Srnka

Srnka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500783/bmid_srnka-bb9-500783.jpg 5 34 34

Marek Wolf série

Uplynul rok od tragických udalostí, ktoré otriasli oddelením bratislavskej kriminálky, no tím pod vedením majora Otčenáša zostáva naďalej nekompletný. V neľahkých časoch sa poručík Lukáš Líška ujme najnovšieho prípadu: v Bratislave vyčíňa vrah, ktorý si vyberá mladé a nezadané ženy. Nič netušiace obete čaká u nich doma, kde ich následne uväzní. Pred brutálnou vraždou ich na mieste, ktoré im malo byť útočiskom, vystaví peklu. Zanecháva po sebe stopy, ktoré napovedajú, že si ctí staré poľovnícke tradície. Považuje zavraždené ženy za korisť? Poručík Líška je v očiach svojho šéfa stále neskúseným zelenáčom. Na prípad má preto dohliadnuť najnovšia posila tímu, kapitán Filip Bernát. Ostrieľaný vyšetrovateľ kedysi na oddelení pracoval, po tragickej manželkinej smrti však dal výpoveď. Po návrate sa začínajú vynárať jeho staré hriechy. Rýchlo stráca dôveru mladého poručíka a spolu s ňou aj pevnú pôdu pod nohami. Zvládnu vyšetrovanie bez Wolfa?... celý text

Dada077
18.09.2023 5 z 5

veľmi dobrá ďalšia časť zo série bratislavskej krimi. Po prvých sto stranách sa už nedala odložiť. Doporučujem.

Dani25
06.07.2023 4 z 5

Konečne som sa dostala k ďalšej časti série. Opäť ma zaujal dej a vývoj jednotlivých postáv. V polke knihy som si myslela, že viem kto je vrah, ale mýlila som sa. Môj druhy tip cca v 3/4 knihy sa ale potvrdil.

Sigurd_Lesandi
09.04.2023 4 z 5

Ti z vás, kteří mě tu sledují už déle, tak jistě víte, že si dost potrpím na to, aby se postavy v rámci příběhu nějak vyvíjely. Stejně jako v minulých dílech odvedl i tu autor výbornou práci. Nejvíce mě potěšila postava Lukáše Líšky, který se nám konečně z namyšleného spratka začal měnit v trochu pokornější osobu.
V čem autor také exceluje, je, že dokáže vymyslet opravdu zajímavý případ, který je promyšlený, a opravdu dává smysl. Často se setkávám v rámci různých krimi sérií s podobný šablonami, které se aspoň místy opakují, ale v této sérii jsem nenarazil na jediný náznak.
Jediné, k čemu bych měl menší výhradu, je vystavění konce. Mám pocit, že se většinu knihy nic akčního neděje (což je vzhledem k případu v pořádku), ale v posledních 20 stranách najednou přišel akční konec, což mě osobně úplně nesedlo. Ale je to jen z důvodu, že já osobně takovou kompozici nemám rád a většina z vás s tím problém mít nemusí.
Celkově se ale jedná o výbornou knihu. Určitě můžu doporučit celou sérii od autora a už se moc těším na jeho další knihu!

Jurajovamaka
07.02.2023 5 z 5

Krimi nie je mojou šálkou kávy, no kávu milujem a tak som sa prekonala...a vypila som si ju do konca...
Zaujímavá, napínavá, nepredvídateľná...
Určite ODPORÚČAM pre milovníkov tohto žánru

Karcoolka2210
08.01.2023 3 z 5

Kniha sa čítala celkom dobre, prípad zaujímavý, aj keď teda od polky knihy som tušila kto je vrah a nemýlila som sa, takže trochu sklamanie. Konverzácie medzi postavami mi prišli niekedy úplne smiešne a nereálne. Toto bola pre mňa prvá kniha od tohto autora ( v rámci jednej výzvy sa ku mne dostala), napriek tomu, že som začínala s poslednou knihou v sérii, bolo to zrozumiteľné a čitateľ si dokáže domyslieť niektoré veci z predchádzajúcich kníh. Mňa autor nepresvedčil, aby som siahla aj po jeho predchádzajúcich knihách, za mňa je to taký priemer v krimi žánri.

Ahmose
23.12.2022 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha zo zvieracej série slovenského autora, Františka Kozmona. Na Srnku som sa veľmi tešil a musím povedať, že ďaleko presiahla moje očakávania. Keď som sa do nej začítal, nevedel som ju pustiť z rúk, až kým som ju nedočítal. Ak ste čítali autorove predchádzajúce knihy, tak jeho štýl už poznáte. Tieto knihy sa čítajú prakticky samy. Staronové postavy mi veľmi sadli a obzvlášť musím vyzdvihnúť fakt, že psychologička Petra dostala viac priestoru. Čitateľ sa má možnosť dozvedieť ďalšie informácie zo života hlavných postáv. Riešený prípad bol zaujímavý, originálny, napínavý a v knihe nechýba významný nečakaný zvrat. Totožnosť vraha som uhádol až pár strán predtým, než ho odhalili postavy. Dúfam, že autor bude v sérií pokračovať. Nemám čo vytknúť. Výborná kniha a séria, ktorú odporúčam všetkým !

adelinka
20.12.2022 5 z 5

óóó, ako som sa na túto časť tešila. Po Volavke mierne zaskočená, ale .....? Radšej sa nerozpíšem, nech neprezradím to, čo nemám, ale ako vždy skvelé.

František Kozmon
slovenská, 1988