Sochár smrti

Sochár smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453947/bmid_sochar-smrti-58M-453947.jpg 5 2649 2649

Robert Hunter série

Bývalého prokurátora štátu Kalifornia niekto zabije a rozštvrtí v jeho vlastnom dome. Detektíva Roberta Huntera z losangeleského oddelenia lúpeží a vrážd však oveľa väčšmi šokuje vizitka, ktorú vrah zanechal na mieste činu - bizarná krvavá socha vytvorená z častí tela obete. Hunterovi je od začiatku jasné, že vrahov výtvor má nejaký skrytý význam, ale čím intenzívnejšie sa ho snaží nájsť a pochopiť, tým viac mu uniká. Isté je len jedno - vrah prostredníctvom sochy komunikuje s políciou. Ale prečo? Vysiela ňou azda nejakú správu? Poskytuje kľúč k riešeniu? Alebo sa s nimi iba pohráva ako mačka s myšou? Po niekoľkých dňoch sa objaví ďalšie rozrezané telo a pri ňom ďalšia ohavná socha. Medzi obeťami však nie je žiadna očividná spojitosť a vyšetrovanie sa dostáva do slepej uličky. Hunter so svojím parťákom Garciom sa odhodlane vrhajú do nerovného súboja so zlom, ktoré sa nezastaví pred ničím. Podarí sa im včas poskladať správne všetky dieliky skladačky a chytiť najsadistickejšieho vraha, na akého doposiaľ narazili, skôr než zabije a zohaví ďalšiu obeť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Aktuell

The Death Sculptor, 2012

Evik84
01.03.2018 5 z 5

napínavá kniha od začátku do konce, detailní popis všech skutečností

Congo
01.03.2018 4 z 5

sympatický vyšetřovatel, překvapující rozuzlení, čtivé, ale trochu více drsné a pár nejasností

Jerry H
12.02.2018 5 z 5

až na ten překlad parádní kniha plná napětí až do konce

Demonlover
12.02.2018 3 z 5

Mnohokrát, nejen literárně, zpracované téma msty a trestu za kolektivní provinění v minulosti, je sázka na obehranou jistotu. Jediným překvapením je, ale až na konci, detektiv Hunter,který zcela otevřeně podporuje osobu pachatele a dokonce se připojí k mučení poslední oběti. Celý závěr je opravdu už úplný debakl.
Pokud jsem předchozí knihu Chrise Cartera, kterou jsem četl, Hovor se smrtí, ohodnotil zaslouženými 4 hvězdičkami, tuto hodnotím soucitnými 3 hvězdičkami, pominu-li velmi špatný překlad.

Marekh
04.02.2018 4 z 5

Celkově se mi kniha líbila. Byla brutální. Vraha jsem bohužel neodhalil, ale pochopil jsem z části jeho jednání. Knihu hodnotím na 80 %.

Vím, že CHRIS CARTER je oblíbeným a vyhledávaným autorem. Některé popisy jsou hodně brutální, takže určitě jeho knihy nejsou vhodné pro slabší povahy. Autor má všechno důkladně promyšlené. Sochař smrti je první kniha, kterou jsem od něj přečetl. Asi do budoucna neplánuji číst další jeho knihy.

Laura99
22.01.2018 5 z 5

Úplně super, jedním dechem.

Dobby888
18.01.2018 5 z 5

Opět napínavý díl, který připoutá a nezklame :-)

Knižní střípky
13.01.2018 5 z 5

Další Carter dočten, opět prakticky za jeden den. Ten chlap prostě umí. Jeho vrazi jsou zvrácení, nechutní, odporní ve způsobu provedení svých vražd, ale nedá se mu odolat. Je to skvěle napsáno, člověka to nutí číst pořád dále a dále.

TessaJean
13.01.2018 4 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha od tohoto autora. Ani téma mě moc nenadchlo. Na druhou stranu má ale moc překvapivý konec a je velice čtivá. Četla jsem, ale i další knihy, které mě tedy zaručeně bavily víc. :)

lenkavildomcova
13.01.2018 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora a musím říct je bravurně napsaná. Skvělá. Nemohla jsrm se odtrhnout. Napínavá, drsná. Konec překvapivý. Doporučuji.

alva1
13.01.2018 5 z 5

Každou přečtenou knihou tohoto autora si říkám, že ta další nemůže být tak dobrá a ona je lepší. Autora si přidávám do oblíbených.

kofina
21.12.2017 5 z 5

Můj první Carter. Mám oči navrch hlavy. Ani se mi nechce začínat nic jiného. :D
No vážně kniha je naprosto originální, má skvělou pointu, k tomu logické vyústění a napětí provázející celých těch skoro 350 stran. Neváhejte! :)

CharlesWard
16.12.2017 4 z 5

Tohle se mi četlo skoro samo. Na rozdíl od Smrti, mě kniha bavila a byl jsem napnutý do poslední stránky. Dobrá práce Cartere!

tulip131
03.12.2017 5 z 5

Další autorova kniha od které se nedalo odtrhnout.

TomK
03.12.2017 5 z 5

Nejslabší díl série? Nesouhlasím! Knihy pana Cartera nelze hodnotit nezaujatě, i když kniha obsahuje pomalejší pasáže, mne vyhovovali a já si vyšetřování Huntera s Garciou užíval. Co se týče obsahu a stylu psaní, nechci se pořád opakovat, ale pan Carter mne opravdu baví a pořád jeho knihy patří mezi to nejlepší, co jsem četl. Povinnost pro všechny chytit Sochaře!!!

Didi15
27.11.2017 5 z 5

Carterovi nejde nic vytknout, kniha vás nepustí:)

Irika
22.11.2017 5 z 5

Stejně jako doposud všechny knihy série hodnotím plným počtem. Napínavé, krvavé čtení, od kterého se neodtrhnete. Přesně můj žánr, originální nápady, pátrání vyústí v zajímavou a logickou pointu.

marwinmh
21.11.2017 5 z 5

Výborná kniha - svižná, žádná vleklá místa, napínavá až do konce.

karantena
19.11.2017 5 z 5

Nespala jsem,nejedla jsem, jen četla.Naprosto dokonalé,jako všechny knihy od tohoto autora.

March
17.11.2017 5 z 5

Knížku jsem hltala jedním dechem, pachatele bych neuhodla, stejně jako někteří. "Akce mechanik" nepovedená čast knihy, nicméně zápletka skvělá a "kluci"mě moc baví.
I když v tomto díle na mě moc krve a brutality.