Vzdálenost mezi námi

Vzdálenost mezi námi
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514756/bmid_vzdalenost-mezi-nami-NhS-514756.jpg 4 113 113

Sedmnáctiletá Caymen Meyersová se velmi brzy naučila, že boháčům se nedá věřit. A za celé dlouhé roky, kdy je studovala zpoza pokladny v mamčině obchodě s porcelánovými panenkami, ještě neviděla nic, co by dokazovalo opak. Na scénu vchází Xander Spence – vysoký, moc pěkný a nechutně bohatý. Navzdory jeho okouzlujícímu chování a tomu, že Caymen podle všeho opravdu rozumí, si je jistá, že jeho zájem o ni rozhodně nevydrží. Nebo ne? Ale právě ve chvíli, kdy ji Xanderova loajalita a pozornost už už přesvědčí, že bohatství není charakterová vada, Caymen najednou zjistí, že peníze hrají v jejich vztahu daleko větší roli, než si myslela. Dokáží ti dva i po tolika překážkách překonat vzdálenost, která je dělí?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Distance Between Us, 2013

Marthas
15.06.2023 3 z 5

3,4/5 Na tuhle knihu jsem se léta opravdu těšila. Nemůžu si pomoct, ale ten obsah byl opravdu slibný. Námět opravdu silný, ale.. Ale je na ní dost poznat, obzvlášť ke konci, který je zrychlený až zkratkovitý, že je to jedna z autorčiných prvních knih, které napsala. Velkým plusem knihy byl podle mě sarkasmus hlavní hrdinky Caymen a Xander jí dobře sekundoval a doplňovali se. Oběma jsem fandila. Překlad byl dobrý, zde bych opravdu spíše viděla chybu na straně autorky a její nevypsanosti. Psychologie postav byla na dobré úrovni a pozvolný vztah dobře popsaný. Přesto na konci byly nějaké nedorazy, něco se vyřešilo moc snadno, něco nebylo vůbec vysvětleno.. Prostě konec to srazil z výšek na dobré. Myslím, že by knize prospělo klidně ještě pár stránek navíc.
Možná bych ještě měla podotknout, že podle goodreads je toto první díl série Staroměstké krámky a jeho druhým dílem je u nás již vyšlá kniha Kluk odvedle.
Přesto bych knihu nezatracovala. Na to, že je to asi autorčina druhá či třetí kniha, tak je začátek opravdu čtivý a slibný a čtenáře opravdu baví. Věřila bych tomu, že zhruba doprostřed autorka knihu opravdu pilovala a vymazlovala, bohužel..

Lutzinka
14.06.2023 4 z 5

TOP westovka, vtipné, sarkastické, fajn čtení.
Hvězdu dolů dávám jen za trochu odfláknuté vysvětlení ohledně prarodičů a matky na konci.

MarKy95
11.06.2023 4 z 5

Moc pěkná kniha. Její sarkasmus nejlepší.

Varjohukka
08.06.2023 4 z 5

Četla jsem v angličtině, velmi příjemná "westovka".

jitka_dankova
02.06.2023 5 z 5

Velmi půvabná "westovka". Romantický dívčí příběh dvou velmi rozdílných lidí je od základů krásně vystavěný. Charaktery v knížce mají v sobě hloubku, člověk si je snadno zamiluje a prožívá příběh silněji. Jako obvykle nejde jen o lásku, ale v knize je i něco více, malé poselství, něco na přemýšlení. Romantika je milá, kniha je určená pro mladá děvčata, kde vztah nedojde dál než k několika polibkům, přesto tyhle knížky okouzlují i ženy dávno mimo cílovou skupinu.
Oceňuji, jak autorka umí zajímavě vymyslet a popsat různé rozdílné problémy v rodinách. Každá westovka je prostě jiná a tato se řadí mezi moje oblíbené.

Gabetka
01.06.2023 5 z 5

Knihu této autorky jsem si jako vždy užila, postavy si oblíbila a jen litovala, že už jsem na konci. Autorka si mě získala, umí vybudovat charaktery, které vám nebudou lhostejné a příběh prožíváte společně s nimi. Tentokrát je to hlavně o předsudcích a skvělých sarkastických hláškách. Sbližování je pozvolné, příjemné a realistické. Sedmnáctiletí se chovají rozumněji než leckteří dvojnásob starší v jiných knihách a je osvěžující nečíst stále dokola o tom, jak skvěle protějšek vypadá. Těším se na další knihy.