Slávik

Slávik
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325592/bmid_slavik-y62-325592.jpg 5 1480 1480

Francúzsko 1939. Dve odvážne sestry z mestečka Carriveau stoja zoči-voči zdrvujúcej skutočnosti – krajinu zaplavili nemecké tanky a oblohu zatemnili bombardéry, ktoré ju nemilosrdne pustošia. Viannin manžel narukuje do armády a v ich dome sa usadí nemecký kapitán. Osamelá mladá žena stojí pred ťaživými rozhodnutiami, od ktorých závisí život jej blízkych. Jej sestra Isabelle je mladá rebelka, ktorá rieši svoju bolesť zo straty lásky a bezpečia po svojom. Slávik je nádherne napísaný román, ktorý zblízka skúma život, lásku a hrôzy vojny a tiež spôsob, akým ľudia dokážu reagovať na nepredstaviteľné životné situácie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Nightingale, 2015

anovy64
23.09.2024 5 z 5

Velice silný, ale smutný příběh. Vřele doporučuji.

PV79604
22.09.2024 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Vždy jsem ji odložila a po chvíli se k ní musela vrátit. Chtěla jsem, potřebovala jsem vidět jak se příběh dvou sester bude dál vyvíjet. Z druhé světové války jsem přečetla velmi mnoho knih, ale tato bude patřit k mým Top knihám. Velmi silný příběh. Vřele doporučuji!

munka
31.08.2024 5 z 5

Knihu som mala v hľadáčiku, ale vždy som ju odkladala na neskôr. Teraz mala moju plnú pozornosť. 2.svetová vojna z pohľadu dvoch rozdielnych sestier, napriek tomu odvážnych, milujúcich. Príbeh, ktorý má chytil za srdce. Doporučujem.

Ivanule
27.08.2024 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky, a musím říct, že naprosto výborná. Příběh dvou sester,na začátku 2.světové války a v průběhu ní,kdy vidíme,jak lidé v této době trpěli,co museli snášet,co si vytrpěli

Marie56
01.08.2024 5 z 5

Naprosto mimořádný a velmi silný čtenářský zážitek! 460 stran lidských osudů, lásky, trápení, bolesti, válečné hrůzy, statečnosti žen ve fracouzském odboji...

Kniha u které místy mrazí, ale nakonec si řeknete, že je krásná a že je dobré a důležité číst i takové věci.

knihomolka.adel
01.08.2024 5 z 5

Tohle je jedna z knížek, na které ještě dlouho po přečtení nebudu moct zapomenout. Příběh dvou sester v těžké válečné době mě vzal za srdce a opravdu dojal. Konec jsem oplakala a knihu vřele doporučuju.

Čmeláček
19.07.2024 4 z 5

S touhle knihou, kterou mi doporučila naše paní knihovnice, jsem tak trochu bojoval. Odehrává se za 2. světové války a to je doba, která mě zajímá. Proto jsem se nakonec dal přemluvit a knihu si přečetl. No a nakonec se mi to docela líbilo, i když to bylo spíš čtení pro ženy. Takže asi tak, dávám čtyři stars a příště si dám zase nějaký pořádný thriller :))).

marketa.ul
18.06.2024 5 z 5

Tenhle příběh mě vzal za srdce. Dvě sestry, každá úplně jiná, ale přitom jsem si je obě oblíbila stejně. Chování postav mi přišlo reálné, žádné za vlasy přitažené scénáře. Konec mě dostal, rozbrečel. Tenhle příběh budu doporučovat dál. Každému.

Raislin
30.05.2024 5 z 5

Román z druhé světové války, který se krásně čte. Je zde více hlavních postav a jejich příběhy se prolínají. Kniha mě chytla za srdce a nemohla jsem jí odložit. Jednoznačně stojí za přečtení.

KnihomolkaKatka
14.04.2024 5 z 5

Příběh, který jsem si chtěla přečíst už od jeho vydání. Je škoda, že ho teď upozadily jiné knížky, které jsou až přehnaně hipované (někdy nechápu, proč - viz např. Čtvrté křídlo), když by se mělo mluvit hlavně o takových knihách jako je Slavík. To znamená knihy, které ve vás něco zanechají. Které vám například zlomí srdce. Právě jako tady. Ze kterých se dá nějakým způsobem poučit. Knihy, které motivují člověka, aby našel ztracenou odvahu nebo odvahu, o níž nevěděl ani on sám. O knihách, kde čteme mezi řádky i to, co tam ve skutečnosti není napsané, přesto je to patrné z toho, jakým způsobem se ubírá děj v knize. To všechno má Slavík.
Přečetla jsem už hodně knih o válce, přesto je tahle něčím výjimečná. Právě tím, co zde není řečeno napřímo. Rozhodně moc doporučuju.

m_martina
05.04.2024 5 z 5

Silný příběh, knihu jsem nemohla odložit, tak mne upoutala. Nedokázala jsem přestat číst a osudy obou sester mě fascinovaly. Hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

misssicccka
25.03.2024 5 z 5

Neni treba nic rikat.
Otresne kruta nadhera.
Ale snesla bych to bez vsuvek ze soucasností

lenkavildomcova
16.03.2024 5 z 5

Tak to byla jízda, přečteno za dva dny. Nemohla jsem přestat číst.

Evar88
09.03.2024 4 z 5

Kniha Slavík se mi do ruky dostala náhodou a úplně jsem nevěděla, co od ní můžu čekat. Příběh dvou sester, které jsou odlišné jako voda a oheň, a které zasáhla válka je plný ztráty, bolesti, smutku, ale také naděje, lásky a touhy po životě. Autorčin styl je však trochu povrchní. První polovina knihy se víceméně vleče a Isabelle jsem její přesvědčení nedokázala uvěřit. Stále mi přišla jako mladší umanutá sestřička a ne někdo, kdo by byl schopný partyzánské činnosti. Naproti tomu Vianne pro mě byla reálnější a uchopitelnější hrdinkou... Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale zároveň vím, že se k ní už nevrátím.

katynais
01.02.2024 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, proč má ta kniha tak vysoké hodnocení..ale pak jsem to pochopila. Dlouho mě kniha nerozbrečela, ale konec Slavíka ano

niknikita
28.01.2024 5 z 5

Ani po druhém přečtení nezměním názor, že Slavík je nevšední a skvěle sestavený příběh.

MarceD.
16.01.2024 3 z 5

Rozhodně působivé čtení. Ale nepohltilo mě to tak jako Velká samota. Ale přesto rozhodně nelituji času, který jsem čtením strávila. Fandila jsem hlavním hrdinkám, nejen v jejich válečném úsilí, ale hlavně v jejich rodinném boji.

Alienn
28.12.2023 5 z 5

Tak to byla síla. Pro mě pět hvězd málo. Příběh mě úplně pohltil a rozhodně mi ještě dlouho zůstane v hlavě. Knih o válce už mám načteno hodně, ale tento příběh odehrávající se v okupované Francii je zase trochu jiný. Nádherná kniha.

Kiikuus
21.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha, skvělé naprosto odlišné hlavní hrdinky, mrazivé příběhy, ale i láska a krásná rodinná pouta. Dala mi nový náhled na život ve válce, děsila mě, ale i hřála. Autorku pasuji na jednu z mých nejoblíbenějších a už se těším, až si od ní přečtu další knihy.

mufimuf
18.12.2023 5 z 5

Neskutečná kniha o neskutečných lidech. Nemám moc ráda knihy z války, ale tuhle jsem přečetla jedním dechem.