Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3547 3547

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies, 2014

emve
23.01.2018 4 z 5

Za mě super! Postavy byly skvěle stylizované, propracované, pro někoho možná naivní nebo povrchní, podle mě ale uvěřitelné a reálné ženy, které mě dokázaly pobavit. Stejně tak zajímavé zápletky z obyčejného života.. Co oceňuji velmi je styl psaní, změny vypravěčů a poznámky z vyšetřování bez odhalení činu. :-) čekejte pohodovou a napínavou knížku a nebudete zklamaní. (Doporučuji i seriál natočený podle knižní předlohy)

novina
21.01.2018 3 z 5

Příběh mě nedokázal vtáhnout do děje. Kdyby se mi kniha nehodila do Čtenářské výzvy, tak bych ji nejspíš odložila, i když to dělám nerada.

Pišingr
21.01.2018 4 z 5

Výborná a čtivá knížka. Libily se mi krátké kapitoly a komentáře postav na jejich koncích. To mi přišlo velmi originální a napínavé. Trochu mě ze začátku všichni ti rodiče štvali, ale příběh mě vtáhl. A narazila jsem na úplně nové slovo blahočet. Je to stalezeleny jehlicnan, v Austrálii rozšířený.

Ali_xy
21.01.2018 5 z 5

Ani nevím, jak jsem na tuto knihu narazila...spíše náhodou a rozhodně nelituji! Námět je velmi zajímavý, styl psaní poutavý, výpovědi vyslýchaných osob v tom vždycky udělaly takový binec, že člověk vlastně do poslední chvíle netuší, kdo je obětí, to se mi fakt líbilo! Ačkoli jsem trošku tušila částečné rozuzlení, neztratilo to na kouzlu knihy. Je to taková parádní oddychovka, která vás nepustí dřív, než padne poslední strana knihy :-).

zpevSusannah
20.01.2018 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá a měla zajímavý konec, ale to bylo asi jediný, co mě drželo, abych Sedmilhářky nezavřela a neodložila do knihovny.
Nevím. Prostě mi to celé přišlo tak nějak hloupoučké, naivní. Všechny postavy mě svým způsobem rozčilovaly.
Seriál ale prý stojí za to, tak hurá na něj. Ještě této story dám šanci v jiném podání :-).

tatereza
20.01.2018 5 z 5

lepší než seroš. ač jsem to na něm původně nepozorovala, tak po přečtení knížky mi došlo, že je fakt hodně šmrncnutej hollywoodem, což je dost zbytečný, protože předloha sama o sobě je dost dobrá a netřeba přidávat (např. nevěru atd.). ale kniha supr, přelouskala jsem to hned, akorát je možná trochu holčičí

niknikita
20.01.2018 5 z 5

Viděla jsem nejprve seriál, který právem získal ocenění Zlatým globem a po pravdě nevím, jestli je tentokrát kniha lepší, než její filmové zpracování.Každopádně jsem měla čtenářský zážitek obohacený konkrétní podobou jednotlivých postav a kupodivu mi ani nevadilo, že jsem dopředu znala rozuzlení.
Liane Moriaty tentokrát opět napsala senzační knihu a podle mne zatím svoji nejlepší.

maryska09
19.01.2018 4 z 5

Dobre napsana, obcas az mraziva kniha s mirne preslazenym zaverem. V podstate az do konce jsem mela nekolik typu, kdo bude obeti, coz me velmi potesilo, protoze vetsinou zaver odhadnu po par strankach. Doporucuju jako knihu, od ktere se da tezko odtrhnout.

HolkyKK
18.01.2018 5 z 5

Tuto knížku musíte přečíst až do úplného konce.

Monika97Švej.
16.01.2018

Už od začátku knihy mě zajímalo, jak to celé dopadne. Krásně napsané. Z každé knihy, co čtu, si vždycky něco odnáším. A ani u téhle to není jinak.
,,To je kalamita", jsem nevědomky při čtení knihy použila i v reálném životě :D :). Vžila jsem se do děje a teď, než půjdu na další knihu, musím počkat než to všechno vstřebám ! :)

Danca196
16.01.2018 5 z 5

Další kniha této autorky, která se čte sama. V knize je krásně popsán dnešní vyznávání kultu dítěte, současný styl života a neustálé přehodnocování, jestli budovat kariéru nebo se obětovat dětem. Dalším plusem tohoto příběhu je i to, že domácí násilí se děje i v bohatých rodinách s úspěšnými rodiči.

kap66
14.01.2018 5 z 5

"Sedmilhářky" je výborný název, ale ne zcela výstižný: postavy spíše mají tajemství - naznačena jsou taková obyčejná a běžná; postupně se ale začnete děsit, protože se ta tajemství jako cibule sloupávají - až na pálivý, slzy vynucující vnitřek...
I když jsem věděla, že kniha má vysoké hodnocení, ze začátku jsem se malinko zalekla toho, že to budou takové "australské Zoufalé manželky"; naštěstí vůbec ne! Kniha mě vcucla a na konci vyplivla: trochu roztřesenou, ale velice uspokojenou - skoro očištěnou.
Doporučuji.

makki.xoxo
12.01.2018 5 z 5

Knizka i serial super! Moc doporucuju.

Katulik86
11.01.2018 5 z 5

Tri ctvrte knizky netusit,jak to dopadne? Paradni! Tema vazne,pro me tedy urcite ne oddychovka,ale touha vedet,co bude dal,byla silnejsi... Navic pro ucitelku na materske s prckem,co uz by mohl do skolky,clovek si misty rika: "To jako fakt?!" Do vyzvy sice letos asi tezce neoriginalni,ale planovane to bylo,jeste nez si ji tam nekolik desitek lidi uz pridalo. A rozhodne jsem zvedava i na serial...

pavčape
09.01.2018 5 z 5

Musím uznat, že Liane to umí. Alespoň v této knize se mi její styl líbil. Má skvěle propracované postavy, jejich charaktery. Umí uchovávat jejich tajemství do té doby, dokud nepřijde čas je odhalit. Je to teprve moje druhá knížka autorky po Manželově tajemství, a vím, že si přečtu i další. Jestli s nimi budu spokojená jako s touhle, uvidím.
V Sedmilhářkách se mi líbil styl vyprávění, to jak nás autorka nutí číst, abychom se dozvěděli, co že se přihodí na připravovaném kvízovém večírku, líbily se mi komentáře vyslýchaných i detektiva. Při událostech, které se strhly na onom večírku, jsem se dokonce i nahlas zasmála. Úplně jsem ten chaos a povyk viděla! :-) Těším se, až se podívám i na filmovou podobu. Nicméně kniha byla napsána i z jiného důvodu. Aby dala popud k zamyšlení nad tím, co se kolem nás neustále děje a před čím třeba i zavíráme oči - šikana a domácí násilí.
Dávám s klidným svědomím 5 *

Konycek
09.01.2018 4 z 5

Počáteční uvedení do děje bylo pro mne zmatené a jedna z hlavních hrdinek mi lezla dost na nervy :D. Nevím v jaké části se to zlomilo, ale jsem nakonec rada, že jsem knihu neodložila a dočetla ji až do konce.

aja0661
07.01.2018 5 z 5

Zacatek byl pro me takovej rozpacitej, ale pak se to rozjelo a uz jsem knihu neodlozila. Za me super!

Zuzana08
05.01.2018 5 z 5

Pro mne byla kniha čtivá a zajimavá. Bavila mě. Ráda bych viděla i seriál natočený dle knihy.

pedroK
05.01.2018 5 z 5

Bezva thriler. Do konce jsem jen tušila, kde se bude točit oběť i vrah. Témata bohužel stále aktuální v dnešní době. Líbí se mi styl psaní s výpověďmi svědků, když ze začátku je problém si ty postavy pamatovat s jejich charaktery, je jich hodně. A dobře a věrohodně jsou i vykreslené hrdinky. Doporučuji. Určitě si od Liane vezmu další knihu.

Eifka
03.01.2018 5 z 5

Výborná oddechovka, která se četla sama. Postavy jsou reálné, a krásně z nich vyplývá, že když něco vypadá na první pohled záviděníhodně, nebo třeba i to, jak se chováme před ostatními (kromě rodiny), může ve skutečnosti skrývat nemilá překvapení.

Je to teda hlavně "holčičí čtení" ; a musím říct, jsem dlouho u nějakého příběhu neměla na konci takový pocit zadostiučinění jako právě tady!:-)