Stalingrad

Stalingrad
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185960/bmid_stalingrad-185960.jpg 5 97 97

Sledujeme cestu 6. armády pod velením generála Paulusa až na breh Volgy a pozrieme sa na boj, ktorému padlo za obeť 170000 nemeckých a 500000 ruských vojakov. 1. vydanie.

Válečné Literatura naučná Historie
Vydáno: , Ikar (SK)

Stalingrad, Das Drama, 2003

Pablo Kral
30.09.2013 5 z 5

Jak je jeho dobrým zvykem, Guido Knopp napsal superčtivou a brilantní studii - tentokrát o osudech Paulusovy 6. armády. Bylo-li to vůbec při popisovaní frontových hrůz možné, vychutnával jsem si srozumitelný výklad autora od první do poslední stránky. Když jsem knihu po dočtení zařadil do své knihovny na odpočinek, měl jsem pocit, že cosi heroického z její atmosféry vyrylo do mých mozkových závitů nesmazatelnou stopu. Jakoby zde byla historická esence z této přelomové bitvy stále ještě přítomna a působila nejen ve vzpomínkách těch několika málo pamětníků, kteří ji přežili. Neopomenutelný příspěvek do zlatého fondu literatury faktu.

vorenus
28.08.2013 5 z 5

Opět nekompromisní záležitost!!!Jsem moc rád, že mohu žít v míru!!Historie je hodně poučná!!!

wally
06.01.2013 5 z 5

Super knížka....popis rozhodující bitvy, která změnil situaci na východní frontě, je podle mne jeden z nejlepších....