Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6117 6117

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

petruska.z
02.08.2016 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, i když některé recenze byly rozporuplné. Musím říct, že začátek knihy, než se Jacob dostane na svou dobrodružnou cestu se mi nelíbil, a to zejména stylem psaní. Málem jsem knihu odložila dřív, než jsem se dostala k podstatnému. Nicméně jsem to nevzdala a knihu dočetla. Kniha se mi líbila, i když osobně ji řadím do kategorie opravdu odpočinkového čtení. Ovšem nezanechala ve mně žádný velký čtenářský zážitek a zvažuji, zda se pustit do druhého dílu, i když jsou hodnocení druhého dílu lepší než dílu prvního. Nicméně necítím akutní potřebu dozvědět se, jak se příběh bude dál vyvíjet ... škoda, asi jsem se těšila moc :(.

Ještě jedna poznámka, z uveřejněných trailerů to vypadá, že filmové zpracování se moc věrně knihy držet nebude, tak jsem zvědavá, jak si s tím pan Burton poradí.

Roscata
01.08.2016 5 z 5

Neskutečně zajímavá a čtivá kniha.Přečetla jsem jí za jeden den a už se teším až si přečtu další díl. Vřele doporučuji.

MissiPippi
01.08.2016 4 z 5

Nádherné grafické zpracování knihy, díky prokládaným fotografiím, zlepšilo moje hodnocení o hvězdu výše.. Ačkoliv fotografie zabíjí představivost, autor tím skvěle vynahrazuje ne vždy výstižný popis postav.

Příběh o cestování v čase s fantasy a hororovými prvky baví. Z youngadult literatury Sirotčinec řadím rozhodně mezi ty lepší. Psaná forma je nenáročná, přesto je trošku obtížnější než psaní pana Johna Greena. Obrovský klad vidím v absenci sladkobolných romantických chvilek, což bývá v tomhle žánru velmi oblíbené.V sirotčinci jsou vzájemné náklonnosti a společné chvíle rozepsány vkusně a decentně.

V první půlce se čtenář potýká s neschopností společnosti přijmout něco nestandartního a neobvyklého a okamžitého škatulkování do bláznoství, druhá půlka je ta více fantastkní a akční. Překvapivě první půlka mírně psychologického rázu s prvky bádání a pátrání mě bavila více.

Od knihy rozhodně neodrazuji, v rámci žánru je jedna z nejlepších, ovšem osobně ji propagovat také přímo nebudu.

Popravdě jsem z dnešního trhu dost přesycená superhrdinů v roli dětí. Tak si říkám, kdy se sakra dočkáme superdůchodců? :)

1v8na
01.08.2016 4 z 5

Příběh byl velmi zajímavý, dobrodružný, nicméně místy trochu překombinovaný. I přesto se mi líbil. Námět byl stylový a propracovaný. Cestování časem mě neskutečně baví a v této knize to bylo naprosto jedinečné.
Jacob mi přišel jako klasický teenager, trochu ustrašený, hledající sám sebe. A z podivných dětí u mne vedl Millard - sice neviditelný, nicméně byl úžasný.
Velmi by mě zajímalo, jak tuhle knihu uchopí Tim Burton a jeho filmové zpracování.
Zároveň jsem zvědavá na další dva díly.

Mulenek
26.07.2016

Já se přiznám, že jsem to nedočetla. Možná, kdybych to začala číst před dvaceti lety... :)

Lexa123
24.07.2016 5 z 5

Normálně fantasy nečtu ale tahle mě hodně zaujala. Doporučil mi ji můj přítel a moc mu za to děkuji. Jsem u 2. dílu a budu pokračovat i ve 3. Zatím se zdál 1. díl lepší než ten 2. Uvidíme co přinese 3 :) Snad to Jacob s Emmou a ostatními dokáže.

MagdaAnna
23.07.2016 5 z 5

Ráda bych si to přečetla než zkouknu film , trailer byl skvělý

Girada
22.07.2016 4 z 5

Možna jsem čekala víc, ale uvidíme co přinesou další díly

lucille48
19.07.2016 3 z 5

Četla jsem a bylo to slušné. Začátek byl super, ale později už to bylo až přespříliš akční.

PeculiarChildr
19.07.2016

Knihu bych nezařadila do hororu,ale jenom do fantasy a Sci-fi. První kniha byla taková roztáhlá,ale celkově se mi trilogie mi velice líbila.Akční scénky nechyběli,ani milostné scénky,napínavé části tady byly také,postavy byly taky dobře popsané a rozvinuté a fotografie to doladili,ale našli by se chybičky :)) doporučuji věku 13-18

petulka.sasanka
18.07.2016 3 z 5

Napínavé,čtivé, fotografie to zajímavě obzvláštnily. Ale dávám jen tři hvězdy - oddychová literatura

Hoodec
18.07.2016 4 z 5

Začátek se mi osobně dost táhnul, ale jak se příběh rozvíjel, měl jsem co dělat, abych nepřeskakoval slova s cílem se honem dozvěděl, jak to dopadne.

todilka
18.07.2016 3 z 5

Pěkný příběh, ale čekala jsem, že mě chytne víc. Další díly si ale přečtu...těším se na film.
*čtenářská výzva 2016: Kniha, která byla zfilmována.

jakub0085
17.07.2016 3 z 5

Zajímavé čtení, od kterého se nesmí čekat nic většího než fantasy příběh psaný spíše pro náctileté.

AjinQa
16.07.2016 4 z 5

Od knihy jsem očekávala trošku více, ale zas tak nezklamala. Je to taková oddechovka na prázdniny, nic těžkého na čtení.
Příběh byl fajn nápad, takový X-men pro mladší, ačkoli mě trochu mrzí, že se tam podle mě nestalo nic velkého u čeho by mi spadla brada.
Kniha je zařazená do žánru Horror, ale zase, nepřipadalo mi to strašidelné, možná je to jinak u mladších.
Jacob mi připadal jako příjemný hlavní hrdina. Někdy se ale podle mě choval jako malé děcko. Na to že mu bylo šestnáct, byl blbý. Ale ostatní vedlejší postavy u mě zabodovaly.
Knihu bych doporučovala hlavně mladším lidem (YA). Jak už jsem řekla, kniha je příjemná, nic náročného. Za mě ale 4*.

Crowley
14.07.2016

Pozor, pozor! Tahle kniha pěkně klame! Vykašlete se na lákavou anotaci, obálku a fotografie. Tohle je jasná kniha pro mládež, která by mohla být věkově zařazena mezi Divergence a takové ty věci, které se dnes čtou. Nenechte se oklamat jako já a zjistěte si, do čeho to jdete. A teď k věci.
Strašně nerad hodnotím knihy, které jsem nedočetl a tak se vyhnu hvězdičkovému ohodnocení s tím, že Sirotčinec není určen pro mě a ani jsem ho nedočetl. Zbývalo mi cca 50 stran než jsem to vzdal. Příliš dětinsky moderní a vykradené, kde se dá. Nejvtipnější je, že to není ani dobře vykradené. Je to jednoduše kombinace všeho možného a pěkně zabalené do stylu série Výprav do podzemí (nebo jak se ta série přesně jmenuje). Psaný styl je jednoduchý a čte se snadno. Což je samozřejmě dobře, ale děj mě jednoduše absolutně neupoutal a po přibližně sté stránce jsem věděl jistě, že tohle není kniha pro mě.
Nutné je však pochválit fotografie, které jsou opravdu nádherně udělané. Dokonce i některé dopisy se snaží navodit pocit reálné atmosféry a jakési záhady, která pro mě bohužel ve výsledku stojí jednoduše za pendrek.
Pokud je na konci knihy nějaký epický zvrat, který dělá tuto knihu bestsellerem, tak se ho oficiálně zříkám a je mi to upřímně řečeno totálně buřt. Ne, nejsem na tohle zvědavý.
Omlouvám se všem fanouškům. Jak jsem několikrát zmínil - nejsem ve věkové kategorii knihy.

EvaEma
13.07.2016 5 z 5

Kniha se mi do ruky dostala omylem, nectu fantasy.
Zacetla jsem se tak, ze mam hned dalsi dva dily a nemuzu se odtrhnout. Pribeh je ctivy, nekdo tu psal "naivni", ono je to ale hezky naivni :-) A fotografie.... k tomu neni co dodat.

timelady
12.07.2016 3 z 5

S knihou jsem tak trochu bojovala, jediný důvod, proč jsem jí četla, bylo to, že Tim Burton bude Sirotčinec letos zfilmovávat (a znáte to; nejdříve kniha, poté až film).
Každopádně prvních cca sto stran mě těžce nebavilo, poté jsem se do děje ponořila, ale ke konci se moje pocity daly přirovnat k pocitům, které jsem měla ze začátku četby.
Za mě tedy průměrné tři hvězdičky - jedna kvůli tomu, že mám ráda válečnou tématiku, i když tady se to jen tak lehce naťuklo, další za tu časovou smyčku (i když dle mého si s ní autor mohl více pohrát a zakomponovat do děje), a na poslední hvězdičce se podílí zmiňovaný Tim Burton.

Nebo to je možná pouze tím, že na tenhle fantasy žánr nejsem moc stavěná, nicméně mi to místy přišlo trochu přitažené za vlasy, a naopak nějaké pasáže se mi zdály nedodělané.

kacka29
11.07.2016 5 z 5

Kniha mě pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Nejvíc mě nadchly ty dobové fotografie. Dodávaly ději úplně jiný rozměr, jaký jsem ještě nikdy nezažila. Vše mi připadalo naprosto skutečné.

miska164
08.07.2016