Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5646 5646

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection, 2012

Gilnien
23.04.2020 3 z 5

Tak nevím. Příběh je velmi povrchní, některé postavy a scény prvoplánové. Spousta věcí by mohla být napsaná více do hloubky. Autorka vytvořila skvělý svět plný potenciálu, který ale nedokázala naplnit. Na stranu druhou musím říct, že mě kniha o dlouhé době bavila a nutila číst a číst.

SussiS.
21.04.2020 1 z 5

Je pro mě záhadou, že se tato kniha dočkala tak vysokého hodnocení. A ještě větší záhadou je, že se dočkala tolika dílů. Vždyť celý děj, by se dal shrnout jen do jedné knihy. Já došla jen k druhé a dál to asi nedám. Vždyť se tam téměř nic neděje. Sem tam mám ráda tohle dívčí čtení, ale v téhle knize nevěřím nikomu, že by takhle vážně jednal. Přesto jsem dočetla první díl a vrhnula se na druhý a čekala, že se třeba stane nějaký přelom.....a ono nic. Takže téhle autorce říkám bye bye.

Mi--LADA
14.04.2020 odpad!

Selekci jsem četla poctivě. Nepřišla jsem na to, v čem je tahle totálně prázdná, prostoduchá a povrchní knížka o ničem alespoň trochu zajímavá. Nevím, možná mám nějaký zvláštní vkus, ale já tu obrovskou popularitu nechápu. Tohle se vážně drží v žebříčcích mezi nejlepšími knížkami? Proč a za co, proboha? Nevím. Sorry. Podle mého názoru tenhle textík pochybné kvality kazí vkus čtenářkám.
Pár příhod za všechny: America se s princem prvně setká tehdy, když se ubrečená psychicky zhroutí u dveří do zahrady, stráž prince informuje o tom, že dotyčná kandidátka psychicky zkolabovala, Maxon jí jde tedy utěšovat na lavičku a ona tomuto laskavému princi akorát hystericky vynadá, že to je povrchní snob, křičí na něj docela nahlas a hudruje docela dlouho. Při druhé schůzce ho tato dáma bolestivě nakopne, protože si mylně myslí, že jí chce políbit. Pro Maxona se rázem stává nepostradatelnou kamarádkou, která má jeho důvěru a sympatie, stává se jeho favoritkou a její protivné slípkovité chování je z jeho úhlu pohledu nesmírně zábavné a roztomilé. Pokud vím, muži obvykle agresivní a protivný holky nemají rádi, ale America je prostě správná hvězda, vhodná ujmout se důstojné role budoucí královny. Tedy podle autorky, její činy tomu totiž neodpovídají ani náhodou. V reálu by jí ze soutěže přinejmenším vyloučili, ale spíše by skončila někde v blázinci na pozorování jako sobě i ostatním lidem nebezpečný pacient. Sympatie davu si získá tím, že pár lidem na nádraží dá svůj autogram, neodmítne se jim podepsat! Napadlo jí to totiž jako jedinou ze všech kandidátek a stává se díky tomu miláčkem davů. S princem pak manipuluje jako s loutkou, čím ho okouzlila, to je mi záhadou.
Strašné. Do knihy jsem šla bez předsudků. Po prvních stránkách jsem už rozčarovaná čekala ledaco, ale každá další stránka pak předčila mé očekávání. Jsem sice abstinentka, ale z tohohle literárního šoku si nakonec, prvně v životě, musím dát panáka. :)

Veronika33
14.04.2020 4 z 5

Príbeh bol celkom fajn, no mal viacero nedostatkov. Asi najväčšie mínus knihy je zbytočne veľký počet (35) dievčat zapojených do selekcie, skoro polovica ani nebola spomenutá a väčšina zo spomenutých bolo iba ako meno bez akýkoľvek hlbších informácií. Dej tiež nebol žiadna výhra, veľmi povrchne popísané jednotlivé scény, žiadna silná dejová linka. Ako oddych celkom fajn, ale nič extra, obálka knihy je však prekrásna. Napriek tomu v sérií pokračujem ďalej.

kristyna3010
13.04.2020 5 z 5

Kniha a i celá série se mi hodně líbila. Příběh je dobře propracovaný. Sympatické mi přišly i postavy v příběhu. Stojí za přečtení!

s1ombrehimawari
11.04.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Knihu bych srovnala třeba s Grišou, aspoň co se týče nedostatků. Kniha nejde do hloubky v místech, kde by se to hodilo. Mám pocit, že příběh vůbec není dramatický, hrdinka neprojevuje emoce nijak silně nebo rozpoznatelně, tudíž to působí jako by se celou dobu v praxi cítila stejně. Je tu strašně málo postav, které by si člověk mohl oblíbit, nebo spíš žádné neznáme do hloubky. Hromada věcí tu není vysvětlena a to myslím úplné základy, třeba proč se lidé začali dělit do kast? Z jakého důvodu jsou zavedeny takové zákony? Atd. Zvraty neohromily. Styl psaní mi moc nesedl, poměrně kostrbatý. Kucí docela sympaťáci oba dva, ale mají své nedostatky. Maxon je prostě ňouma a občas povýšený a Aspen zas moc fyzický (víc šmatlá než mluví). Aspen je fakt kráásný jméno btw. Trojúhelník mi ale nepřipadá úplně mainstream, aspoň členama tohoto geometrického útvaru.

Turante
11.04.2020 4 z 5

Příběh mě neskutečně chytil, že jsem knihu odložila až po dočtení a hned se vrhla na další díl.

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Výborná knížka. Čtivý a krásný příběh i přes to, že America mi nebyla zas tak sympatická. Už se nemůžu dočkat na další díl. Určitě stojí za přečtení. 4,5/5

an1927
03.04.2020 4 z 5

Selekce je rozhodně jednou z těch knížek, které vás vtáhnou do děje a už nepustí, celou knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne a musím uznat že byla moc dobrá. Při čtení jsem si připadala jako bych se procházela po prostorech paláce a nahlížela do soukromí postav ale jedno mínus vlastně dvě tahle kniha přece má, tím hlavním je otravná a neustále nerozhodná hlavní hrdinka a milostný trojúhelník, který byl snad ještě otravnější ale s takto vystavěnou romantickou linkou když se člověk rozhodne číst young adult slaďárnu se musí počítat. Za mě doporučuji každému kdo si chce odpočinout ať na dovolené nebo jen tak.

Ketfl
02.04.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha velice mile překvapila. Bylo to čtivé a kniha se rozhodně četla téměř sama. Hlavní hrdinka mi přišla dost rozumná se zajímavými názory. Jsem zvědavá na další díly.

Miliamka
28.03.2020 4 z 5

Skvělá série, skvěle vytvořené prostředí i postavy. Četla jsem jedním dechem, stejně jako pokračování.

KnihomolkaPája
21.03.2020 5 z 5

Obálka knihy se opravdu povedla. Hezká knížka. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Doporučuji!

misatrix
03.03.2020 4 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila. Očekávala jsem klasický pohádkový příběh o holce "z vesnice", něco jako film "Princ a já". To jsem se však zmýlila. Hrdinka je zajímavá, dělá chyby, ale není hloupá, celkově je mi velice sympatická. Příběh je oddychový, ale zároveň skrývá jistou hloubku a společenství/svět, který zaujme.

lucifess
02.03.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla na základě obálky, která se mi velmi zalíbila a vysokého hodnocení čtenářů. Chtěla jsem takovou oddechovku na víkend. Nic těžkého literárně, ani žádné velké téma, prostě pohlazení po duši.
Naprosto to naplnilo moje očekávání a ihned pořizuji druhý díl a těším se na další pokračování příběhu.

Ivet1990
01.03.2020 5 z 5

Této sérii jsem se vyhýbala, protože je pro mladší generaci a přišlo mi to moc pohádkově, ale velice sem se mýlila. První díl jsem úplně hltala. Byla jsem velice mile překvapená

polaris
01.03.2020 4 z 5

Aktivně čtu už nějaký ten pátek a k Selekci jsem se dostala teprve až teď a myslím, že jsem jedna z mála, kdo to četl tak pozdě. Nejspíš bych si ji užila o něco více tak ve 13. Teď to pro mě byla také moc příjemná četba, po které sáhnu, když si budu chtít přečíst nějakou odychovku. Selekce je přesně ta knížka na kterou pomyslím.
Příběh má spád a celkově je zajímavý i svět a společnost rozdělená podle kast. Děj trochu připomíná Hunger games a soutěž krásy dohromady. Hlavní hrdinka Amerika se zdá zpočátku dost umanutá a chvilkami tvrdohlavá, nebudu lhát, trvalo mi dlouho přijít jí na chuť.
Všechny zápletky jsou dost předvídatelné, ale proto to přece nečteme.
Selekce je romantická knížka, která překypuje sladkými scénami, ale i přesto se mi moc líbila a po přečtení celé série už nebudu mít mezery v YA klasice, tedy doufám.

@knihomolky
25.02.2020 5 z 5

Knížku jsem si ihned zamilovala!! Určitě doporučuji přečíst!!!

Annaeli2
21.02.2020 5 z 5

Musím říci, že kniha mě zaujala již samotným přebalem, jež splňuje svůj účel a láká pozornost. I když jsem se knihy malinko bála, jelikož takováto témata bývají velice předvídatelná a až příliš klišé, musím říci že nyní je toto má srdcovka. Knihu jsem zhltla během jednoho večera, a musím se přiznat, že jsem hned druhý den musela běžet do knihkupectví pro druhý díl.
Hlavní hrdinka je mladá dívka, se kterou se lze ztotožnit, její jednotlivé skutky jsou po většinou pochopitelné, logické a pro takovoutu dívku zcela přirozené a normální. Líbí se mi též celý styl psaní autorky Cassové, jelikož jsem dlouho nečetla knihu s tak dobrým popisem z pohledu hlavního hrdiny. Stejně tak jako chování hlavní hrdinky, i její emoce a city jsou pochopitelné a výborně popsané.
Co se týče jejího vztahu s princem Maxonem, je zajímavý a musím říci že není až takové klišé jak jsem se obávala, navíc dokázal i překvapit, což oceňuji. Rebelové jsou pak zajímavým a žádoucím oživením celého děje a příběhu.
Selekce se mi vepsala do srdce a myslím, že tam již navždy zůstane. Opravdu jí doporučuji a pokud jste jí ještě něcetli, vřele do toho. ;)

zaba335
19.02.2020 4 z 5

Moc hezký příběh. První polovina knihy byla taková příjemná oddechovka, ale ve druhé polovině začal děj nabírat na síle a i přes předvídatelný příběh s koncem můžu říct, že jsem zvědavá na druhý díl. :)

vinebitch
07.02.2020 4 z 5

Kniha je milá, od autorky jsem ještě nic nečetla a tak jsem se musela začíst do jejího stylu, který vůbec není náročný :) Hezký děj a mám ráda všechny postavy, snad jen Mer mě občas štvala svojí náladovostí, ale vcelku velmi povedené :)