Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6117 6117

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

marketa5465
30.03.2016 2 z 5

Mě kniha ze začátku docela bavila, záhada, neodhalené tajemství, ale po odhalení jsem to četla už jen proto, že jsem čekala nějaké napětí, nic...nic...nic...tak jsem ji dočetla a druhý díl už nepotřebuji. Zklamala mě.

marta0912
27.03.2016 3 z 5

Začátek mě vůbec nebavil, takže jsem knihu odložila na víc než rok, pak jsem se k ní vrátila a nelitovala jsem. Byla fajn, sice trochu o ničem a polovina stránek tam asi ani nemusela být, ale je dobře napsaná a bavila mě.

tkometka
26.03.2016 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem začala knihu číst trochu s rozpaky co mě čeká. Měla jsem možnost půjčit si naráz v knihovně oba díly a přečíst je ihned za sebou. Jsem ráda. Příběh mě ihned vtáhl do děje. Když jsem od knihy odešla nebyl problém se do ní zase zpět ponořit. Kniha je moc dobře napsána, staré fotografie dodávají jisté kouzlo celému příběhu. Nelituji času, který jsem knihám věnovala (na obě stačily 3 dny) Je to skvělý únik ze všednodenní rutiny. Trochu fantazie, strachu a kouzel je k tomu skvělý nástroj. Za mě obě knihy 5 hvězdiček.

ewi
23.03.2016 5 z 5

skutocne dobra kniha s originalnym a jedinecnym napadom, tajomnou atmosferou, putavym pribehom - akurat mozno koniec som cakala iny , no urcite stoji za precitanie ....uz sa tesim na filmove spracovanie T. Burtona :)

jana1599
20.03.2016 5 z 5

Konečně něco, co mě na chvíli dostalo aspoň částečně do magického, doteď netušeného světa, stejně jako to kdysi udělal Harry Potter. Svět podivných dětí se mi moc líbí, chytil mě a nepustil. Běžím do knihkupectví koupit další dvě knížky a už se těším taky v září na film!

Susanah
18.03.2016 5 z 5

Mam precitane uz aj podivne mesto a obe knihy su super. Velmi dobre napisana "rozpravka". Je tam vsetko. Dobro,zlo,prisery, bizarne postavicky, napatie, humor,akcia. Vtiahne Vas to do deja a nepusti kym neprecitate poslednu stranu.

Jass
17.03.2016 4 z 5

Uznávám, že kniha má trochu rozvláčný charakter, ale mě to vůbec nevadilo. Spoustu postav tu bylo hrozně zajímavých - přišel mi hezký vztah Hugha a Fiony, Oliva (myslím, že lepší by bylo Olivia, ale co...) byla také úžasná, dobrosrdečná Bronwyn, Millard, to je historie sama pro sebe... No prostě úžasné, trochu zvláštní bylo, že jsem se vlastně za celou dobu nedozvěděla kolik podivných dětí vlastně v sirotčinci žije, o některých tam byla zmínka - např. dvojčata, ale pak jako by dočista zmizela... Některé zase byly na fotografiích, ale pak už se o nich kniha vůbec nezmiňuje, nevíme, jestli tam stále jsou, nebo ne... Celkem jsem byla zvědavá na dívku se dvěma odrazy a vůbec se tam neukázala... Celkově jsem měla dojem, že dětí je tam třeba 40, ale na konci se mluví o 10? Ale možná bylo myšleno v každé loďce 10? No nevím, každopádně mě příjemně překvapilo, že ty fotografie jsou skutečné, rozhodně je to zajímavé téma, těším s na další díl :D

krizek
16.03.2016 4 z 5

V dnešní době je třeba, aby člověk alespoň na chvíli přestal řešit osobní, každodenní problémy a začetl se do tak neuvěřitelného příběhu. Od toho tady jsou, opusťte na chvíli své pozemské životy a vydejte se směle s Jacobem a Emmou na menší dobrodružství!

Hakuka00
10.03.2016 2 z 5

Nevím, co jsem přesně čekala, ale ve výsledku se mi jen ulevilo, že už jsem to dočetla. Naslibovali děsivost, ale je to prostě jen další fantasy podle mustru zázračné dítě zachraňuje svět, byť s hezkými kulisami. Jenže knížky se nečtou kvůli obrázkům, těm uvnitř ani těm promítnutým do hlavy. Ve výsledku nejvíc rozrušující je fakt, že hlavnímu hrdinovi není vůbec blbý nechat se balit bývalkou svého dědečka.

Ynad
09.03.2016 3 z 5

Popravdě jsem čekala od knihy více. Už ta její obálka upoutala mou pozornost, ale možná je pro mladší ročníky. Na druhou stranu bylo zajímavé sledovat ty staré, zvláštní fotografie a jak se mezi nimi utvářel příběh. Začátek jsem dlouho překonávala, ale přibližně od poloviny vás to vtáhne do děje. Jenže stránky skončí a musíte mít po ruce další díl. A v té druhé knize (Podivné město) to bylo to samé. Začátek nic, a když se to rozjede a je to napínavé, bum, konec, počkej si na další díl...

zebrazoma
06.03.2016 4 z 5

Kniha ma chytila a nepustila, netradičný príbeh doplnený fotografiami ma zaujal. Mám rada takéto knihy, teším sa na druhý diel. A na film som teda poriadne zvedavá.

lharka13
06.03.2016 4 z 5

Když jsem si knížku půjčila, čekala jsem naprosto jiný příběh, ale přesto mě knížka bavila. Příběh se po začtení hezky rychle odvíjí a ke konci jsem si kousala napětím nehty a nemohla jsem jí pustit u ruky. Námět je popravdě dost divnej, klučina přijede na ostrov, kde vyrůstal jeho tragicky zemřelý dědeček a zjišťuje nepřekvapivě, že o něm dost nevěděl. Za mě příjemná oddechovka.

alnahu
03.03.2016 3 z 5

Pustila jsem se do čtení této fantasy knihy , není špatná ,ale není to nic pro mě ,půjčla jsem si ještě druhý díl,ale ten již nedám.Přečtu si raděj pro mě něco vhodnějšího.

Matkaknihomolka
03.03.2016 3 z 5

Kniha mi byla doporučena mou kamarádkou, prý je to pecka. Mě se to tedy tak moc nelíbilo. Četla jsem o hodně lepší knihy v tomhle žánru. Tato kniha má sice zajímavý děj, ale nedokáže člověka tak upoutat, místy jsem se nudila. Vhodné na nedělní sychravé odpoledne.

anavi2009
23.02.2016 5 z 5

Skvělá fantasy, moc mě bavila - i to, že je příběh zasazen do přítomnosti, hrdina je současný kluk a přitom se mu dějí podivné věci. Kniha je proložená bizarními skutečnými fotografiemi, kolem kterých autor vytvořil neuvěřitelný příběh. Těším se na další díly!

FaithFrances
18.02.2016 5 z 5

Och,fantastická kniha,v ktorej môžete snívať spolu s postavami,pretože prekypuje fantáziou,duchovnom,tajomnými príbehmi.... Je to taká rozprávka pre dospelých a mne sa veľmi páčila.

Aríka
11.02.2016 2 z 5

Knížky nevybírám zásadně podle obalu, ale tady u té jsem udělala vyjímku. Nejprve jsem byla z knihy nadšená, zvlášť fotografiemi, ale postupem času mě to přestávalo bavit číst. Příběh byl svým způsobem o ničem. Čekala jsem větší drama nebo alespoň napětí, ale bohužel ani jedno z toho jsem v této knize nenašla. Shrnula bych to takto: dobrá myšlenka, ale špatné provedení, protože hlavní myšlenka v tom zanikla. Dávám dvě hvězdičky za pěkný přebal a fotografie uvnitř.

HŠ
08.02.2016

Na tohle jsem asi už moc stará.

qydko
06.02.2016 4 z 5

Po přečtení anotace jsem se na knihu opravdu těšila. Obálka mne také navnadila. Proto byl pro mě příběh trochu zklamáním. Staré fotky a vůbec nápad jimi doprovodit příběh byl geniální, ale realizace trochu pokulhávala.
Anotace slibovala temné dobrodružství, ale připadalo mi to jako další fantasy v řadě. Slušné, ale výjimečné jen oním nápadem s fotkami. Slovo "temné" pokládám v tomto případě také za nemístné, možná šedivé, ale víc tmy ani náhodou.

Safrika
02.02.2016 4 z 5

Kniha byla super, příběh napínavý, ale čekala jsem, že to bude více hororovější :), jinak se mi líbilo moc.