Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6117 6117

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Zdenka21
24.05.2016 5 z 5

Přiznám se, že jsem knihu začala číst až poté, co jsem viděla thriller na stejnojmenný film pod taktovkou Tima Burtona a protože tohohle výtvarného mága miluju, tak mě kniha nadchla, je stvořená přesně pro něho. Sem tam je to sice poněkud rozvleklé, ale nápad to rozhodně má.

PitaPitovic
23.05.2016

Kniha mě zaujala především svými fotografiemi. Záhadné, staré fotky mám prostě v lásce. Do začátku knihy jsem se nemohla vůbec začíst, ale už v půlce jsme nemohla se čtením přestat.
A jak už to bývá, první díl je jednoznačně lepší než ten druhý. Třetí jsem ještě nečetla a kdo ví, jestli budu.

CrazyDuck15
21.05.2016 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Ať už to bylo kvůli fotografiím nebo kvůli samotnému obsahu, skoro po celou dobu čtení mi běhal mráz po zádech. Autorův nápad je zajímavý a myslím si, že upoutal pěknou řádku knižních milovníků.
Jen co jsem knihu dočetla, doporučila jsem ji rodině i přátelům. Myslím si, že opravdu stojí za přečtení a nebojte, všechny stvůry jsou bezpečně uvězněny ve stránkách!

fan-dee
20.05.2016 3 z 5

Tak jako pro mnohé, dle komentářů, byla pro mě kniha dosti velkým zklamáním. Do své první třetiny mě opravdu hodně bavila, byla tajemná a napínavá a netušil jsem, co bude dál, ale po tom, co byla záhada odhalena, byl děj dosti nezáživný a ničím už nedokázal překvapit a zaujmout, takže dočteno spíše z nutnosti. Je to velká škoda a velké zklamání vzhledem k tomu, co kniha dle anotace, fotografií a i obstojnému začátku slibovala...

Charmedka
18.05.2016 4 z 5

Rovnou na začátek říkám, že jsem čekala úplně něco jiného, než co se mi dostalo. Velmi originální námět a tajemnou atmosféru rozhodně nemohu knize upřít. Tajemná atmosféra se ale rozpadá jak domeček z karet ihned po odhalení tajemství. Druhá půlka už lehce pokulhávala a z tajemného příběhu nic moc nezůstává.

Pokud čekáte horor, dětské duchy, hromadu napětí a strachu, tak budete zklamaní. Místo hororu se Vám dostanete young-adult fantasy.

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

Mě se osobně kniha docela líbila,jen to bylo takové rozvleklé a roztěkané

verunka_b
07.05.2016 3 z 5

Doufám, že to byl hezký začátek k ostatním knihám. Čekala jsem více.

Tess.96
06.05.2016 5 z 5

Ke knize mě to táhlo už od jejího vydání, ale vzhledem k tomu, že ve své knihovně mám spoustu restů, tak na ní nebyl vůbec čas. Nyní se nějaký čas našel a jsem z knihy naprosto nadšená! Nejen, že se jedná o originální, napínavý a neuvěřitelný příběh (což je v téhle době opravdu těžké napsat), ale navíc je to doplněné skutečnými dobovými fotografiemi na jejichž základě příběh vznikl. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl a hlavně až uvidím filmové zpracování Tima Burtona.

MikeDV3
04.05.2016 5 z 5

Jedná se o skvělou fantasy s podle mě velmi originálním námětem. Rozhodně doporučuji přečíst minimálně kvůli autentickým fotografiím, které jsou naprosto úchvatné.

eliska2669
03.05.2016 2 z 5

Mě to velice, velice zklamalo. Čekala jsem horor o nějakým starým sirotčinci, třeba s duchama a nebo tak, a bylo to fajn, dokud se ze strašidelnýho domu nevyklubala miloučká chaloupka s dětičkami s kouzelnými vlastnostmi. Pche. A tamty dementní potvory co je chtěli zabít to už vážně nevytrhly, spíš naopak.

Dymond
02.05.2016 5 z 5

Vcelku mě tato kniha překvapila... jsem zvědavá na filmové zpracování...

dpxcz
30.04.2016 3 z 5

Ze začátku velmi pomalé a zdlouhavé, ke konci se děj už rozjel. Pokračování snad bude mít lepší spád.

EliaBooks
25.04.2016 5 z 5

Velmi zajímavá a chytlavá kniha, která mě už od samého počátku upoutala. Rozhodně doporučuji přečíst každému kdo má rád nadpřirozeno. \zase po dlouhé době kniha která mě velmi velmi bavila. :-)

Knihomlok2015
25.04.2016 4 z 5

Velmi čtivé (možná až návykové) takže na první díl velká spokojenost. Jen ty fotky mě trochu rušily - já dávám prostě přednost svojí vlastní představivosti před tou zachycenou fotoaparátem.

Fantýna
20.04.2016 5 z 5

Souhlasím s komentářem od uživatele/uživatelky happybook.

happybook
17.04.2016 5 z 5

ani nevím co na to říct, je to úžasná kniha!začátek byl nudnější,než jsem se dostala až na ostrov čas se vlekl...Avšak po objevení dětí jsem hltala každou stránku.Každou fotku jsem zkoumala s nadšením.konec...byl neuvěřitelný, napínaví a já nevím co ještě. Miluju tuhle knihu nejvíc na světě!

Pazďa
14.04.2016 2 z 5

Slibně začínající kniha o tajemném ostrově a sirotčinci s divnými dětmi doprovázená fotografiemi, které udržují tajemnou atmosféru vás od svého začátku chytne a nepustí. Ovšem tohle nevydrží ani do poloviny, kdy se tajemství odhalí a i když je zápletka originální tak ne vždy originalita nutně zaručuje kvalitu, což bohužel platí v tomto případě. Druhá část knihy po odhalení tajemství sirotčince zoufale postrádá smysl číst a ani překvapující odhalení záporáka na konci vás moc nevytrhne protože jediné co budete chtít už skoncovat tento kousek promrhaného potenciálu. 2 hvězdy za slibný začátek a provázející fotky.

Kopretina
12.04.2016 4 z 5

Nelibuji ji ani ve sci-fi ani v hororech. V této knize je všeho jen tak trochu, tak aby napnulo, ale nevyděsilo. Naštěstí nemám bujnou přestavivost. Za mě - líbilo, fotky ke knize super, snad se dostanu k druhému dílu.

Annie7
03.04.2016 4 z 5

Nejprve trochu pomalý rozjezd, u kterého jsem uvažovala, jestli mám pokračovat ve čtení, byl následně vyměněn za napínavý příběh, který mě upoutal natolik, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Fotografie jsou výborným doplňkem k textu a podtrhují až strašidelnou atmosferu.

myreadingplace
02.04.2016 5 z 5

Nevyhledávám dobrovolně fantasy, ale kniha jako je tato se k čtenáři prostě dostane. Byla jsem obklopena recenzemi, naaranžovanými fotkami a neustále jsem o tom podivném sirotčinci slyšela. A když jsem uviděla, že už bude i film, konečně mě to donutilo si ji půjčit. A ted jsem docela překvapená, že zde vidím pouhých 77%. Ani bych ji zbytečně nevychvalovala, ale musím se přiznat že mě to strhlo. Přinášela mi opravdový únik z reality a bylo mi jedno, že jsem jednou nemohla usnout, ačkoliv není výrazně strašidelná. A do toho ty fotky. Někdo tvrdí, že z toho autor udělal jen komerční produkt a i když je na tom možná trochu pravdy, tak jsem z knihy stejně nadšená. Fotky krásně doplnují stránky a tvoří nezapomenutelný příběh. A jako bonus je kniha hezkým doplnkem do každé knihovničky.