Smrt na Nilu

Smrt na Nilu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531548/bmid_smrt-na-nilu-65c22f94ccd77.jpg 5 1639 1639

Plukovník Race série

Hercule Poirot série

15. díl

„Zapadne-li slunce, uvidíme měsíc.“ Linnet Ridgewayová má vše, co si může žena přát. Je mladá a půvabná, zámožná, slavná a také zvyklá dostat vždy to, po čem touží. Když ji nejlepší přítelkyně Jacqueline de Bellefort požádá, aby zaměstnala mladíka Simona Doyla, do nějž se bláznivě zamilovala a chce si ho vzít, majitelka obrovského panství jí velkoryse vyhoví. Věci však naberou spád a paní Doylovou se záhy stává okouzlující Linnet. Novomanželé vyrážejí na svatební cestu do Egypta, kde dovolenou tráví i detektiv Hercule Poirot, který tuto anglickou celebritu zná stejně dobře jako zbytek turistické výpravy. Pozorný Belgičan si rovněž vzpomíná, co ho napadlo při jeho prvním londýnském setkání se Simonem a jeho bývalou milenkou, jež se k rozhořčení mladého pána i jeho choti k jejich plavbě po Nilu připojila. Jednoho večera dojde na luxusní lodi Karnak k žárlivé scéně, která vyústí v Simonovo postřelení. Nehodu hned ráno zastíní ještě větší tragédie: kdo z pasažérů má na svědomí smrt paní Doylové? A kam se poděl její perlový náhrdelník? Po adaptacích s Peterem Ustinovem a Davidem Suchetem vstoupí na podzim 2020 do kin film v režii Kennetha Branagha. Ten už podruhé (Vražda v Orient expresu, 2017) ztvární i roli slovutného detektiva.... celý text

Detektivky, krimi Divadelní hry
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Death on the Nile, 1937

Interpreti: Lukáš Hlavica

laepus
10.10.2016 5 z 5

Jedno z nejlepších děl Paní Agathy. To, jak Poirot každému pasažérovi během vyšetřování vraždy řekne, že vlastně žádné alibi nemá, že to mohl udělat kdokoli, je bezchybné. Navíc tady už mám i výjiměcně víc zafixovanou výbornou oskarovou filmovou podobu s Ustinovem a ne Suchetem, která je sice také dobrá, ale Ustinov je ironičtější a jízlivější - a to se sem výborně hodí.

Adeline87
06.10.2016 5 z 5

Dokonalé dílo od Paní spisovatelky.

OciVelkeZelene
17.07.2016 4 z 5

Neuveritelna atmosfera tech starych casu.... skoda ze svet uz takovy dnes neni....

Andrea81
15.07.2016 4 z 5

Úplně jsem se přenesla do atmosféry té doby a zápletka se mi také líbila, prostě Poirot je úžasný.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha

morava
11.03.2016 5 z 5

Hercule Poirot si sve dovolene v Egypte asi moc neuzil, protoze tam kde se objevi tento clovicek, tam se vzdy neco semele.Ja jsem si vsak pribeh uzila se vsim vsudy. Bavily mne postavy, se kterymi stravime plavbu parnikem a zapletka, ktera byla jako vzdycky poradne zamotana, to uz proste k tomuto detektivovi patri.Musim podotknout, ze jsem tipovala driv nez v polovine, a muj tip nebyl spatny, i kdyz na konci mne Agatha Christie opet prekvapila :-)

mari.seri
14.02.2016 5 z 5

Hercule Poirot prostě nikdy nezklame. Bravurně napsaná detektivka od královny detektivek.

Aingeal
03.01.2016 4 z 5

Opět na scéně můj oblíbený Hercule Poirot, takže nešlo odolat :). Velmi dobře napsaný příběh, napínavý do poslední chvíle. Agatha Christie zkrátka nikdy nezklame - moc doporučuji!

RobinzeŠenova
10.12.2015 5 z 5

Prostředí, postavy, dialogy a šedé buňky mozkové bez chyby! Naprosto jsem se dostal do děje knihy, na konci knihy mě přepadla jakási lítost.

pavla9879
10.10.2015 5 z 5

Páni... vážně povedená kniha, napínavá až do poslední strany. Skvěle napsaná, promyšlená detektivka. Moje první kniha od Christie a určitě ne poslední.

Faraon
29.08.2015 5 z 5

Pro mě osobně lepší než Vražda v Orient-expresu. Musím ale říci, že na černoušky to nemá. Líbí se mi omezené prostředí a množství postav. Je zde výborná gradace atmosféry. Někdo by mohl prohlásit, že je kniha značně přecpaná, ale nesouhlasím, neboť sice ze začátku "jednoduchého" úkolu, se přesune příběh do roviny, kde je potřeba vyřešit mnohem více úskalí, která se objeví.
Na posouzení jak se s tím autorka vypořádala, nechám jen a jen na Vás.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Občas si říkám, co paní Agatha proti ubohému Poirotovi měla, když toho velevzora všech peciválů a bábovků pořád honila po všech čertech peklech. Egypt, Rhodos, Mezopotámie - samé horko a prach, co si tam ten chudák posedlý pořádkem a pohodlím mohl užívat?
Je ovšem pravda, že šedé buňky fungují bezchybně za každého počasí a v každém prostředí, dobrodružství na Nilu nevyjímaje. Pět hvězdiček.

Henriette
16.08.2015 4 z 5

Vynikající detektivka s oblíbeným hrdinou a navíc ve skvělém prostředí. Opět jsem četla poněkolikáté a stále je aktuální, i když jsem si vrahy pamatovala dobře.

Henriette
16.08.2015 4 z 5

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších. Jen mě mrzí, že nezapracovala víc na vedlejších postavách. Já byla zvědavá, jak to s nimi dopadne

misha006
14.04.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší Agatha, jak film, tak i kniha. Příběh je velmi silný a osudový. Je to jeden z těch příběhů, co Vám vleze pod kůži a musíte na něj neustále myslet.

Manyna
29.01.2015 5 z 5

Já jsem si to myslela už od začátku, že to tak bude a nemýlila jsem se. Nicméně zase skvělá Agáta.

mdracek
18.01.2015 5 z 5

Moje první kniha přečtená v originále bez znalosti českého překladu - naprosto skvělé! Poirot zase vše brilantně odhalil a inspiroval mně ke čtení dalších jeho případů, což jistě bude zábavná a účinná cesta ke zlepšení úrovně mé angličtiny ;-)

Owain
14.10.2014 5 z 5

Jen opakuji, výborná kniha i film .

astroweb
12.10.2014 4 z 5

Přečetl jsem do polovinu se zájmem, ale pak mi opravdu začalo vidět, že jsem viděl skvělý film a do konce jsem už přeskakoval.