Sí, vole!

Sí, vole!
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539799/bmid_si-vole.jpg 4 245 245

Jsme Tři. Don Juan, Comandante a Zorro. To podstatné máme společné, ale jinak jsme každý úplně jiná duše. Rozhodli jsme se vydat na dlouhou cestu za indiánama a projet na vlastních motorkách celou Střední Ameriku, z Panamy až do Mexika. Celé ty tři měsíce na cestě jsme si poctivě denně, každý sám, psali svůj osobní deník. Tam jsme zaznamenávali příběhy, které jsme ten den společně prožili, ale i příběhy jen ty naše, o kterých jsme vědeli jen my. Když jsme se vrátili, pustili jsme se do sestavení knihy o naší cestě. A to s použitím těch našich, jenom našich, deníků! To znamenalo svoje naškrábaný deníky přepsat a poslat editorce Markétě, která si s nimi měla nějak poradit. A neměla to s námi jednoduchý: "...já četla, vstřebávala a pak stříhala, prohazovala a sešívala.. a žasla. Někdy popisovali doslova totéž, někdy na sebe navazovali, jakoby si četli myšlenky. Jindy si naprosto protiřečili. Střídavě mě okouzlovali a občas mi i lezli na nervy. Byla jsem dojatá a někdy mi bylo líto, že to, co si píšou do deníčku, víc neříkali osobně..." Když jsme napsanou knihu dostali k autorizaci, rázem jsme se Tam ocitli zase zpátky. Jen s něčím navíc. Poprvé jsme se vlastně dozvěděli, co měli v hlavě ti další dva a nahlédli tak hlouběji do jejich duší. Byl to zvláštní pocit, očišťující. Mnohem hlouběji jsme totiž nahlédli i do sebe sama. A na této audioknize dostáváte vlastně taky "něco navíc" i Vy. Kromě autentických zvuků z naší cesty, které ještě nikdo nikde neslyšel, tak se Vám teď ty naše zápisky, příběhy.. pokusíme přelouskat a odvyprávět na mikrofon, každý sám za sebe. A to teda: Děj se vůle Páně! Komentář cestovatele, etnografa a spisovatele JUDr. PhDr. Miloslava Stingla: Kniha vynikajících českých umělců Pavla Lišky, Jana Révaie a Hynka Bernarda je skvělým vyprávěním o cestě tří bláznů do motorek napříč Mexikem a Střední Amerikou. Je také perfektním cestovním rádcem pro všechny, kdo by tuto krásnou oblast světa chtěli navštívit. Pro mě, milovníka mayské kultury, je i poctou této znamenité civilizace. Tato báječná kniha patří do rukou všem, nikoli volům.... celý text

Sosovica
09.05.2019 5 z 5

Krásna prechádzka Strednou Amerikou s vandrákmi Vagamundos. Príroda, jedlo, história, kultúra a pohľad do hlavy (našťastie len prostredníctvom denníku) troch cestovateľov.
Stojí to za to! Ďakujem za super zážitok! :)

dagsvob
05.05.2019 5 z 5

Úžasné, úžasné, úžasné...cestopisy běžně nečtu, ale tenhle byl fakt super...

Ronnie68
29.04.2019 5 z 5

Kniha byla zábavná a dobře se mi četla ...

Dixinka
28.04.2019 5 z 5

Opravdu kniha k zamyšlení. A to jsem si myslela, že ji jen přelítnu očima a bude. Nad celou hloubkou slov nelze jinak, než se zamyslet.

ještěrka38
16.04.2019 5 z 5

Byla jsem na besedě s nimi a fakt jsem se nasmála. Knihu jsem si koupila a přestože moc cestopisy nečtu, tak tuhle jsem rozečetla a asi to bude fajn.

qingli
15.04.2019 3 z 5

Vandrácký deníček Jana Révaie, Hynka Bernarda a Pavla Lišky po Střední Americe. Společně se vydají na cestu. Přesto se rozdělí a čtyři dny projedou Guatemalou každý sám. I to se mezi kamarády stává. Velmi zajímavé postřehy.

jobile
20.03.2019 5 z 5

Pánové, smekám. Cesta, na kterou by se ráda vydala spousta malých i velkých dobrodruhů, ale mnoho z nich ji nikdy neuskuteční, ať už kvůli finanční stránce nebo jiným okolnostem. Vaše zážitky, pocity i okouzlení vším, co Vám osud přivál do cesty, mě bavily od první do poslední stránky. Člověk se s Vámi sžil a celou dobrodružnou výpravu Vám držel palce. Děkuji za úžasnou příležitost projet si tu cestu s Vámi. :)

hapac
11.03.2019 4 z 5

Tak, ani jsem nečekala, že mne knížka tolik zaujme, fakt to bylo pro mne zajímavé čtení. Upřímné výpovědi všech tří aktérů, skvěle popsané zážitky doplněné o fotografie z míst, kam se ne každý z nás má možnost dostat nebo odvahu podívat. Co bych pro příště vylepšila by byly fotografie, řada jich byla pěkná, ale kvalitnější papír a vhodná velikost by udělal tento cestovatelský deník ještě o čárku atraktivnější.

bgott
10.03.2019 5 z 5

Výborný mix deníkových zápisků, a to i po vizuální stránce. I když některé fotky by si jistě zasloužily větší formát a lepší papír, ale do této deníkové formy to celkem zapadá. Jinak klobouk dolů před tím, jak se všem třem podařilo přežít 3 měsíce na cestě. Jak fyzicky, tak psychicky. I když ta závěrečná ponorka byla asi dost "hustá". Nezbývá, než držet palce, aby časem dostali chuť na objevování jiného koutu světa. Termín prý už mají ;-)

lotos
01.03.2019

dobře čtivá,zajímavá,prostě deník z cest

veronika0382
18.02.2019 5 z 5

Deníkové zápisky z cest vynikajících českých umělců si prostě zamilujete! Jsou zábavné, reálné a také jsou skvělým cestovním rádcem. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

klaraj093
15.02.2019 5 z 5

Skvělý cestopis! Líbí se mi Liškův humor, sledovala jsem i seriál v tv.V knize jsou super zápisky z deníku,skvělé fotky.Za mě 5 hvězd.

regulax
30.01.2019 3 z 5

Příjemné čtení, které nastíní vzdálené destinace, ale také charakter jednotlivých autorů. Cestopiso-osobní diář. Těch fotek mohlo být fakt více.

Andynka
24.01.2019 3 z 5

Bylo fajn s klukama procestovat další kus světa! Ale Pavlovi dlouhé úvahy a rozjímaní, mě brzo přestalo bavit číst. Vesměs byl od půlky knihy, jak zaseknutý kolovrátek, co se vypisoval na několika stranách , oproti klukům. Fotky teda nic moc... na to jak pořád píší, že fotili a točili, tak zde je jen pár hezkých fotek. A díky papíru, na kterém je to tištěné, jsou ještě v horší kvalitě. Myslím, že jich tam mohlo být mnohem víc a méně textu. Ale jinak to bylo moc zajímavé a místy i vtipné a škoda, že alespoň tady jsem se nedozvěděla něco víc o Lakandoncích, když video záznamy se neuchovaly. :)

kejty95
22.01.2019 5 z 5

Myslím, že skvělá oddechová knížka. "Projíždíte" svět a vše vidíte pohledem a pocity třech odlišných lidí. Dobrodružství člověka vtáhne a je fajn, že jak se do toho vžijete, fotky to ještě umocňují.

Doporučuji :)

Korsika
17.01.2019 5 z 5

Nikdy jsem žádný cestopis nečetla, protože je nějak nejsem schopná přelouskat ... představovala jsem si, že aby k tomu došlo, musel by vypadat nějak ... TAKHLE!

Tento deník z cest mě prvně zaujal už tím, že se po něm zákazníci v knihkupectví ptali už 2 měsíce dopředu. To u pánů nebývá běžné ... a když se tedy objevil ve Čtenářské výzvě cestopis, měla jsem jasno.

Knihu jsem zvládla přečíst poměrně rychle, i když chvílemi byla docela dlouhá. Vůbec nevadilo, že jsem druhého pohlaví než ti tři Vagamundos, i když bych jim někdy na místě jako ženská dala pořádných pár facek :D ;) ... kniha je psána formou deníků všech tří vandráků, popisuje jejich zážitky, pocity i základní lidské potřeby. Prostě je tam všechno, co se na takové cestě musí stát ... a co se má stát, to nás nemine ... nebo mine, ale potkáme něco jiného, co bychom jinak nepotkali. A tak to má být ;)

Veeria
14.01.2019 4 z 5

Jedna cesta.....tři lidé..... různé pocity.....různé emoce..... společné i rozdílné..... Tato kniha je opravdu skvělá, originální, a jsem ráda, že je vydaná. Můžeme tak sledovat prožitky druhých a být inspirováni, mít sny a realizovat si je. Jak zfilmovaný dokument, tak i kniha obsahuje mnoho krás, poznatků, ale hlavně je přítomna přirozenost, srdce, humor. Je nádherně vidět, že každý jsme jiný, originál, každý přemýšlí a vnímá jinak... ale navzájem se můžeme obohacovat a sdílet okamžiky společně. Takže děkuji za nevšední zážitek a třeba někdy, u další knihy/deníku. :) PS: A je zajímavé, jak se vám sympatie k někomu potvrdí, byť se osobně neznáte. :) PS2: Myslím, že každý si v této knize najde své... :)

Afrodila
04.01.2019 5 z 5

Jsem nadšená, určitě doporučuji!

Barbucha22
28.12.2018 5 z 5

Staci se podivat na jmena autoru a hned je jasne,ze kniha (denik) bude vtipna.A je.Vtipna,ctiva,zajimava,za me perfektni.