli sympatičtí svou introvertní povahou a Madeline to všechno zkrátka rozveselovala. Vše do sebe zapadlo, jak mělo, a finále bylo epické! Možná až na to závěrečné klišé, kdy vlastně všechno dobře dopadlo, zloduch byl potrestán a všichni ostatní mohli být šťastní.

LinVa
05.02.2018 5 z 5

Kniha má dobrý spád. Jak se blíží den D je stále těžší a těžší ji odložit a nedočíst na jeden zátah. Určitě doporučuji.
V porovnání s "Manželovo tajemství" jsou Sedmilháři jiná liga (mnohem mnohem lepší)

Tucaka
03.02.2018 4 z 5

Vzhledem k mému věku jsem si některé věci moc nepřipouštěla. Každopádně nejvíc mě vyrazil dech příběh o Celeste... neustále jsem přemýšlela, co bych dělala, kdybych se dostala do její situace.
Určitě se chystám shlédnout i filmové zpracování.

m_friedlova
03.02.2018 4 z 5

Jelikož jsem nejdříve viděla filmové zpracování, při čtení knihy jsem se neubránila srovnávání. Zajímavý příběh z nevšedního prostředí. Lehce čitelný, hltala jsem kapitolu za kapitolou.

MartinaP1984
01.02.2018 5 z 5

Dočítala jsem ve dvě ráno,přestože jsem musela vstávat už v pět. To hovoří za vše

zalkia
31.01.2018 5 z 5

Je potřeba se do knihy nejdříve opravdu začíst, aby začala bavit a vtáhla do děje. Také doporučuji číst bez delších přestávek, hrozí zapomenuti postav, je jich v této knize spousta... Zajímavá, napínavá kniha s výborným koncem.

Malachime
30.01.2018 3 z 5

Za mě nic moc. Vadil mi přehnaně poameričtělý způsob psaní a asi způsob, jakým se v Austrálii zapojují rodiče do školního života svých dětí. Je to taková oddechovka na letní prázdniny. Nic víc. Nenadchlo mě to.

lapagerie
29.01.2018 4 z 5

Nemám zrovna ráda knihy, které se těší všobecné oblibě, zájmu a masivní propagaci. Proto jsem Sedmilhářky víceméně opomíjela. Teď ale koukaly v regálu v knihovně mezi právě vrácenými knihami a tak jsem po nich sáhla. A byla jsem příjemně překvapená. Příběh je příjemně napínavý, jednotlivé dámy odkrývají postupně životy, o kterých ostatní nemají tušení. Hezky napsáno.

asperula
27.01.2018 5 z 5

Jsem nadsena. Prvni jsem videla serial, ktery me nadchl. Knizka byla trosicku jina, coz me potesilo. Dobre napsana, chytlavy dej, napeti a zajimave postavy. Doporucuji knizku i serial.

melien
26.01.2018 5 z 5

Velmi čtivá a vlastně i napínavá kniha. Zvolené téma, je rozhodně to o kterém by se mělo mluvit. .

jasmína
25.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha i seriál, hodně se autorka zlepšila od její první knihy

MT23
25.01.2018 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, moc mě bavila a bylo mi líto ji dočíst.. Už se ale těším na zhlédnutí seriálu :)

ajasin
24.01.2018 5 z 5

Dobrý příběh. Zatraceně dobrý. Zpočátku jsem měla trochu obavy z podobnosti se Zoufalými manželkami, ale ty se naštěstí během chvilky vytratily. Kniha řeší ožehavá témata a zajímavě rozkrývá pocity a myšlenky jednotlivých postav.

Pauvka
24.01.2018 4 z 5

Kniha jedním slovem super, což se nedá říct o seriálu.. Od začátku se řeší kdo umřel a mě štvalo, že pořád nevím kdo to kurňa je :-D. Zjištění, že šikanuje někdo jiný, byl taky šok. Ale největší šok byl vrah! Do té bych to fakt neřekla! Takže doporučuji přečíst :)

parley3
23.01.2018 5 z 5

To je ale kalamita. Zajímavý námět s překvapivým koncem. Na začátku se dozvíte, že se řeší úmrtí, ale skoro až do konce nevíte čí a ani důvod smrti. K tomu všemu si přimyslete klasické ženské drby, pomluvy, lásku a trošku i nadsázku.