Rozbřesk

Rozbřesk
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4998 4998

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Alicanto (Egmont ČR)

Breaking Dawn, 2008

Linu
02.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha! Není co dodat!

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

PALEC NAHORU, také jsem tomu propadla. Nejúžasnější spojení je přečíst knihy a pak shlédnout filmy...díky moc

kiki11
26.07.2014 5 z 5

Twilight sága je moje srdcovka a tak už to asi zůstane navždycky. Filmy za moc nestály, ale knihy jsou krásný všechny. :-)

julius
24.07.2014 3 z 5

twilight sága: "ja ťa ľúbim viac", "nie, ja ťa ľúbim viac", "ľúbiš aj jeho", "áno, ale teba ľúbim viac", "ja ťa ľúbim najviac", "nie, ja ťa ľúbim najviac" ... ... ...
takýto to vo mne zanechalo dojem. veľmi ľahko sa to číta, ale stačilo by o polovicu strán menej.
niekedy človeku padne dobre trochu romantiky, ale hlavná hrdinka ako bella - ee (ešte tak možno v prvom dieli, ale ďalej som dosť často vyvaľovala oči, či fakt dobre čítam)

Denisqa
22.07.2014 5 z 5

Asi nejhezčí díl ságy.... klidně by mohl mít o pár set stránek více :)

Mona.Lisa
15.07.2014 5 z 5

Vždycky když dva chlapi soupeří o jednu dívku,je mi líto toho, kdo prohraje..... celý ty 3 předchozí knížky jsem se obávala tohoto konce, kdy jeden odejde s prázdnou.... autorka mě ale velmi mile potěšila a moje obavy vyřešila...... zato si zaslouží plný počet ;)

Amandaa
11.07.2014

Sérii Twilight jsem četla asi před dvěma roky. Knihy mě naprosto pohlitily, ale teď bych se k tomu určitě nevrátila. Snad už jsem se ze svého pubertálního věku dostala. Ale musím uznat, že to bylo nádherné období, snad žádným jiným příběhem jsem tolik nežila. :D

Justme3
02.07.2014 3 z 5

Četla jsem ji v době, kdy se natáčely poslední díly. V té době, jsem měla ráda filmy, ale nečetla jsem knihy, jen tuto poslední. Kniha se mi docela líbila, ačkoli byla přitažená za vlasy a je to vážně hodně ujetá upíří série, ale jisté klady má. Ale pro mě to není zas nic světaborného, ačkoli spousta lidí má jiný názor. :)

MadameR
01.07.2014 5 z 5

Poslední díl byl opravdu zajímavý. Tento konec jsem si přála a jsem ráda že to dopadlo takhle a všichni spolu žijí štastně až do konce.

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Miluju tuhle ságu a nelíbí se mi když ji všichni odsuzují kvůli tomu, že viděli špatně provedenej film.

NeznámáL
24.06.2014 3 z 5

No, tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Vtáhla mě do svého (poněkud ohraného) děje. Nějak jsem nutně potřebovala vědět, jak to všechno skončí. Jacobova část mě nebavila, protože nemám ráda Jacoba. Kruci, snad vidí, že Bella miluje Edwarda, tak ať to furt nezkouší. Hrozně mě rozčiloval....celou sérii...a Bella mě zase štvala tím, že se nemohla rozhodnout. Tyhle milostné trojúhelníky už jsou fakt nudné.

Katela
20.06.2014 1 z 5

Svět je tak krutý! Může mít dítě, ale jen pokud to zabije jí! A když už má dítě, přijdou zlí upíři a snaží se je zabít!
Já to chápu. Snaha o hluboké téma.

tereza-mari6218
18.06.2014 2 z 5

Vězmeme nadpřirozeným bytostem veškerou děsivou nadpřirozenost, vězmeme ze světa krutost a bezpráví, zachraňme nebohá štěňátka a...abych nezapomněla, tvařme se že je všechno vpořádku. Kniha je milionkrát ohraná, staví na věcech co nemají pevnou konstrukci, je kýčovitá, ještě kýčovitější happyend mi připomíná nevolnost po cukrové vatě. I přesto je ale vidět nějaká autorčina snaha a zvláštní charaktery postav do sebe pěkně zapadají, vyhovuje mi navíc hned několik pohledů na věc, také se mi zdá, že postavy už mají trochu reálnější charaktery a takoví lidé by tedy klidně mohli chodit mezi námi. Rozhodně však nedosahuje na díl první, nebo na novelu a..je to prostě Meyer.

Kyta
30.04.2014 5 z 5

Originální zakončení celé Twilight ságy.
Všechny knihy z téhle úžasné ságy jsem přečetla s dychtivostí, se zájmem, zvědavostí. Někdy jsem vytušila, co bude následovat, ale někdy ne; v každém důsledku jsem byla dojatá a nemohla jsem skrýt svůj obdiv k autroce. Rozbřesk je dílem té překypující lásky, která se odehrává mezi Bellou a Edwardem - poznamenává to, jak jeden druhého může milovat víc než cokoliv na světě. Bylo v ní o mnoho více romantiky, než v předešlých dílech. V Rozbřesku se taky vyjasňují vztahy jednotlivých postav - kupříkladu Bella a Rosalie nebo Jacob a Edward.
Jsem ohromně zaujatá druhou částí, ve které popisuje dané situace Jacob. Bylo zajímavé ohlédnout se také do jeho myšlenek a velmi pozoruhodné přečíst si jeho názory a narážky, ale i jeho osobní záležitosti. To s Nessie mě opravdu dostalo!!

Nechci se zaobírat tím, jak jsou jednotlivé knihy napsány, ani jejich kritikou či dokonce kritikou jistých postav. Na mě celá sága udělala ohromný dojem a ani v nejmenším nelituji toho, že jsem tuhle ságu přečetla. Napsat, jaký díl je úplně nejlepší opravdu nedokážu. Všechny mají to svoje kouzlo a svojí jedinečnost. Také tomuhle čtvrtému dílu nemohu dát méně než 5*. K tetralogii se samozřejmě vrátím, opravdu mě zaujala.
Tuhle knihu a celkově celou ságu mohu s upřímností doporučit!! :)

IvcaK98
26.04.2014 2 z 5

I když moje období, kdy jsem četla Stmívání, už dávno přešlo, většinou se téhle knížky zastávám, protože kolem sebe vidím mnohem větší literární braky, které jsou ještě ke všemu uznávány. No, u Rozbřesku mi dochází argumenty, protože ta knížka je vážně přesně taková, jak se říká. Budu jako malé děcko, protože řeknu jenom jedno: Blééééé.

Noreen
26.04.2014 2 z 5

Moc přeslazený happyend.

CHB-SPQR
07.04.2014 5 z 5

Já jsem se do toho dostala na dvakrát, ale je to moc super knížka

Nikolieta
03.04.2014 4 z 5

Jsem vášnivá čtenářka fantasy. Celá série Twillight pro mě bylo dobré čtení. Některé díly méně, některé více. Rozbřesk však patří spolu s prvním dílem k těm nejlepším. To co v prvním vypuká a začíná, se v tomto uzavírá. Právě zde zapadají všechny dílky skládačky do sebe. Je to velmi strhující díl, který čtete jako by jste tam byli. Je to díl, který vás nutí se vracet, přemýšlet nad postavami, nad situacemi, které vás v příběhu potkali. Je to prostě Finále s velkým F

Erica
03.04.2014 5 z 5

Všechny části jsem dočetla zhruba před dvěma dny a nechala si čas na rozmyšlenou. Jsem už velká holka, ale ať se na mě všichni kritici koukají skrz prsty, prostě mně se ty knihy velmi líbily. Nikdy jsem nečetla nic o upírech, už dlouho jsem nečetla nic pro teenagery. Neviděla jsem filmy. Autorka mě uchvátila. Najednou jsem byla Bellou a všechno s ní prožívala. Myslím si, že ta kniha je prostě určena pro určitou cílovou skupinu, a ostatní ať se o ni nestarají. Je to holčičí knížka, kluci a racionálněji zaměřené čtenářky tomu vůbec nemohou přijít na chuť. Tak ať se o to ani nepokouší. Já se prostě zase nebudu pokoušet o dalšího Keplera. Mám raději lásku než vraždy.

Edona
28.03.2014 3 z 5

Rozbřesk je naprosto nejslabším dílem z celé série. S odstupem času a taky s tím, že jsem koneckonců už o něco starší, než tehdy, kdy jsem knihu četla poprvé, vidím tu propast. Na jedné straně je mé dětské já, kdy toužím být Bellou a věřím, že i takový život je reálný. A na straně druhé je moje dospělejší já, které se tomu už může jenom usmát a možná zavzpomínat jaké to bylo, to moje nekonečné fantazijní dětství.
PS: Opravdu mě fascinují komentáře odpůrců, kteří to i přes svůj odpor k prvnímu dílu dotáhli až k poslednímu a teď si tady vylívají srdíčko, jak to bylo děsné a jak litují času strávenému nad knihou. Ale zlatíčka, kdo vás to nutil číst?