Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3547 3547

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies, 2014

ondaboss
06.11.2017 3 z 5

Bohužel jsem dříve četl od autorky knihu Na co Alice zapomněla.
Tahle se s tím nedá vůbec srovnat.
Začátek naprosto nezáživný. I když jsem si prožil podobné starosti s dětmi jaké mají hlavní hrdinky, tak mi nijak k srdci nepřirostly.
Posledních asi 30-50 stránek to vytáhlo alespoň na hodnocení tří hvězd. Víc nic.

Knihomol.ka
01.11.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá a strhující kniha. Pro mě překvapivý konec. Autorka zábavně a barvitě vystihla různé charaktery lidi, především matek malých dětí

pavči
31.10.2017 4 z 5

začátek nic moc nez jsem pochopila kdo je kdo a pak jedním dechem

a355o
30.10.2017 5 z 5

Začala jsem ji číst díky minisérii z produkce HBO. Kniha přináší poměrně zajímavý vhled do případu domácího násilí, který se ukáže být ještě komplikovanější, než se na první pohled může zdát. Styl psaní autorky se mi chvílemi líbil, ale někdy mě i rozčiloval. Takové pasáže s Madeline mě otravovaly, avšak předpokládám, že to vlastně bylo účelem této postavy - vzbudit takové pocity, bohužel kvůli nim byl příběh někdy až moc roztahaný a neměl takový spád, jaký bych očekávala. Rozuzlení příběhu pro mě nebylo zase takové překvapení, ale upřímně mě bavilo od začátku hádat, co se to tam stalo a kdo je vlastně obětí. Austrálie jako dějiště mi přišlo zajímavé a originální, autorka tak ukazuje zase jiný pohled na život.

jaruska012
29.10.2017 3 z 5

Jedna z nejlepších knížek,které jsem v poslední době četla.Zajímavá od začátku až do konce.

fusi
26.10.2017 5 z 5

Velmi poutavá kniha, dobře se čte. Mám ráda napínavé a detektivní knihy, takže pro mě jedna z TOP knih :)

SophiaS
25.10.2017 4 z 5

Knížka se mi dobře četla, i když ze začátku pomalý rozjezd. Hodně postav s různými příběhy, které se rozvíjely pozvolna. Od půlky jsem se do knížky tak začetla, že bylo těžké se od ní odhtrhnout. Dobrá zápletka a nečekaný konec.

hnilda3
23.10.2017 5 z 5

Kniha byla skvělá, i když pro mě trochu boj se čtením. Mám totiž blbou paměť na jména a na postavy a pořád se mi pletlo, kdo je kdo :-) Avšak zápletka skvělá, psané to byl o velmi zajímavě, chvílemi i humorné, pak zase dramatické. Skvěle popsané životy tří žen i ostatních v knize.

kacapr
20.10.2017 5 z 5

Nejlepší ze všech knížek od LM! Dobře zamotané, napínavé, ale i vtipné, nečekaný konec!

Nyseti
18.10.2017 5 z 5

Držela od začátku až do konce. Určitě zkusím další knihu od autorky, protože Sedmilhářky si nemůžu vynachválit.

Lokina
17.10.2017 5 z 5

Moc povedená kniha. Autorka se mi strefila do noty. Příběh o třech ženách, o jejich strastech denního života se četl ne lehko, ne že by kniha nebyla čtivá, ale příběh se zaobírá i vážnými tématy jako domácí násilí, šikana, pocity méněcennosti, upadající sebedůvěra a když jsem to četla, bylo mi z toho úzko. Celeste, Madeline a Jane jsem si oblíbila, silné ženy, které si své potíže řeší každá po svém. Konec byl šokující a bravurně zakončen.
Autorčin styl byl velice poutavý a kniha se dobře četla, nemohu tedy hodnotit než pěti hvězdami.
Teď se kouknu na seriál a když se mi nebude líbit, dopředu vím, že kniha stála za to :-)

KydlochMoris
16.10.2017 5 z 5

Výborná kniha! Úplně jsem jí zhltla!

genikuxik
15.10.2017 4 z 5

Docela jízda...začátek trochu pomalejší a trvalo mi než jsem si zvykla na přepínání postav, ale u konce jsem nemohla přestat... konec parádní :)

sarka45
13.10.2017 4 z 5

Ze začátku trošku pomalejší rozjezd, ale pak už to "jelo". Zajímavé téma, zajímavé zpracování. Fascinuje mě, kolik "společenských povinností" mají rodiče dětí ve školce a škole v Austrálii. Stanou se součástí nesourodého kolektivu lidí, který si sami nevyberou a očekává se, že spolu budou vycházet. Fascinující. Naštěstí jsem něčemu podobnému byla ušetřena :-). Děsivá je síla davu, který podléhá silným osobnostem. Téma domácího násilí je tu pěkně zpracované, ukazuje, v jaké pozici se ocitá ten slabší, jak není jednoduché z takového vztahu odejít a to ani v případě, že nechybí peníze.Také je vidět, že se toto netýká jen sociálně slabých a jak těžké je si něčeho takového ve svém okolí všimnout. Pěkná kniha, vřele doporučuji.

karamelka33
12.10.2017 2 z 5

Za mně nic moc.

Booky84
10.10.2017 5 z 5

Skvělá knížka, nemohla jsem se odtrhnout. Podezřívala jsem postupně snad všechny postavy a stejně jsem byla úplně mimo. Určitě si přečtu i autorčiny další knihy.

Hope80
09.10.2017 5 z 5

Liane po Cobenovi druhá best of spisovatelka. Patří mezi super knížky :-) Každá představitelka, Madeline, Jane, Celeste mě dostává svým příběhem. Dobré knížky jsem schopná přečíst za jeden den a nelze se odtrhnout.

Nelasp
01.10.2017 5 z 5

Madeline, Jane a Celeste jsou prostě bezvadné, každá svým způsobem originál a způsob jakým jsou jejich charaktery vykresleny mě uchvátil. Ke knize jsem se dostala po shlédnutí prvního dílu stejnojmenného seriálu produkce HBO a jsem ráda, že jsem ji stihla dočíst ještě před odvysíláním druhého dílu. Kniha mě velice bavila, ačkoliv jsem již někdy za půlkou knihy tušila, kdo bude mrtvý, vývoj událostí na konci mě překvapil a jsem ráda, že jsem knihu četla, protože závěr seriálu byl podle mě zbytečně chaotický a nedotažený.

Pajina68
29.09.2017 5 z 5

Skvělá knížka, hrozně moc se mi líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Hannik
28.09.2017 4 z 5

Velmi oddechové čtení, které jsem zrovna potřebovala. Četla se sama.