Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6117 6117

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

-kaja.k-
05.07.2016 2 z 5

Super nápad, taky fotky knížku oživily. Jinak trochu naivní, překombinované, styl psaní mi nevyhovoval. Řekla bych, že je to trochu přeceňovaná knížka, na další díl se nechystám.

AllyKumari
04.07.2016 3 z 5

Nádherná obálka a pěkné grafické zpracování přeci jen nemůže zastřít průměrnost autorova stylu psaní. Příběh je rozhodně zajímavý, některé nápady výborné. Ovšem příliš brzy mizí veškeré tajemno a máme tu bandu malý X-manů. Nechápejte mne špatně, knížka to není špatná, ovšem nezasluhuje, dle mého názoru, příliš velkou pozornost. Co se týče fotografií, na rozdíl od mnoha jiných mne většinou iritovaly, například i tím, že byly často očividně z jiné éry, než kterou měly knížky zachycovat. V některých momentech bylo jejich užití v textu vyloženě rušivé a zbytečné.

Anjesis
01.07.2016 4 z 5

Docela dobré čtení, ty fotky jsou skvělým doplňkem

KydlochMoris
30.06.2016 5 z 5

Tak tato kniha mě mile překvapila... Fotky, které tam jsou, nemají chybu, dodají příběhu tajemnou atmosféru a knize život... Těším se na druhý díl!

vodopad152
28.06.2016 5 z 5

Kniha byla super i když mě ta část kde ještě nenašel sirotčinec nebavila, ale chápu že tam byla. Byla jsem mile překvapena jak to spisovatel nádherně napsal a i v nejstrašidelnějších částech jsem se dokázala zasmát. DOPORUČUJI!!!!

booklover
26.06.2016 3 z 5

Malý X - Kidos :) skvělý příběh, úplně vás vtáhne a nepustí, neuvěřitelné postavy a nevšední zápletky, mrazivé a hřejivé zároveň. Myslím, že tahle knížka odstartuje něco nového ve stylu Harry Potter ságy.... jen tak dál!

darc
23.06.2016 5 z 5

Jelikož mám ráda podivné a nadpřirozené věci, tak jsem se rozhodla přečíst i tuto knihu. Příběh hladce plynul, i když mi místo přišlo, že autor líčí děj trochu zkratkovitě, přesto mi nedělalo žádný problém se do příběhu začíst. Velkým plusem jsou jednoznačně fotografie, které doslova děj knihy oživují a čtenář si tak může vše lépe představit ve své vlastní fantazii. Rozhodně se těším na další dva díly a mohu jen doporučit těm, kteří mají rádi nadpřirozené věci a příšery.

cisa
22.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Děj měl originální zápletku, rychle plynul, trochu toho strachu jsem se taky dočkala. Asi by mi nevadilo, kdyby stála kniha samostatně a už nepokračovala.

Rauser.
21.06.2016 4 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha plná zvratů. Konec byl na mě moc epický a začátek se příliš táhl, ale celkově je kniha napsaná bravurně. Moderní horor a fantasy má pořád co nabídnout.

Finn69
20.06.2016 5 z 5

Tohle se mi líbilo moc, je to taková "weird" knížka, které mám rád. Příběh plný tajemství, podivné postavy a ty bizarní fotografie, bez kterých by to nikdy nebylo ono, dávají dohromady hodně příjemný zážitek. A jestli to opravdu bude točit Tim Burton, jak jsem někde četl, těšme se na další Velkou rybu :-)

Loovenka
18.06.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala svoji obálkou, ale ovšem děj, to byla naprostá paráda. Tahle kniha mě vtáhla na tolik, že jsem si zalíbila čtení a musela si ihned koupit pokračování a už u čtení zůstala. Knihu doporučuji opravdu napínavý děj :)

Anna.Mal
17.06.2016 3 z 5

Kniha mě bavila. Super mi přišlo oživení knihy s obrázky (fotkami).

jenomtak
16.06.2016 1 z 5

Tato kniha mě velmi zaujala svou obálkou a do čtení jsem se pouštěla s velkým očekáváním. Po několika stranách jsem ale měla nutkání knihu odložit a toto nutkání mě nepustilo až do konce. Dočetla jsem ji hlavně proto, že nerada odkládám knihu, aniž bych jí dala další šanci. Příběh pro mě byl málo uvěřitelný, dětský a nenapínavý...Dalo by se říct, že tato kniha mě zklamala a do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.

stolbice
09.06.2016 4 z 5

Tak tahle knížka mi ležela doma asi dva roky :-) Název i anotace mě zaujali, ale nějak jsem se neměla k tomu, abych se dala do čtení. Z větší části za to může to rozdělení na díly. Nechtělo se mi číst, když jsem neměla ty další, protože nemám ráda dlouhé časové mezery, které přijdou, než se mi do ruky dostane pokračování. Zároveň jsem se neměla k tomu, si další díl koupit. Ke čtení mě dohnalo až to, že jsem viděla ukázku na film, který přijde v zimě do kin :-) takže teď mám přečteno a můžu říct, že to byl moc pěkný příběh a musím někde sehnat druhý díl, teď už s ním snad nebudu tolik otálet :-)

lordik
08.06.2016 5 z 5

Výborná kniha okamžitě mě upoutala a do přečtení jsem ji neodložila.

PetraCervinkova
07.06.2016 5 z 5

Moc miluji tuto knížku! Napínavá, dobrodružná prostě úžasná! V červenci si určitě objednám poslední díl. :)

DoubleM
06.06.2016 5 z 5

Super knížka, i když konec byl slabší.

střapatá
04.06.2016 2 z 5

První třetina knihy mě bavila, ale zbytek mi přišel už moc dětský, jednoduchý a ne úplně záživný. Nejvíc mě tak zaujaly obrázky, které po dovětku na konci knihy získaly další rozměr..

BlankaTr
02.06.2016

Skvělá knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Výborný a neotřelý příběh. Opravdu mě bavila. Těším se na filmové zpracování od Tima Burtona :)

Mischone
31.05.2016 1 z 5

Nečekala jsem takové zklamání. Asi nejsem na takové ty "nestvůry" co mají chapadla apod... A potom některá jména.. "Esmeralda" to jako vážně? Někomu se tento žánr líbí, ale já bych tuto knihu známým nedoporučila.. Fantasy a sci-fi u mě nebodují, ale kdo si potrpí na nadpřirozeno a stvůry z jiného světa tak tomu se kniha líbit bude :)