Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5646 5646

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection, 2012

iiiccc
16.09.2020 4 z 5

Předvídatelný děj s jednoduchými zápletkami, ale moc se mi líbil svět, ve kterém se kniha odehrává. Příjemná, lehoučká oddechovka, bavilo mě to.

Pralinka1910
11.09.2020 4 z 5

Krasna obálka, zajímavá myšlenka. Příznivcům červené knihovny lze jednoznačně doporučit.

EliškaHavlová
08.09.2020 5 z 5

Selekce už je takový klasický pojem ve světe ya knížek. A teď rozhodně nemyslím jen ten první díl. Obálky jsou jedny z nejhezčích, co mám v knihovně.
Amerika a její ohnivá povaha, která vynikne i v tom největším davu, je super. I když méně nerozhodnosti by bylo na místě. U Maxona se mi líbí, že postupem času trochu mění svou povahu... to se moc často nestává, že by se charaktery lidí měnily. Prostě tahle série navždy zůstane v mém srdci.

tadobra
26.08.2020 5 z 5

moje vstupni brana do ya. moje milovana selekce. kdybych cetla nyni, verim, ze bych z knihy byla zklamana. proto uz nectu a uchovavam v sobe jenom ty pocity, ktere jsem mela, kdyz jsem ve 12 hltala kazdou stranku.
na prvni lasku se nezapomina a ocividne stejne tak i na prvni knihu, ktera se vam libila a udelala z vas knihomola.
ja vim, zni to pateticky, ale je to tak.
pamatuju si, ze do te doby jsem cetla jen z donuceni.
selekci budu vzdycky vdecna, ze jsem si zamilovala cetbu.

Gretushka
23.08.2020

Trilogie se mi moc líbila, ale tenhle díl asi nejmíň. Prvních 80 stránek se točilo jen okolo Aspena a Americy, což bylo celkem zdlouhavé. Musím říct, že jsem Aspena měla ráda celou sérii, jen mě štvalo jak se někdy zachoval. Maxon byl v prvním díle celkem nervózní a vyděšený z celé selekce a u pár recenzí jsem četla, že se jeho osobnost během knihy změnila, což podle mě není tak úplně pravda. Spíše bych řekla, že ho ovlivnila America a to v dobrém. Kniha mě zaujala obálku, prostředím a hlavně jsem se ztotožnila s Americou. Příběh je pro někoho moc sladký a předvídatelný. Za mě stojí za přečtení celá série, jelikož knihy jsou velice čtivé se skvělým příběhem.

Deta
20.08.2020 5 z 5

Když jsem tuto knihu poprvé uviděla v knihkupectví, byl u ní štítek "Stojím za to!" a musím přiznat, že za to stála. :-)

Frida12
19.08.2020 5 z 5

Výborná kniha!I když mě neustále štval Aspen. A když jsem pak četla jiný knížky, jelikož jsem u
sebe neměla další díly, děj mi neustále běhal hlavou

lenka0347
18.08.2020 5 z 5

Úžasný! Kniha mě hned od začátku bavila a během pár dní jsem ji měla přečtenou. Děj byl trošku předvídatelný a občas mě štvaly nějaké postavy, nejvíc Aspen, kterého jsem už od začátku neměla moc v lásce. Těším se na další díly.❤️

Byxy123
12.08.2020 4 z 5

Dlouho jsem ji odkládala, ale neměla jsem to dělat. Jedná se o velmi čtivou knížku, dobře napsanou. Ke konci se mi tedy zdála trochu uspěchaně zakončená, nejspíš aby se mohla v druhém díle vyvíjet cesta pletichaření a politikaření. Maličko jsem "tloukla hlavou do zdi" v případech, kdy se America rozhodla udělat hloupou věc, která se dala očividně udělat jinak. Jenže k takovým knížkám to patří, takže to byl jen můj problém, že bych to měla už ráda hotový. :D Jenže bez těchto rozhodnutí by nebylo pět dílů. :D

Verasnížek
12.08.2020 5 z 5

Kniha je opravdu moc pěkná, je nenáročná a opravdu zábavná.
S hlavní hrdinkou jsem se hned ztotožnila chováním, přirostlá mi k srdci.
Doporučuju všem :)

any37
11.08.2020 3 z 5

Selkce je nádherná romantická kniha, která je dělaná přímo k tomu, aby si člověk odpočinul a zrelaxoval. Sice ten děj dokážete lehce odhadnout, ale stejně bude číst s napětím v žilách dál a dál. Díky stylu psaní a krátkému rozsahu se z knihy stává nejlepší volba na léto, kde ji zhltnete raz dva.

cmelda26
10.08.2020 5 z 5

Brzy mi už bude ..... sát ,i přesto se mi kniha líbila . Velmi jednoduchý příběh , ale velmi lehounce a čtivě napsaný . Určitě si v knihovně půjčím další díly, i když je mi dopředu jasné jak tenhle "popelkovský " příběh dopadne.Prima letní čtení do horkých dnů,kdy nechcete řešit žádná "filosofická" témata.

Medicka19
10.08.2020 5 z 5

Už 25 let mě žádný dívčí román tak nenadchnul. Knihu mi půjčila dcera a musím říct, že jsem všechny tři díly přečetla vkuse za 3 dny a je to nejenom čtivé ale i zábavné, nové, vtipné a poučné... prostě senzace

Zumaan
06.08.2020 4 z 5

Skvělá kniha na letní čtení. Ani nad knihou nemusíte tolik přemýšlet(i když někde samozdřejmě ano:)

Ovšem strhávám 1 půlku * za některé až moc pruhledné momenty a další půlku, za to, že mi přišlo, jako by byl Maxon veeeelmi naivní (což on možná je??)

Když to vezmu kolem a kolem rozhodně knihu doporučuji, pro ty, kdo v tomto vedře si s ní sednou někam do stínu s limonádu v ruce :) :)

Bílámiška
03.08.2020 5 z 5

Jedna z mála nových knih, kterou měla v ruce šesťačka i známá, které je přes třicet, a obě z ní byly stejně nadšené. I já si čtení moc užila, určitě si chci přečíst další díly, snad i celou serii.
Svět hlavní hrdinky mi nepřišel málo propracovaný, aspoň mně to stačilo a dobrý tah mi přišel i nápad uvést společnost do kast... Hodně vás to nutilo se zamyslet, co máme a nepotřebujeme a o vděčnosti za všední věci.

Pulp_catastroph
03.08.2020 3 z 5

Kdyby Barbí princess vedly Hru o trůny stylem Hunger games.

Han-nah
03.08.2020 5 z 5

Kniha byla zrovna v knihovně vrácena a zaujal mě krásný obal. I když už taky nepatřím do té mladší skupiny čtenářů, moc mě zaujala a už mám rezervaci na zbytek série. Oddechové čtení, romantika, láska.
Na toto téma si asi zase přečtu knihu "Roxolana" kterou napsal ukrajinský spisovatel Pavlo Zahrebnyj, zkuste si přečíst a porovnejte. Je moje oblíbená. Tato je pravdivá z historie Turecka 16.století, ale hlavní linie je stejná.

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Selekci jsem od samého začátku brala jako romantickou oddechovku, nic víc, nic míň. Svět možná není propracovaný do nejmenších detailů, rebelové jsou jen nástrojem, jak do příběhu vnést trochu akce a jinak jejich přítomnost vlastně nedává moc smysl, postavy se občas chovají děsně nelogicky a už vůbec nemluvím o tom příšerném milostném trojúhelníku. Ale žádná z těchto věcí pro mě není tak důležitá jako to, jak moc jsem si čtení Selekce užila. Za celý svůj život jsem nenarazila na knížku, která by byla tak čtivá jako Selekce. Příběh mě totálně pohltil, America mě sice v jednom kuse vytáčela tím, jak hnusně a nevděčně se chovala, ale to k její postavě tak nějak patří. Zato Maxon byl úplné zlatíčko a naprosto jsem si ho zamilovala.

Daduna
28.07.2020 4 z 5

Oddechové čtení. Určitě se pustím i do dalších dvou dílů.

Ketrin.TR
26.07.2020 4 z 5

Příjemná, sladká jednohubka. Ač je knížka poměrně jednoduchá a já už taky nepatřím do cílové skupiny, i tak jsem si čtení užila. Jediné, co mě mrzí je, že i když má knížka super potenciál, tak ho autorka úplně nevyužila. Dalo by se tam vymyslet tolik super zápletek a nechat čtenáře, ať se hlouběji ponoří do světa, který vymyslela! Nové uspořádání světa, rozdělení společnosti na třídy, narušitelé....to vše vám navodí pocit, že se knížka blíží stylu Hunger Games nebo Divergence, ale takovou hloubku toto vyprávění mít nejspíš nebude. I tak se ale těším na další díl jak malá holka!
P.S. Obálka je vážně skvostná, tak jemná a sametová, že jsem knížku snad nikdy tolikrát neošmatlávala jak tuhle :-D