Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538059/bmid_smrtici-tajnosti-663b6ba8c64f5.jpg 5 2415 2415

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Grada

Deadly Secrets, 2018

Interpreti: Martin Stránský

Nikola_
06.11.2019 5 z 5

Top Top Top!! Co více dodat..naprostou nečekaný konec. Velmi doporučuji!

esfinge
05.11.2019 4 z 5

Trvalo mi déle se zacist. Závěr nečekaný, vrah překvapil.

saphiral
03.11.2019 4 z 5

Výborná knížka, dobře se čte ..závěr překvapivý.

nevřelka
03.11.2019 5 z 5

Skvělé, opět. Pokud hledáte čtivou detektivku s hustou anglickou atmosférou, pak jděte směle do ní. A vsadím se, že vraha netipnete :-)!

Evelyn2
30.10.2019 5 z 5

Mooooc dobry ????

novina
28.10.2019 5 z 5

Opět skvělá Erika Fosterová a její tým. Příběh je čtivý, vraha jsem do poslední chvíle neodhalila. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

Dannyska
23.10.2019 5 z 5

Výborná kniha. Skvěle a rychle se četla, příběh zajímavý a napínavý. Ale jedna věc mi vadila, že autor prozradí z předešlého dílu vraha :-( To je celkem škoda, protože já teď od něj četla první knihu a už vědět kdo je v předešlém díle vrah je teda na nic ..Jinak za mě kniha super a doporučuji :-)

Dášašada
22.10.2019 2 z 5

Děj knihy nebyl špatný, měl určitě napětí...ale nepatří k nejlepším...hodnotím ho jako slabší "díl".

sagasir
21.10.2019 5 z 5

Snad nutnost pro každého milovníka krimi

Snad nutnost pro každého milovníka krimi literatury a to opravdu. Bryndza už je na tomto poli prostě taková stálice a čtenáři netrpělivě očekávají jeho další román. Nečekejte žádné psycho, hektolitry krve, akci na každé stránce, příběh u kterého se neustále budete vracet, protože si musíte připomenout, jak to bylo a kdo je kdo. Naopak čekejte lehce plynulý příběh, sympatické postavy, napětí tak akorát, děj co má smysl a nějak začíná a nějak i končí. Celé to působí tak sympaticky jako samotný autor, který příběhy s Fosterovou stvořil. Jsem rád, že už to nebylo tak morbidní jako autorův předešlý román Chladnokrevně, protože to mně úplně k autorovi nesedlo. Velmi musím ocenit samotné prostředí. Jednoduše stačí napsat jen Londýn a máme jasno. To sedí ke krimi žánru jako bramborový salát ke smaženému kaprovi. Body za originalitu přidávám i za ne zrovna obvyklé zasazení děje do tanečního klubu a světa burlesek. Zajímavé zpestření děje, ale i tak si myslím, že z toho autor mohl vytřískat víc. Například popsat nějaké to taneční vystoupení těchto dam. Celý příběh pak táhne dáma s velkým D. Erika je prostě neskutečná sympaťanda a aby jste neřekli, že je dokonalá, tak ani tady nám nechybí nějaké ty zvraty v jejím milostném životě. Ty nezvládá naše milá Erika úplně s grácií. Šéfinspektor je jasně sázkou na jistotu, ale ani ostatní její kolegové co se vykreslení charakterů a popularity nemají za co stydět. Společně pak fungují jak pracovně, tak i u čtenářů jako dobře promazaný stroj. Dobře známý je nám i rozsah, jednoduše klasika aneb 369 stran. Samotný příběh se pak velice dobře čte, rychle odsýpá, zápletka je uvěřitelná a napínavá tak akorát. Prostě vše je tak jak má být. Opravdu jedinou výtku k této knize mám pak ohledně samotného vraha. Tam mi pak úplně nesedělo kdo vlastně za tím vším stojí, ale autorovi to odpouštím. Je to totiž jen malá kaňka na jinak čistě bílém papíře.

Bryndza a její případy s šéfinspektorkou Fosterovou jsou něco jako čokoláda a pivo knižního světa pro naše krimi příznivce. Vždycky si řeknete, že si dáte jen trošku, ale pak kde se vzal tu se vzal a je tu konec příběhu. Takže Bryndzo honem napiš další. My na něj netrpělivě čekáme a já ti zatím za Smrtící tajnosti uděluju 100 %. Prostě paráda.

Katie46
20.10.2019 5 z 5

Opět dobře napsané, poutavé a akční. Zatím mě tyto detektivky neomrzely a myslím, že se ani nestane. Těším se rozhodně na další případ Eriky. =)

VěraČamková
18.10.2019 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové, který člověka vtáhne a nepustí, dokud není přečtená poslední stránka. Super.

Marika Vanova
16.10.2019 5 z 5

U knih Roberta Bryndzy se můžete spolehnout na jednu věc a to, že je vždy velmi čtivá a tak je to i se Smrtícími tajnostmi. A to rozuzlení na konci jsem očekávala. Těším se na další díly.

L.Helena
15.10.2019 4 z 5

Dobrá kniha, čtivá, detektivní příběh zajímavý, další nahlédnutí do soukromí Eriky a taky Petersona (o něm to mohlo být i trochu podrobnější). Konec opravdu překvapivý, ale... nemůžu napsat víc, aniž bych spoilerovala. Prostě když si představím, jak se to stalo, tak mi to nesedí.

JaKa1974
15.10.2019 5 z 5

Přečetla jsem si další knihu tohoto autora. Dokáže vás udržet ve čtení až do konce. Opravdu napínavý děj. Musím si po přečtení jeho dvou knih na chvilku odskočit k něčemu méně děsivějšímu.

šipek
10.10.2019 5 z 5

Tak další povedená kniha od tohoto autora. Dva pěkné večery a kniha je přečtená. trošku mě u této knihy zklamal závěr a jak čtu komentáře tak nejsem jediný. S napětím čekám na další určitě povedený díl této série, která je stále otevřená.

amanda99
10.10.2019 4 z 5

Další super knížka,hezky se čte,ráda si přečtu další díl o Erice,doporučuji.

Márinka
09.10.2019 3 z 5

Pravděpodobně mi chybí pět předchozích dílů, abych si o hlavní hrdince vytvořila přesnější obrázek. Připadala mi nečitelná, nevýrazná. Neční nad svými kolegy tak, jako jiní literární detektivové. Vyřešení případu je spíše výsledkem práce celého kolektivu, než jejího génia. O to víc (snad) odpovídá realitě detektivní práce.

Vražda však není jediný zločin, který se v knize objeví. Kriminalisté musí odhalit, zda všechny popisované násilné činy mají jednoho pachatele, nebo se jedná o dva útočníky. A zde se autor prohřešil proti prvnímu „přikázání“ z Desatera pátera Noxe: Zločinec musí být někdo, o němž je zmínka brzo na začátku příběhu. Budiž mu (autorovi) přičtena polehčující okolnost, že, byť žije na Slovensku, jako Angličan pravděpodobně nezná dílo Josefa Škvoreckého, natož televizní seriál Dušana Kleina.

Příběhu se rozhodně nedá upřít čtivost. Krátké kapitoly posouvají děj rychle dopředu. Díky mnoha osobám - policejní tým, svědkové, podezřelí, oběti - není vyprávění jednotvárné a zavádí nás do různých prostředí. Brutalita na čtenáře ze stránek (naštěstí) nekřičí, i když to rozhodně není žádná selanka. Pro milovníky krimi určitě vhodná četba. Jen doporučuji číst celou sérii od začátku.

kramlinka88
08.10.2019 5 z 5

Prostě skvělá :-) Netrpělivě čekám na další :-)

Lenoulinka
04.10.2019 5 z 5

Opět pěkná detektivka, která se čte parádně čte. Opět nechybí masochistické sklony postav. Dále se rozplétá Eriky život. Po dlouhé době nebyl znám pachatel v půlce knihy a protože neumím odhalovat, tak jsem mířila opět špatným směrem. Ale vůbec mi to na čtivosti neubralo. A ten konec. To byla třešinka..., protože holokaustové příběhy mám ráda. Zdolala jsem všechny knihy, které jsou dostupné s Erikou a už vyhlížím, kdy přijde na trh další.

Páájinka
01.10.2019 5 z 5

Opět super čtení. Jen jsem chtěla, aby byly spolu Erika a James.