Sochár smrti

Sochár smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453947/bmid_sochar-smrti-58M-453947.jpg 5 2649 2649

Robert Hunter série

Bývalého prokurátora štátu Kalifornia niekto zabije a rozštvrtí v jeho vlastnom dome. Detektíva Roberta Huntera z losangeleského oddelenia lúpeží a vrážd však oveľa väčšmi šokuje vizitka, ktorú vrah zanechal na mieste činu - bizarná krvavá socha vytvorená z častí tela obete. Hunterovi je od začiatku jasné, že vrahov výtvor má nejaký skrytý význam, ale čím intenzívnejšie sa ho snaží nájsť a pochopiť, tým viac mu uniká. Isté je len jedno - vrah prostredníctvom sochy komunikuje s políciou. Ale prečo? Vysiela ňou azda nejakú správu? Poskytuje kľúč k riešeniu? Alebo sa s nimi iba pohráva ako mačka s myšou? Po niekoľkých dňoch sa objaví ďalšie rozrezané telo a pri ňom ďalšia ohavná socha. Medzi obeťami však nie je žiadna očividná spojitosť a vyšetrovanie sa dostáva do slepej uličky. Hunter so svojím parťákom Garciom sa odhodlane vrhajú do nerovného súboja so zlom, ktoré sa nezastaví pred ničím. Podarí sa im včas poskladať správne všetky dieliky skladačky a chytiť najsadistickejšieho vraha, na akého doposiaľ narazili, skôr než zabije a zohaví ďalšiu obeť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Aktuell

The Death Sculptor, 2012

MilanCFC
16.11.2017 4 z 5

Hvězda dolů za část s mechanikem na lodi, pravděpodobně velice špatný překlad, kdy si překladatel předem knihu nepřečetl. Schválně si tuto pasáž najdu v originálním znění.

aneta.giraffe
10.11.2017 5 z 5

Opět nezklamal. :-)

Janinho
05.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, velmi dobře se čte jako ostatní Carterovy knihy. Dávám 4*, protože mě stejně jako další čtenáře zmátla událost s mechanikem. Sice to bylo na konci dobře vysvětleno, motiv dobrý, ale čtenář nemá šanci vraha uhádnout.

marketa1933
20.10.2017 5 z 5

Opět nezklamal.

ivana1975
27.09.2017 5 z 5

Paaaaaaani... Neviem co dodat. Zase jedna uzasna, napinava a velmi velmi zvratena kniha. Milujem Cartera. Skoda ze ma tak malo knih...

nickol
11.09.2017 5 z 5

Carter opět nezklamal úžasný příběh.

Vesina
05.09.2017 5 z 5

Opět další úžasný příběh !! Top !!

keiko33
26.08.2017 4 z 5

Tak kde zacat. No opat napinave od zaciatku az do konca, hlavne ten koniec. Vrazdy boli znovu brutalne, az privelmi. A tie sochy? To uz bolo dost z cesty. Vraha som neuhadla, a ani som nemohla, kvoli tomu "mechanikovi", by ma to ani nenapadlo. A aj ked bol znovu malo uveritelny, nakonci vsetko davalo zmysel. Garcia bol znovu utlacany a vsetok potlesk zozal Robert. No a co mi vadi uz od druhej casti, ze hoci su detektivi simpaticki, vobec sa nevyvijaju, okrem sem tam spomenutej Garciovej zeny, ktora vsetko chape a na nic sa nepyta. Aj napriek tomu sa tesim na pokracovanie.

cetriolo
21.08.2017 5 z 5

Komentář obsahuje SPOILERY!!!

Velice dobrá kniha. Líbil se mi i konec, kde do jisté míry lze pochopit proč dělá to co dělá (stejně tak jako v popravčím). Mám ale docela výhrady k překladu. Nevím zda to u jiných dílů nebylo, nebo jsem to jenom nevnímal. Jakoby překladatelce jednou za pár stran přeskočilo a použila strašně zvláštní výraz "hřadovala na okraji židle", "ruka byla k neužitku", "vina za sběř", "makrobózní vzpomínka" atd.

Ale co si myslím že je velká chyba, je překlad ve scéně s mechanikem. Chápu že o mechanikovi mluvila jako o muži (přeci jenom "mechanik šel" se dá pochopit, protože slovo mechanik je rodu mužského). Ale když mechanik říká "Neměl jsem dovolenou" tak to přeci jenom zpětně nedává smysl když tuhle větu pronášela žena. Při troše práce by se to dalo přeložit tak, aby překladatelka nemusela použít mužský rod v minulém čase.

Ale to jsou víceméně drobnosti :)

marek7167
17.08.2017 5 z 5

Musim uznat, ze treti ze serie knih od Chrise Cartera me i tentokrat velmi bavila! Dej utika rychle, ctenar hlta kazdou stranku, kazdou kapitolu. Opet forma kratkych kapitol zafungovala a vse melo spad. Konec me prekvapil, necekal jsem za Socharem je prave tato osobu, byt me myslenkove pochody tentokrat byly velmi podobne jako u R.H, a vlastne jsem i chapal, proc vsechny ty vrazdy... by the way, Mr. Hunter je borec :) .... PS: omlouvam se za diakritiku, pisu z mobilu.

martina2704
17.08.2017 5 z 5

Carter opět nezklamal a potvrzuje, že lepší detektivky jsem zatím nečetla. Děj má spád, neřeší se zbytečnosti, Hunter s Garciou jsou velcí sympaťáci.

pavlinka0250
07.08.2017 5 z 5

Sochaře smrti jsem si užila, opět to byla jízda.
Pan Carter svými knihami nasadil dost velkou laťku a já mám po dočtení problém, přesedlat na něco jiného.
Doporučuji :-)

Lenyaa
04.08.2017 5 z 5

Opět musím dát plný počet, jinak to prostě nejde :-)

ERIK 2
03.08.2017 5 z 5

Chris Carter je můj oblíbenec,nedám na jeho knihy dopustit.Co se týče tohoto příběhu,zde je možnost vidět že pokud vezme člověk spravedlnost do vlastních rukou může to mít i katastrofální následky i když se spravedlnosti nedočká od vyšších míst.Klaním se pane Cartere.

ivana1975
29.07.2017 5 z 5

Neda sa dat viac ako 5hviezdiciek? Hned by som dala 10 ... Zboznujem jeho knihy. Su krute a zaroven tak rafinovane...

Lucibuska
21.07.2017 4 z 5

Cartera naprosto miluji, jeho knihy jsou fakt něco! Opět i zde byla kniha čtivá, měla nadupany děj a rozhodne jsem netušila kdo je vrah do poslední chvile. Ale poprvé nemohu dat plný počet hvězd, protože mi vadila jedna vec. SPOILER - To by vážně toho policistu nepřekvapilo, ze mechanik je žena? A vážně by dokázala žena zlomit chlapovi čelist? A tak snadno? Vahala jsem ze začátku, jestli vrahem může být žena, ale po téhle scéně jsem si byla na 100% jistá, ze je to muž a dost mě zklamalo, ze to byla žena. Pro mě nereálné a bylo to až moc zavádějící. Ale jinak opět geniální!

jarka2222
20.07.2017 5 z 5

Už jsem si zvykla na to, že mě knížky Chrise Cartera vždycky zvednou ze židle. Další skvělá detektivka. Proti srsti mi tentokrát bylo popisování jednotlivých soch, které jsem si neuměla a ani nechtěla představit. Musím říct, že i pro mně to je zatím jeho nejslabší knížka z celé série detektiva Huntera. Presto vážně stojí za přečtení.

Dumicek
18.07.2017 5 z 5

Jako opet supr cetba..strhujici, napinava, brutalni, ale...no vadilo mi trochu az takova pro me nerealnost tech vrazd nebo to s nima bylo provadeno a pak mi celkem nepasovalo do celkoveho dojmu to, kdo je vrahem... to si myslim, ze by asi neproslo...ale i tak kniha je napsana bravurne, svizne...po tehle strance nemam co rict, ale pro me predchozi knihy byly lepsi..no uvidime co dal,ale ted si dam chvili od Cartera pauzu ;)

Pjater
17.07.2017 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha, která měla napětí a dobře se četla. Doporučuji :)

ThomasRuhe
17.07.2017 5 z 5

Ano je to tak, Sochař smrti je výborný thriller. Má vše, brutální sériové vraždy s hádankou, rychlé tempo, napětí i důstojné zakončení. Knihu bylo těžké odložit, vždy mě přinutila dát si ještě jednu kapitolu...a pak ještě jednu...
Hodně mi sedí i Carterův vyprávěcí styl. Proto bez nějakého přehánění dávám knize maximum hvězd, a rozhodně ji mohu doporučit.