Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6117 6117

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2012

Lucretat
05.08.2014 2 z 5

Fotografie hezké, ale to je tak vše. Nebýt tam nějaké vraždy, byla by to spíš kniha pro dětské publikum. Dialogy naivní až hloupé, děj triviální a pokus o epičnost směšný. Těšil jsem se, až to konečně dočtu.

Lucy Sun
02.08.2014 2 z 5

Čekala jsem že kniha bude víc tajemná. Velké zklamání.

kvenez
31.07.2014 5 z 5

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsem za poslední dobu četla. I přesto, že to nebyl můj žánr, ihned jsem si tuto knihu zamilovala. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Už samotné zpracování knihy s fotografiemi mě vážně chytlo. :))

hanjana
30.07.2014 4 z 5

Zajímavé, ale něco tomu chybělo. Rozhodně to má ale skvělou atmosféru.

Terry.89
30.07.2014 5 z 5

Příběh mě naprosto pohltil a jak jen to bude možné pustím se do druhého dílu. Musím se obdivovat autorově fantasii i stylu. Podle mého se tato kniha nedá zaškatulkovat k určitému věku, protože se hodí pro každého čtenáře, který dokáže ocenit autorovu fantasii. Popravdě mě příběh upoutal už od první stránky, i když na ní se nic převratného nedělo. Ani na okamžik jsem se u čtení nenudila. Staré fotografie knihu ozvláštňují, ale podle mého je děj sám o sobě natolik poutavý, že by jich ani nebylo třeba. Rozhodně pro mě tato kniha byla dobrou volbou.

Kllara
29.07.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila nejvíce ze začátku. Byla tam úžasná atmosféra, mělo to takový hororový nádech, ale jakmile přišla druhá půlka... no, normální kniha pro mládež.
Nenechte se zmást, ti, kteří jste viděli obal na knize a kvůli tomu jste si ji třeba nekoupili, protože se vám to zdá strašidelné. Ale není.

Kniha se mi ale ve výsledku líbila, i když druhá půlka byla o něčem jiném, než ta první.

SONP
28.07.2014 4 z 5

Vizuálně naprosto úžasné. Už jen za nápad prolnout text s mysteriozními fotografiemi si autor zaslouží velké uznání. První polovina knihy se čte jedním dechem, přičemž atmosféra by se dala krájet. Bohužel později trpí syndromem nové série hvězdných válek - po odkrytí tajemství je všechna atmosféra tatam. Navíc v druhé půlce jsem si připadal, jako když čtu Harryho Pottera, originalita se prostě vytratila. Velkým zklamáním byl otevřený konec, jako by už snad dnes nikdo neuměl napsat nic jiného než sérii.
Dal bych míň (zhruba kolem 60%), nebýt té úžasné první půlky knihy, od které jsem se nemohl odtrhnout.

petule1
28.07.2014 2 z 5

Fotky super, kniha také - zajímavá myšlenka. Škoda, že autorovi nevydržela až do konce a konec mi přišel takový narychlo dokončený bez nápadu :-(.

n-i-k-a-87
22.07.2014

Dokážu si představit nějaký převratný boj na konci knížky. Nevím, zda autor nechystá pokračování. Mě se knížka líbila. Naprosto odpovídá mým představám zajímavé knížky pro mládež. Pro mě, jako pro dospělýho člověka by mohla být drsnější, ale to si můžu přečíst Kulhánka. Pokud film režíruje božský Tim, tak se těším jako malý děcko :)

Káča Máča
21.07.2014 5 z 5

Jedna z mála knih, pro které jsem doslova utíkala do knihkupectví, protože mě zaujala hned jak jsem ji viděla. Pro mě osobně to byl skutečně zážitek - hlavně díky fotkám, které doladily můj celkový dojem z knížky :).

pobijecmuch
21.07.2014 odpad!

Kniha je jako dětská omalovánka. Více dobových fotografií než textu. Jsem spíše zvědavý na filmové zpracování, kterého se ujmul režisér Tim Burtonon. Jinak jsem z knihy zklamán.

Verunk
21.07.2014 5 z 5

Úžasné čtení plné neskutečných věcí

ema57
19.07.2014 5 z 5

Tahle knížka je naprosto skvělá a fascinující. Přečetla jsem jen první stránku a už jsem nemohla přestat. Naprosto podivný a velice originální příběh. Nenašla jsem tam snad žádné klišé. Knížku jsem četla jedním dechem a naprosto jsem neočekávala události, které se tam nakonec staly.

jitka3162
17.07.2014

Knížka byla zajímavá, ale dlouho jsem čekala až se "něco" převratného stane - nestalo se nic, čím bych byla překvapená. A že by to měl být horor? To ani moc ne...

martinkaLLL
10.07.2014 5 z 5

Moc pěkná knížka a ty fotky u toho jsou super. Dovede to opravdu do dokonalosti. Rozhodně knihu doporučuji i mladším čtenářům kolem 10 let.

kristýnka007
05.07.2014

No tak teď, jak si tak čtu ty komentáře, si asi knížku vezmu zase do ruky, protože jsem ji nedávno odložila s tím, že jsem nepřečetla ani půlku....

cicibajza
27.06.2014 5 z 5

Zo začiatku som mala z knihy zmiešané pocity, nevedela som sa do nej zahryznúť, ale po príchode Jacoba na ostrov ma to začalo baviť a ani neviem ako, bola som na konci. Ako veľké plus hodnotím obrázkové prílohy a k nim vždy zaujímavý popis, takže za mna super :)

3nitka
25.06.2014 5 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila a rovno som si ju kúpila. Neobyčajné fotografie, zaujímavé postavy, pútavý príbeh. Moja intuícia ma nesklamala.

LiLinka
23.06.2014 4 z 5

Tuto knihu už jsem měla dlouho na "Seznamu přání" a konečně se mi dostala do rukou. Čekala jsem něco malinko jiného... nebo vlastně... co jsem čekala a mohla čekat? Velice prapodivný příběh, který čtenáře plně vtáhne do děje a zastavíte se až u poslední strany. Jak už zde bylo zmíněno, první polovina knihy je bomba, poté už přechází do "jiné dimenze" a to mě až tak nebere... ale celkově velice povedená prvotina, těším se na další díl.

Adlethka
20.06.2014 5 z 5

Kniha klame, ze začátku se tváří jako klasický román a pak se to rozjede do jiných dimenzí ;) Jsem nadčena a už se těším na další díl.