Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2790 2790

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City, 2014

EleanorJane
05.04.2018 3 z 5

Nezklamala. Bála jsem se, aby nebyla horší než první díl. Ale jsem mile překvapena. Je to prostě boží!!!

Nočnípták
05.04.2018 3 z 5

Mně se líbila.O maličko míň než první díl,ale opravdu jen o maličko.

Suou
01.04.2018 4 z 5

Ohhh ten koniec :D ale pekne po poriadku ...
Pokračovanie Sirotinca bolo obstojné pokračovanie dobrej knihy.
Narozdiel od prvého dielu mi fotky ktoré to mali "vylepšiť" naozaj vadili... prišlo mi, že to tam autor chce vopchať už len na silu ... málo z nich sa tam hodilo a aj keď sa hodila nesedelo to opisu autora ... hlavne vek postáv na fotke a v knihe (v knihe chlapec, ale na fotke som videl asi 40 ročného muža... to potom pekne rozhádže)
Ale kniha bola stále plná napätia a nemohol som sa od nej odtrhnúť.

nai.ivka
22.03.2018 5 z 5

Líbila se mi o něco míň než první díl.

NikolettaHole
15.03.2018 5 z 5

Po super prvním díle, přišel druhý díl který byl ještě lepší!! Pro mě osobně nejlepší v sérii.

Skawin
05.03.2018 4 z 5

Zajímavá kniha plná fantazijních představ a jiných bytostí. Velmi zajímavé jsou připojené fotografie.

lenkaabooks
04.03.2018 4 z 5

Boj podivných dětí s netvory pokračuje a s ním i neskutečná cesta do Londýna. Když už se zdá, že se usměje štěstí, je tu náhlý zvrat a proto se chystám přečíst i poslední díl, ač je jasné, že cílený čtenář určitě nejsem :-) Opět bod navíc za fotografie - úžasný nápad.

lenysek69
28.02.2018 5 z 5

Pro mě naprostá špica :-) Kniha se četla sama. Miluji tyto "podivné" příběhy. Opravdu skvěle napsané.

Sárče
26.02.2018 5 z 5

Krásná podivná knížka.

Ivusak7
26.02.2018 4 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila spíš nudila, ale od druhé části se to hezky začalo rozjíždět. Určitě si přečtu poslední díl.

lachtan77
09.02.2018 3 z 5

Původně jsem po prvním díle nechtěl pokračovat, ale nakonec nelituji. Jak se znám tak nebude trvat dlouho a dojdu si i pro trojku. Nemám rád když nevím jak to celé dopadne.

Babsy
08.02.2018 3 z 5

Tentokrát to bylo jak na houpačce, místy to na mě bylo už moc.. pak naopak zase napínavé. Trvalo mi skutečně dlouho než jsem se začetla.. až jsem místy ztrácela zájem. Nakonec jsem měla dost smíšené pocity. Další díl dočtu, že bych se do něj hrnula, to se říci nedá, ale na to finále zvědavá jsem.

Kessetra
04.02.2018 4 z 5

Oproti prvnímu dílu už to nebylo takové Wow! Trochu mě mrzí, že obrázky se staly už spíše obyčejnými ilustracemi. I přesto ale pořád super, knížka si drží kvalitu.

Gabca1990
04.02.2018 5 z 5

Pro mě oddychové čtení..chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale nakonec zajímavý napínavý a čtivý příběh. Určitě si přečtu třetí díl

Yuuki24
01.02.2018 5 z 5

Druhý díl nebyl tak zajímavý jako první, ale určitě jsem si našla oblíbené pasáže. Místy to drhlo ve čtení, ale občas se našly pasáže, které stály za to. Přibylo hodně nového a nevídaného v knize a určitě nějaká originalita tam jistým způsobem je.

Ranuncul
22.01.2018 3 z 5

Asi opravdu slabší než první díl,ale i tak si přečtu i ten poslední.

Lucka332
16.01.2018 5 z 5

Druhý díl byl stejně tak výborný jako ten první. Skvělé, napínavé a čtivé. Super.

hetty64
06.01.2018 5 z 5

Kniha má sem tam slabší části, ale za ten konec musím dát 5*.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

První díl byl skvělý, ale tenhle? Je úžasný! Děj má neskutečný spád, je napínavý, prolínání s válkou v Londýně je poutavé. Krásná kniha!

etranger
03.01.2018 3 z 5

Slabší než první díl, mnohem víc vaty.