Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6117 6117

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

NeznámáL
31.01.2016 5 z 5

Čtivé. Napínavé. Zkráta velice dobré. Po dlouhé době knížka, do které jsem se začetla.

sima176
30.01.2016 4 z 5

Kniha je takovou příjemnou oddechovkou k útěku od reality. Na první pohled mě zaujal obal knihy. I když jsem čekala o trošičku víc, i tak se mi moc líbila :)

ZuzziŠ
29.01.2016 4 z 5

Poznámka 1: chytlavá kniha, která čtenáře pohltí a už ho nepustí, navíc
Poznámka 2: jakýkoli filmař, který tu knihu dostane do ruky, asi nebude moct umřít, dokud to nezfilmuje, ale:
Poznámka 3: učili mě, že slovo má tu výhodu, že podporuje fantazii, a že používání obrázků může být zklamáním, takže i já jsem občas bojovala s jakýmsi rozčarováním, které mi způsobily fotografie, které jsou nedílnou součástí knihy, navíc
Poznámka 4: to má druhý díl(ne že bych trpěla čtením chytlavých a zajímavých knih, ale takhle mi to utnout!)!
Takže závěr: Snad ještě víc než na druhý díl jsem zvědavá, co s tím Tim Burton (protože kdo jiný by se toho skutečně chopil?!) provedl a těším se na prosincovou premiéru!

Leniccka
27.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Jen málo knih mě pohltí a začtu se do nich tak, jak se to podařilo téhle. Přesně můj šálek kávy :)

alfina
23.01.2016 2 z 5

Jak už tu bylo napsáno, kniha láká obalem a fotografiemi. I já sedla na pozlátkový lep a za svou marnivost byla potrestána pro mě nezáživným popisem příběhu, i když ze začátku to tak vůbec nevypadalo.
Nemohla jsem se pořádně začíst. Pořád jsem to zkoušela a dávala jí šanci, ale prostě ne a ne. Zhruba v polovině jsem to trápení ukončila. Zřejmě nejsem až takový fajnšmekr, nebo nemám cit pro tento žánr, ale ani já už další díly nechci číst.

Aniga
18.01.2016 3 z 5

Na knihu jsem narazila zcela náhodou a pak již byl jen malý krůček k jejímu pořízení, neboť mi velice zaujala.
Příběh nebyl špatný, řekla bych, že dokonce naprosto geniální - vyprávět o zapomenutém sirotčinci pro podivné děti. Některé fotografie také nebyly zlé, ale bohužel jako celek mi to moc nesedlo.
V určitých případech jsem měla pocit, že autor text domýšlel a "tlačil přehnaně na pilu", aby mohl použít nějakou fotografii, kterou měl k dispozici a to mi narušovalo ten požitek ze čtení (např. osvícený tunel, řidič autobusu,...).
Každopádně nápad to byl skvělý, z tohoto důvodu dávám tři hvězdičky a myslím, že si přečtu i pokračování, až budu mít tu možnost a dostane se mi do ruky.

JudgeURBAN
16.01.2016 5 z 5

Kniha ve mně vzbudila mnoho pocitů a kromě dlouhého začátku jsou veskrze pozitivní. Tento vykreslený svět mě naprosto pohltiml ne že by byl dokonalý, ale je to něco co nás připne ke čtení a nepustí. Posledních sto stran jsem se nemohl od četí odtrhnout, protože to co skýtá musíte vidět teda prominte číst. Pokud máte rádi fantasy příběhy, tento vás určitě pohltí. ( 4.1.16 až 16.1.16 )

Moymeer
15.01.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než 5 hvězd, tohle je přesně můj šálek čaje. Fotografie naprosto ohromující. Rozhodně nemusí sednout každému, ale pro mě je to absolutní srdcovka :)

PS: Fanouškům knihy důrazně doporučuji vyhnout se filmovému zpracování. Knížku miluju a byl jsem tak bláhový, že jsem šel do kina. Teď se už druhý den snažím zapomenout, že jsem tam byl.

kaka
13.01.2016 odpad!

Kniha mě velmi zaujala obálkou a fotografiemi uvnitř...A to je asi tak vše, co na knize můžu hodnotit pozitivně. Nebavila, netáhla, celkem velké zklamání

InFinito
10.01.2016 5 z 5

Todle je velmi zvláštní ale nádherná knížka. Nevím, co o ní dál napsat.
Líbily se mi fotky i příběh, u kterého jsem je párkrát i bála a obálka i stránky jsou strašně pěkné. Takže za mě 5* a těším se, až si koupím a přečtu pokračování.

Rade
10.01.2016 4 z 5

Podivné děti, podivné fotky, originální tajemný příběh, nakonec musím říct, že se mi líbilo. S Harry Potterem bych asi moc nesrovnávala, podle mě úplně jiný typ fantasy, tady pro mě převládá to zvláštní tajemno a to „nevyslovené“. A taky zajímavé spojení s reálným světem (vztah vnuk – dědeček) a s historickými událostmi.
Nápad s černobílými starými fotkami původně bez historie, je skvělý, pro mě přidává aspoň jednu hvězdičku. Ale jen tak mimochodem, mimo vlastní hodnocení, již dříve přišli se spojením starých černobílých fotografií s vlastní tvorbou – ač zcela jiného druhu - přece naši „Cimrmani“…

archandelka
09.01.2016 4 z 5

Naprosto geniální propojení tématiky 2. světové války a fantasy. Časové smyčky super, stejně tak řada drobných detailů. Jen škoda, že z toho autor nevytěžil víc...

adriane9
08.01.2016 5 z 5

Ransom Riggs měl výborný nápad doplnit knížku těma nádhernýma mystickýma černobílýma fotkama. Působí to už pro oko záhadně a přitáhne to pozornost. Obsah knížky mě zaujal stejně jako fota a ačkoli je to možná řazeno spíš pro mladší čtenáře, tak už teď vím že Sirotčinec a i jeho další díl bude mít navždy místo v mé knihovně. Srdcovka!

punktruhlicka
05.01.2016 4 z 5

čekala jsem něco trochu jiného, ale knížka byla super. Těším se na filmovou verzi Tima Burtona, která tomu doplní to co mi chybělo :)

Aichah
05.01.2016 5 z 5

Vyborna ctiva kniha.

Danka1975
04.01.2016 4 z 5

Tak tohle rozhodně není můj "šálek kávy", ale když jsem slyšela na tento titul samou chválu a potřebovala jsem "Ježíška" pro dceru, řekla jsem si, že do ní půjdu. . . .a můžu napsat, že na pár "zátahů" jsem knihu přečetla jedním dechem (sice jsem měla pak problémy s usínámím, protože mám velkou představivost, ne že bych se bála. . . . :-), ale opravdu originální zpracování dokreslené dobovými fotografiemi. Těším se na další díl a jsem zvědavá, jestli ten třetí bude konečný. . . :-)

lucijeee
02.01.2016 4 z 5

Zajímavé téma, výborný nápad s fotkami, které nemají chybu a to zejména proto, že se autorovi hodně dobře daří přenést atmosféru obrazového materiálu do textu a příběhu samotného. Trochu mě mrzel překlad textů na fotkách do češtiny, ztrácí to na autenticitě.
Celou dobu, co jsem četla, jsem z hlavy nemohla dostat paralelu s Válkou s mloky. To, co hodnotím hodně kladně, je pozornost věnovaná historickým křivdám přenášeným mezi generacemi. Jenom doufám, že má autor namyšlený konec, který knihu nezabije.
Asi je pravda, že z nápadu se dalo dostat víc a jít víc do hloubky, ale na druhou stranu, pokud jde o fantasy pro děti a mládež, úplně to stačí. Kniha je tak nějak krásně divná.

ondatra28
24.12.2015 5 z 5

Tak to jsem teda zírala, troufám si říct, že by mohla mít i potenciál jako Harry Potter. Jsem moc zvědavá, jak uchopí zfilmování této fantasy režisér Tim Burton. Moc se těším na další díly.

zazmar
20.12.2015 3 z 5

Dobře našláplá fantasy.Doufám,že to má autor vymyšlené do stravitelného konce.

honza4387
05.12.2015

tak tahle kniha byla opravdu super :-)