Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5646 5646

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection, 2012

Garous110
26.07.2020 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá kniha

tittanie
18.07.2020

Knihu jsem četla na doporučení. Myšlenka mi přijde zajímavá, jenom mi knihu dost rušil příběh vzbouřenců. Líbil se mi ten "nový svět", který autorka vymyslela. Z celé série se mi líbila nejvíce.

Scheila
16.07.2020 5 z 5

1 / 1
Kiera Cass
America Singerová se na popud rodiny a přítele rozhodla přihlásit do selekce. Jde o soutěž, kde si princ vybírá svou manželku z třiceti pěti dívek, které postupně vyřazuje, až nakonec zůstane ta první, ta jediná která se stane novou princeznou Illey.
Americca se do Selekce přihlásit nechce, natož se stát princeznou. Její srdce totiž patří Aspenovi. Aspen by si, ale vyčítal, že by America kvůli němu ztratila šanci si polepšit a dostat se do vyšší kasty a tím i přilepšit její rodině, tak jí poprosil, aby se přihlásila. America na jeho naléhání tedy dala a přihlášku podala.
Co čert nechtěl, America Singerová byla do selekce vybrána, aby se utkala o srdce samotného prince Maxona. V paláci po šokujícím zjištění si vlastně nebyla jistá už ničím, jen tím, že se princeznou stát nechce, ale její srdce jí k Maxonovi táhne stále víc.

Tuto knihu jsem si až překvapivě užila. Nemám moc v oblibě číst knihy, které jsou vychvalovány až do nebes, jelikož jsem většinou dost zklamaná, ale tady si to sedlo jak zadek na nočník. Děj mě okamžitě začal bavit, protože moje doměnka, že tam jsou princezny, byla vlastně úplně mylná. Jednalo se o 35 prostých dívek, které se dostali, kam by se za jiných okolností dostat nemohli. Baví mě to haštěření mezi princem a Americou, baví mě jak si America stále opakuje ne ne žádná princezna, ale vlastně je úplně ztracená, protože odmítnutí korunovace na princeznu by znamenalo vzdát se Maxona. Moc se mi líbí myšlenka, kde si princ vybere ženu z lidu. Takže ano, mohu říct paráda. Čtivé a stále se něco děje.

Tess23
15.07.2020 4 z 5

Předpokládala jsem, že půjde o zamilovaný románek pro teenagery a bude mě to trochu nudit. Opak byl pravdou. Příběh je velmi čtivý a nemohla jsem se od něj odtrhnout.

MarkétaI.
11.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Bylo to milé, nenáročné čtení u kterého jsem se občas i zasmála. Žádné drama se v knize nekoná, což jsem já osobně uvítala.

anet.myblog
11.07.2020

Nechápu, že mě tahle série minula a já jsem se k ní dostala až teď, a k tomu ještě spíš náhodou. Knížka byla skvělá! Hlavní hrdinka America byla občas trochu tvrdohlavá, ale to mi nevadilo, protože jsem taky taková????. Okamžitě jsem se vžila do děje a nemohla knížku pustit z ruky,jak byl příběh čtivý. Princ Maxon mi přišel hrozně milý a roztomilý, do toho se asi nejde nezamilovat????. Hned se musím pustit do pokračování téhle série. ????

CiaKawlone
08.07.2020 5 z 5

Do téhle série jsem se vyloženě zamilovala. Kdo to nečetl, neví o co přichází. Je to strašně sladké a prostě moc dobře napsané. Celá ta scenérie i historie krásně vykreslená. Řadím rozhodně mezi lepší YA fantasy, co jsem četla. Když jí dočtete, rozhodně budete chtít víc. Hurá na 2. díl!

booksbykatarina
03.07.2020

Tak díky této knize jsem začala číst. Bylo úžasné číst a přihlížet do světa Americy, Maxona a Aspena. Moc doporučuji a znovu říkám, že kdo nepřečetl, neví o co přichází.

Vaše booksbykatarina

knihomol633
03.07.2020 5 z 5

Nato, že to je velice jednoduchý příběh, mě to strašně bavilo. Knihu jsem přečetla za dvě dopoledne a užila si to. Občas mě štvala hlavní hrdinka a milostný trojúhelník taky není nic moc. Už se těším na další díly a snad i ostatní knihy od autorky budou fajn. Doufám, že se o fungování světa dozvíme více v dalších dílech. Doporučuji.

zaandulee
02.07.2020 4 z 5

Do této knihy jsem se pustila hlavně kvůli oddechu. Slyšela jsem o celé knižní sérii již dříve, ale příběh mě na první poslech moc nezaujal. Nedávno jsem si však knihu přečetla a musím říct, že mě překvapila. Námět byl opravdu zajímavý, přečetla jsem ji jedním dechem. Hlavní hrdinka mi na začátku přišla docela sympatická, pohodová a charismatická. Avšak při čtení 2. dílu mi docela lezla na nervy, štvalo mě, jak u všeho váhala, pořád měnila svůj názor.

Celkově je tento díl povedený a námět celé série je zajímavý, takže stojí za přečtení.

ja.knihomolka__
29.06.2020 4 z 5

4⭐️/5⭐️
Tahle kniha se mi líbila. Byla velmi oddechová, milá, romantická.. Ale občas mě štvala hlavní hrdinka America, která měla někdy zvláštní myšlení, něco si usmyslí a za pár stránek dál úplně změní svůj názor.
Jinak, hodně lidí Selekci miluje a je to jejich oblíbená kniha, ale mě to nějak moc nezaujalo. Ne, že by se mi nelíbila, ale určitě jsem si z ní nesedla na zadek, jako hodně lidí, kteří tuhle knihu četli.A Maxon mi taky nepřišel zrovna ,,k sežrání”.
Nicméně, kniha byla super, oddechová a mohu ji doporučit!

sabca1520
27.06.2020 4 z 5

Šla jsem do této série s obavou, že už budu jak se říká "za zenitem", ale chytlo mě to a přečetla jsem knihy jedním dechem. :)

JanaK00
24.06.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Oddychové čtení, jasná dějová linie. Za mě super a těším se na další díly.

bara-z5649
21.06.2020 5 z 5

Jako re-reading v podobě audioknihy tohle bylo skvělé a odpočinkové!

LittleK
20.06.2020 5 z 5

Perfektní oddechovka, která se mi dostala pod kůži. Hlavní hrdinka je sice ve spoustě věcí nevyzrálá, ale kdo dokáže svoje emoce mít 100% pod kontrolou, ať hodí kamenem. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu v sekci podobné knihy narazila a už se těším na další díly, protože tuším, že její cesta bude ještě dlouhá a hrbolatá.

MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

majavcelicka
19.06.2020 5 z 5

Nádherná "pohádka". Kniha je strašně krásně pojatá. Moc se mi líbí a už se těším na další díly.

Emusmal
18.06.2020

Snad nejvíc čtivá knížka, jakou znám. Ano je trochu přeslazená a naivní, ale zároveň skvělá oddechovka, která mě naprosto vtáhla do děje a to natolik, že mi nedělalo problém ji za dva dny celou přečíst. Stejně tak doporučuji pokračování této knižní série Elita a První.

Cress
18.06.2020 4 z 5

4,5*
Selekci snad ani nejde nemít rád. Není to žádný příběh, který vám změní život. Zahřeje vás u srdce a rádi se k němu vrátíte.

Anannas
17.06.2020 1 z 5

Nevím proč, ale vůbec mě to nenadchlo. Přišlo mi to až moc naivní a přeslazený.