Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6117 6117

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

blonďatá.luc
01.10.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala v knihkupectví již dříve, ale teprve teď jsem měla silnou motivaci si ji přečíst - vidina toho, že půjdu do kina aniž bych měla přečtenou předlohu. No a mohu říct, že své volby nelituji. Ze začátku mi přišla kniha nezáživná, docela se táhla a já stále nechápala, co tím chce autor říci. Později děj nabral na obrátkách a i když je spousta zápletek předvídatelných a čekaných, považuji to za skvělou knihu. Jen doufám, že další díly nebudou mít tak pomalý rozjezd - že to bylo pouhé uvedení do děje.

milisek21
30.09.2016 5 z 5

byla jsem docela zvědavá protože někteří psali, že je kniha zklamala jiné nadchla šla jsem do toho a kniha mě dostala

Sighisoara
29.09.2016 1 z 5

Blábol s atraktivním přebalem! To nadšení z toho nechápu!

achilles
28.09.2016 4 z 5

Bylo to dobré, možná lepší než dobré. Taková pohádka pro dospělé, scifi,ale každopádně poutavé a ačkoliv místy hluché, těsil jsem se, jaká bude pointa. No, celý příběh je zřejmě pointa. Nevím ale, zdali půjdu do pokračování.

sun.from.ibiza
27.09.2016 4 z 5

Všichni mi pořád říkali, přečti si to, přečti si to. Bohužel když na mě někdo tlačí, většinou se do toho jen tak nepustím. A najednou jsem neměla co číst a tato kniha po ruce. Nevěděla jsem do čeho jdu a byla jsem tak krásně překvapená. Musela jsem si hned koupit další dva díly a místo, aby kvalita klesala, naopak jsem byla čím dál tím víc nadšená. Třetí díl pro mě byl lahůdka. Strašně se těším na film, akorát mě značně rozladila změna postav :/

gonga
27.09.2016 1 z 5

Velmi nadhodnocená kniha sepsaná čistě za účely co nejvyšších prodejů, nespočítám, kolik podobných historek jsem už četl. Naivní, dětská, nelogická a velmi povrchní. Když ji porovnám s jinými dětskými knihami, protože toto JE dětská kniha, tak je daleko za nimi jak ohledně příběhu, který je banální až běda, tak ohledně využití potenciálu nápadu, který úplně hloupý nebyl. Ale co, pokračování autor nasekat stihl a prodal to i do Hollywoodu, čili může být spokojen na rozdíl ode mě.

Channach
26.09.2016 4 z 5

Nejdřív zklamání, pak mráz po zádech a docela nadšení. Další díly budu určitě potřebovat. Více v mé recenzi v záložkách.

Audreyh
25.09.2016 3 z 5

Od knížky jsem čekala to, že mě bude děsit, že bude tajemná a napínavá. Zápletka zajímavá. Celou knihu jsem si říkala, jak to autor zamotá a k čemu to dojde. Nakonec jsem celé odpoledne četla, protože děj opravdu napínavý byl :-). Ale ten konec? V souhrnu dobré čtení,obávám se však, že nic hlubšího to ve mě nezanechalo.... Takový tajemný Hvězdný prach

skocka
22.09.2016 3 z 5

Jemne strasielna rozpravka. Byt tou mladezou, pre ktoru je kniha urcena, mozno dam o hviezdicku viac. A mozno ani nie...

Kr.D.
22.09.2016 4 z 5

Pěkný příběh ušitý právě na ty zajímavé fotografie, které obsahuje. Možná, kdybych od celkového příběhu nečekala tolik, tak by mě nadchl více. Celkově tedy ani nadšení ani však zklamání. Pořád čekám, jak se konec vyvrbí a tak sérii nezahazuji a jdu si přečíst další díl.

Sonne
21.09.2016 5 z 5

Úžasně originální kniha vhodně doplněna obrázky. Už se těším na film režiséra Burtona a na další díly. :)

AlexisG
21.09.2016 5 z 5

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé asi před dvěma nebo tři lety a teď, když se blíží premiéra filmu, jsem si ji přečetla podruhé. Překvapivě, i když jsem si zhruba pamatovala co se dělo, mě příběh znovu vtáhl. Možná je to kniha spíš pro mladší čtenáře než já ale z nějakého důvodu mě prostě chytila a nepustila až do konce. Fotky, doplňující příběh k tomu byly příjemný bonus. Hlavně pro někoho jako já, koho takové fotky vždy tak trochu zajímali a děsili zároveň.
Jsem zvědavá, jestli mě tak chytne i druhý a třetí díl.

vendy.b.
20.09.2016 3 z 5

Hned na první pohled mě nadchla ta vzhledová stránka knížky. Přidat do knížky i dobové fotografie a nehodit tam jen obyčejné bílé stránky byl fakt super nápad. Takže listovat si takovou knížkou už je pro každého knihomola zážitek sám o sobě. Co se ale dějové stránky týče, tak jsem ani netušila, co od toho mám čekat a musím říct, že mě to nezaujalo tak, jak bych si přála. Ale zatím mě to od dalšího dílu neodradilo, takže uvidíme. Možná že i postupem času změním názor. A už se i těším na filmové zpracování mého oblíbeného režiséra Tima Burtona.

oolinkaa
18.09.2016 4 z 5

četla jsem to cca před 4roky, když kniha vyšla a teď z nova, chci se vrhnout na další díly, ale už jsem si to nepamatovala, takže jsem musela začít opět tímto dílem.. pokud si dobře vzpomínám, poprvé jsem z toho byla děsně odvařená, přeci jen mi bylo o 4 roky méně :D ale ani tentokrát mě kniha nezklamala, a jsem ráda, že jsem se do této serie opět vrhla, hlavně když je to ted ta topka v natočených filmech :) nicméně musím uznat, že je to spíše kniha pro náctileté, alias young adult..;) ale i tak se těším, co další díly, snad nebudu zklamaná..velké plus za fotky, které jsou proloženy tak, aby dávaly smysl !!!

charlizee
17.09.2016 3 z 5

Jako spousta dalších jsem k této knize přistupovala s velkým očekáváním. Se čtením jsem dlouho otálela, skoro dva roky na mě kniha čekala doma v knihovně, a ačkoliv jsem na ni měla spoustu kladných doporučení a četla pochvalné recenze, k přečtení mě teď donutila až blížící se premiéra Burtonova filmu - chtěla jsem znát knižní podobu předtím, než zhlédnu film. Nemůžu říct, že by mě knížka nebavila, četla se příjemně, autor dokázal vystihnout atmosféru a v létě pod stanem to bylo opravdu stylové čtení. Ale ačkoliv se stránky četly skoro samy, neměla jsem takové to typické každodenní nutkání po knížce sáhnout a číst a číst a číst... Co se zpočátku jevilo jako záležitost na pár večerů, se nakonec změnilo v téměř měsíční čtení. V tuto chvíli si vůbec nejsem jistá, jestli budu pokračovat i s dalšími díly. Vím určitě, že to nebude hned, ale jestli někdy...nevím. Možná k tomu dojde, až si časem uvědomím, co mi knížka přinesla, jaké myšlenky mi dala (jesti nějaké)...v tomto teď nemám jasno. Ale třeba je to jenom tím, že je příběh určen mladší generaci nebo čtenářům, kteří s fantasy (sci-fi) začínají a nemají potřebu tolik přemýšlet o logických nesrovnalostech, které ani do těchto žánrů nepatří.

Šárka_D
15.09.2016 3 z 5

Knížka v mých očích nepatří úplně do "topu" fantastické literatury, taky se nedá říct, že bych ji zhltla jedním dechem, na druhou stranu je to autorova prvotina a myslím, že se ještě vypíše. Námět je zajímavý, postavy sympatické a doplnění o "dobové" fotografie je trefa do černého.

frantisek8285
12.09.2016 4 z 5

Knihu jsem četl hned když vyšla a to poměrně s velkým očekáváním. Velice kladně hodnotím celkový nápad, zpracování obalu a přiložené fotografie. Dělá to z knihy už na pohled velmi zajímavý kousek a myslím že mnoho lidí přitáhne už jen tato "zvláštnost"! Děj je poměrně svižný, nápaditý, postavy si za chvilku oblíbíte a prožíváte s nimi jejich napínavý příběh. Jediné mínus, které jsem na celé knize našel je fakt o smyčkách. V tomto díle problém není tak velký a posouvání se v čase, pohybování se mezi světy ještě není tolik zamotané jako v díle druhém, ale pořád to na mne působilo, jako malá vada na poměrně povedené knize. Každopádně pokud si chcete přečíst fajn fantasy knížku s neobvyklou atmosférou určitě doporučuju :-)

bookgover
11.09.2016 4 z 5

Musím říci, že to bylo velmi příjemné překvapení. Napínavé, tajemné čtení, které jde ruku v ruce s těmi zvláštními fotografiemi. Podobné fotky zná každý, ale koho napadlo propadnout imaginárnímu příběhu v pozadí natolik, aby napsal o tom příběh? Těším se na zpracování od Tima, volba nemohla být lepší.

allebra
10.09.2016 4 z 5

Zajímavý, originální, tajemný příběh, doplněný zvláštními fotografiemi, příjemné čtení. Určitě si přečtu i další pokračování "podivné" série! Teď se ale těším na filmové zpracování. Tim Burton byl ideální volba!

LenkaWal
08.09.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka. Rozhodně to není horor a určitě je spíše určená dětem. Ale i tak se mi líbila. Taková pohádka s temnější atmosférou. Jsem zvědavá na další díly.