Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3547 3547

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies, 2014

beruska
02.09.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale mezi moje TOP určitě nepatří :( ... Myslím si, že kdyby neměla tak obří reklamu, spoustu lidí by po pár stránkách odradila.. I já jsem díky mediální " masáži " chtěla knihu dočíst, abych věděla, co je tím magnetem pro nadšené čtenáře.. A velké zklamání :( ...

Zabka27
02.09.2017 5 z 5

Moje druhá kniha přečtená od Liane Moriarty a opět přečteno jedním dechem. Děj i zápletka parádní,místy dokonce šokující, moc jsem si oblíbila všechny tři hlavní hrdinky. Opravdu mě kniha nadchla a závěrečné odhalení jsem absolutně nečekala. Teď se vrhnu na seriál a jsem na něj moc zvědavá.

petra4080
29.08.2017 3 z 5

Není to špatná kniha, ale...
Dost věcí mi zde připadalo předvídatelných, včetně toho, kdo skutečně stojí za školní šikanou. Také se dostat do děje docela dlouho trvá.
Na druhou stranu je zde hezky vykresleno, jak klamné může být něčí "štěstí". Nikdy zcela nevidíme do vztahů a životů druhých, i když je považujeme za své blízké.

Páájinka
25.08.2017

Výborná kniha. Miluju Madleine :-) a ten její humor. Líbilo se mi, jak řešili šikanu a nakonec přišli na to, kdo to byl. Je to čtivé.

Eva285
23.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu skvělý, napínavý a nepředvídatelný příběh. Určitě se k ní zase vrátím

Macinka-a
22.08.2017 3 z 5

Začátek knihy dlouhý, až pořádně konec vtáhne... Dnes začnu koukat na seriál, tak jsem zvědavá na něj. Jen mi nějak nesedí NiCol Kidman v roli Celeste, tak uvidíme....

vlcice326
20.08.2017 4 z 5

Viděla jsem seriál na HBO, ten byl fakt super. Tím pádem mě moc zajímala knížka, podle které se tento seriál natočil.
Knížka byla trošku okecávací, některé informace tam postavy opakovali několikrát (a myslím, že i zbytečně).
V knížce mě strašně štvala Madeline, ta její postava mi přišla hrozně otravná (oproti Reese Whiterspoon - ta to hrála superově a nevyzněla ta postava tak otravně. ;)
Jinak na konci se knížka rozjela :) Konec byl super, ale nebudu nic prozrazovat :)

BeaYoris
19.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během 4 dnů. Děj mě naprosto vtáhl a byla jsem tak moc zvědavá na to, co se tam vlastně stalo!

ZuK1
19.08.2017 5 z 5

Moje první knížka od Liane Moriarty byla velmi příjemnou změnou v dlouhé šňůře detektivek.
Výborné, vtipné oddychové čtení, ironické komentáře, knížka u které jsem se i přes vážnost některých témat docela nasmála. A právě za tu lehkost a humor, se kterou je napsaná jsem se rozhodla dát plný počet hvězdiček.

Yogini
17.08.2017 2 z 5

Dovolenková četba...nic moc.

Hyjoska
16.08.2017 5 z 5

Příběh mě neskutečně pohltil, pro mě jedna z knih, která vám nedá spát. Nikdo není dokonalý a každý si neseme nějaké své trápení. Po přečtení jsem viděla i seriál, oproti knize tam byly některé věci (podle mě zbytečně) navíc a jinak. Kniha také lépe vykresluje psychologii postav a jejich myšlenky, díky kterým je může čtenář lépe pochopit.

Lykke
13.08.2017 4 z 5

Měla jsem možnost přečíst knihu i vidět seriál. Kniha je pro mne rozhodně lepší. Nejdříve mě lehce štval styl vyprávění, kdy se příběh prolínal s výslechy. Životní osudy tří hlavních kamarádek mě však začaly nořit do zaujetí číst dál a dál, až jsem najednou zjistila, že se u toho vlastně docela bavím a jsem prakticky na konci. Jen jsem stále čekala, kdo je tím mrtvým a bála se, že to bude jedna z těch mně sympatických postav. Konec mě příjemně překvapil.

Eduarda
13.08.2017 2 z 5

Na tuhle autorku jsem byla fakt zvědavá - a asi tu budu černou ovcí, ale jsem zklamaná. Je to jedno velký klišé - věty typu "Pořád jí beznadějně, proti její vůli přitahoval", stereotypně jednající postavy, předvídatelné dějové linky (uznávám, až na ten závěr). Z důležitého a často tabuizovaného tématu se tak ve finále stala ne příliš uvěřitelná přehlídka plochosti. Dvě hvězdy za téma a za to, že je to čtivé - ale za větu "To je kalamita." bych ke konci knihy už vraždila.

Romžiry
11.08.2017 5 z 5

Moc pěkné. Kniha mě pohltila, vyloženě jsem byla nucená číst pořád dál :-) Doporučuji.

Dardos
10.08.2017 4 z 5

Skvely pribeh s pro me necekanym vyustenim.. je pravda,ze jsem knihu cetla celkem dlouho,ale bavila me.
Urcite ji mohu doporucit dal...

pajama
10.08.2017 5 z 5

Příběh je velmi dobře protkán výpověďmi obyvatel. Je zvláštní, jak v podstatě vše vyznělo jinak, než to ve skutečnosti bylo. A to tak to je i v běžném životě. Velmi současný příběh o současné společnosti a jejích problémech.

Mišmiš
10.08.2017 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Do konce knihy jsem byla napnutá kdo zemře.
Líbí se mi styl vykreslení postav a i spád děje.
Mohu jen doporučit :-)

VerčaFF
10.08.2017 5 z 5

Velice se mi líbila kniha Manželovo tajemství, takže jsem věděla, co od Sedmilhářek čekat. Spisovatelka dokáže napsat strhující a zajímavý příběh, který se odehrává ve zdánlivě běžných a stereotypních kulisách. I když by mě v jiných knihách příběhy manželek, matek a jejich rodinné problémy vůbec nezajímaly, svět hrdinek této knihy mě naprosto fascinuje. Na jednu stranu je to takové oddychové čtení, na druhou stranu se to dá chápat i jako kritika společnosti a současné výchovy. A to tajemství a napětí je tam taky

Ivetinka
10.08.2017 4 z 5

Úžasná kniha. První kniha, kterou jsem od Liane četla. Příběh zajímavý, závěr napínavý. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla dřív, než jsem zkoukla ukázky ze stejnojmenného seriálu. Říkám si, že knihy by se neměly filmovat. Při čtení si každý jinak představuje to prostředí, postavy, atak.. Vím, nehodnotíme tu filmy (seriály), ale knihy. Kniha má za 1. :)

regulax
10.08.2017 4 z 5

Co dokáže rozpoutat naivní dětská lež...příběh ukáže opičí mateřskou lásku a brutalitu v partnerských vztazích...stojí za přečtení a zamyšlení.