Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7018 7018

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Kristy78
03.04.2019 5 z 5

Čím dál tím lepší! Takové vyústění jssm opět nečekala.
Čtivé, napínavé,....skvělé!

Kabátice
27.03.2019 4 z 5

Pěkná zápletka, ale místy dost postav. Ale i když jsem se občas ztratila, bylo to strhující čtení.

GraceC
25.03.2019 4 z 5

Další neuvěřitelně skvělá knížka, kterou člověk nemůže nepřečíst na jeden zátah. Spousta zápletek, prolínání dějových os a mrtvol, při jejichž popisu jsem měla doslova husí kůži. Líbí se mi holé, surové detaily popisu v Nesbøvých knihách, které (aspoň se mi zdá) neustále zdokonaluje. Zkrátka nic pro slabší povahy.

Neuvěřitelně se těším na jeho další knížku a tuhle vřele doporučuji.

Hodnocení: 8/10

Poslední věta: Jenže tu jsou.

janina3311
23.03.2019 4 z 5

Kniha byla fajn, ale občas jsem měla trochu problém se v ní orientovat, postav bylo strašně moc a myslím, že to mohlo být o něco kratší, každopádně ten konec byl parádní.

kristynameri
18.03.2019 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale měla jsem asi přehnaná očekávání. Jsem velká milovnice detektivek, ale znám mnohem lepší, než je tato. Občas jsem se musela přemlouvat ke čtení. Na druhou stranu, můj přítel, který jinak vůbec nečte, si ji velmi oblíbil a přečetl ji jedním dechem, tak asi záleží na vkusu.

mkarajda
18.03.2019 3 z 5

Sněhulák mě zklamal. U předešlých dílů HH jsem byla napnutá, vždy mě překvapil závěr, těžko jsem se od čtení odtrhávala. U této knihy jsem už od půlky tušila, kdo má vše na svědomí a nějak se mi nedařilo se úplně začíst.

Vezunka
14.03.2019

Tato kniha byla na můj vkus velmi drsná a brutální, ale i přes to se mi velmi líbila. Příběh je velmi pěkně rozvedený a i vraždy jsou krásně rozvedené do detailů tak, že to vše zapadá do jednoho. Přesto jak tuto knihu chválím, ji musím vytknout to, jak se vraždy přibližně shodují a jednoduše se dá rozpoznat, kdo by mohl být tím vrahem.
Kniha mě velmi zaujala a jsem velmi šťastná, že jsem si ji přečetla. Samozřejmě ji musím doporučit všem, kteří miluji a jsou velkými fanoušky severské brutality.
Těším se, až se přečtu další knihu od tohoto autora.

Sam_Brun
12.03.2019 4 z 5

Kniha mi ze začátku přišla trošku drsná ale jak jsem se dostal k první vraždě tak jsem věděl že má smysl to dočíst a měl jsem takový zvláštní hřejivý pocit když se vraždy podrobně popisovali.

Doporučuji každému kdo hledá pravou detektivku.
Od tohoto autora si rád přečtu i další díla např. Lovci hlav, Netopýr, Levhart aj.

Nelituji času stráveným nad touto knihou.

Lucie85
12.03.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl HH (čtu je popořadě)! Po celou dobu čtení jsem byla strašně napjatá a několikrát jsem byla tak šokovaná, že jsem to musela trochu rozdýchávat. Strašně jsem si čtení užívala.

Jancajanc
11.03.2019 5 z 5

Po Policii můj nej díl! Hrozně jsem se těšila na filmové zpracování! A byla jsem tak zklamaná, takový potenciál a oni s toho udělali úplně jiný příběh. Škoda!

te-ssiinka3905
11.03.2019 odpad!

Dlouho jsem se bránila šílenství jménem Nesbo... pak jsem řekla, ať nesoudím kdy jsem to nečetla... tak jsem četla, četla, četla... a uznala, že nesbo a já fakt nebudeme kámoši, nechápu tu slávu kolem jeho jména, jeho knihy (a) je absolutně nudná a neláká mě číst cokoliv jiného

Mája777
10.03.2019 5 z 5

Četla jsem ho jako prvního. Pak už jsem si musela koupit všechny. Je super!!!

evin84
10.03.2019 3 z 5

Bohužel jsem od knihy čekála více po všech těch kladných komentářích než jsem dostala.

igrick
09.03.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Nesbo!

brijana
06.03.2019 5 z 5

Vážně nejlepší kniha od Nesba, co jsem zatím četla. Od začátku do konce napínavé, od knihy jsem se nedokázala odtrhnout.

hana22097
05.03.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Nesba! Skvělý příběh a ten konec.... naprosto super. :)

IvetaKrat
26.02.2019 5 z 5

Naprosto strhující

Georgine
20.02.2019 4 z 5

Chvílemi napínavé tak,že se od knihy nedalo odtrhnout, ale byly i pasáže zbytečně rozvleklé, proto místo pěti hvězdiček pouze čtyři.

esterkucerova
19.02.2019 3 z 5

Kvalitní dílo od kvalitního autora, ovšem na můj vkus až příliš mnoho dějových odboček, které ve finále k ničemu nejsou.
Opravdu jsem se hodně přemlouvala k tomu, abych knihu dočetla a to i přes to, že konec napínavý je.
Vrah jasný cca od půlky knihy, nicméně určitě dám Nesbovi ještě šanci a zkusím následujícího levharta.

katka0956
17.02.2019

Fantastické a velice čtivé. Doporučuji. Určitě zaujme.
I když musím říct že FILM stal úplně za hovno - až mi přišlo že to není ani podle stejné knihy