Stopárov sprievodca galaxiou

Stopárov sprievodca galaxiou
https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91530/bmid_stoparov-sprievodca-galaxiou-Brc-91530.jpg 4 4490 4490

Arthurovi Dentovi, celkom obyčajnému človiečikovi kdesi z Anglicka, raz vo štvrtok ráno prídu zdemolovať dom, vraj kvôli stavbe diaľničného obchvatu. Snaží sa tomu zabrániť bojovným polihovaním pred buldozérom, no jeden z jeho priateľov, Ford Prefect, ho viac-menej nasilu odtiahne do krčmy na tri bleskurýchle pivá, pretože sa blíži koniec sveta. Asi o 12 minút neskôr koniec sveta skutočne nastane v podobe stavebnej čaty mimozemskej rasy Vogónov, ktorí prídu zdemolovať Zem kvôli stavbe hyperpriestorovej diaľnice. Tesne pred touto, pre všetkých ostatných smrteľnou udalosťou, sa Arthur s Fordom presunú na vogónsku stavebnú loď, ktorá ich odvezie do hlbín vesmíru. Ford totiž nepochádza z Guildfordu, ako na Zemi zvyčajne tvrdil, ale z malej planéty kdesi v okolí Betelgeuze, a pracuje ako terénny prieskumník pozoruhodnej knihy s názvom Stopárov sprievodca galaxiou – akéhosi elektronického bedekra pre vesmírnych stopárov obsahujúceho všetky informácie, ktoré potrebujete, ak túžite vidieť krásy vesmíru za menej ako tridsať altairských dolárov denne.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Slovart (SK)

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

martina.culik
29.05.2017 4 z 5

Kniha mě bavila a užila jsem si ji, ale myslím, že další díly už číst nebudu, jelikož mi přišlo, že takto je příběh hezky uzavřený a není třeba ho dál nějak rozpitvávat.

adorjas
28.05.2017 3 z 5

Britský humor, čo viac si priať?! Verím, že tí, ktorí mu holdujú sa budú smiať ostošesť.

fvalek
26.05.2017 5 z 5

Na britský humor jsem se velmi brzy naladil a knihu si v rychlosti přečetl jako jednohubku. Neuvěřitelně vtipná knížka plná náhod a nepravděpodobností. Bavila mě od začátku do konce, rychle odsýpá a není ani chvilku nudná. Postavy jsou super, jde se ve všem vyznat, děj je jednoduchý, ale ne primitivní. Nemá cenu vytýkat nějakou pomatenost, psaní blbostí atd., když to je cílem knihy ;)
Pro mě moc dobrá kniha, oddechovka :)

hamstergraf
25.05.2017 5 z 5

Absolutně dokonalý suchý humor a sci-fi současně! Dá se číst i opakovaně a vždy dodá člověku chuť do života. Ale i přes humor lze najít prvky k zamyšlení nad lidskou společností a jejím chováním... Doporučuji.

MinaHawke
20.05.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, mám ráda britský humor.
Knihu jsem si vybrala pro Čtenářskou výzvu 2017 a nelituji, že jsem jí četla.

VladiKlaisner
18.05.2017 1 z 5

Nevím jestli je to tím, že sci-fi není moje parketa nebo protože je to spíš parodie na tento žánr, ale knížka mě vůbec neoslovila​, ba co hůř, taktak jsem jí dočetla. Občas jsem se i pobavila, ale styl psaní ( dlouhé složeniny nesmyslných slov v kombinaci s hovorovou češtinou) je něco co mi vadilo asi nejvíc. O poutavém příběhu se taky nedá mluvit, představa, že má kniha pokračování mě děsí.
Nebýt čtenářské výzvy asi bych knihu odložila po pár stránkách.

Red_
16.05.2017 4 z 5

Kdo má rád britský humor, tak se mu kniha bude určitě líbit. Šílená vesmírná jízda na nepravděpodobnostní pohon, kde dějová linka hraje druhé housle. Čtenář-pozemšťan se bude v průvodci ztrácet, ale rozhodně by neměl propadat panice a číst dál... Oblíbená postava: Bíblbrox.

hammond
13.05.2017 5 z 5

Po Červenom trpaslíkovi ďalší dôkaz, že kombinácia britského humoru a vesmírného sci-fi je jednoducho skvelá. Obrovské množstvo absurdných a cynických humorných hlášok, ktoré pre mňa celkovo reprezentuje nasledovná:

"Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok."

A k tomu všetkému ešte mániodepresívny nihilistický robot...

*Čitateľská výzva 2017 - kniha od autora z rebríčka 100 najobĺúbenejších autorov

Alena_S
11.05.2017 4 z 5

Nečekejte mnoho děje... a nebo radši nečekejte nic a jen si užívejte milou knižní lázeň zábavy po perném dni. A pokud vás zrovna trápí otázka, co je smyslem života, nezoufejte, všechno bude. :-) P.S. A pokud se přistihnete, že vám Vogoni přirůstají k srdci... vítejte v klubu. Kéž se dostanou ke slovu i v dalších dílech.

petulka.sasanka
02.05.2017 4 z 5

Kniha čtivá, vtipná... Báječně jsem se bavila!!!!

arram
19.04.2017 3 z 5

Mám-li být upřímný, tak se přiznám, že nevím, jak mám knihu hodnotit. Je pravda, že kniha se četla velmi dobře, ale její děj mi nepřišel až tak úžasný a spousta vtipů mi ani nepřišla až tak vtipná. Každopádně, jako kniha na odreagování fajn.

ochwey
11.04.2017 5 z 5

Baví, britský humor + vesmír je pro mě záruka pobavení. Dala bych čtyřicet dva hvězdiček.
(ale ty překlepy? mít tam jednou místo "Fordovi" "Frodovi" je fail... Argo argo, co to má znamenat...?)

galadrielin
11.04.2017 3 z 5

Bohužel, čekala jsem mnohem víc. Rozumím, že kolem celé série vznikl vyloženě sympatický kult, já se ale k fanouškům nezařadím.

xelzax
29.03.2017 5 z 5

Tak tohle je jízda plná dokonalých absurdit, kam se hrabe celej Stoletej děda s Analfabetkou!

Jonny
26.03.2017 2 z 5

Mám docela rád kult, co se kolem knihy točí. Ale kniha samotná... pff. Zábavná byla jen chvíli (zejména druhá čtvrtina). Spousta humoru mi připadala zbytečně prvoplánová.

boxas
25.03.2017 3 z 5

Tak nějak napůl. Chvílemi jsem se bavila, chvílemi mě to nudilo. Každopádně lepší než film.

DRALI
05.03.2017 5 z 5

Super! Kniha je plná originálně ulítlých nápadů, nad některými z nich zůstává rozum stát. Ale jenom v tom dobrém slova smyslu. Humor a "velmi složité" filozofické otázky jsou zde podávány nenásilným stylem a s úplnou lehkostí. Takže všechny ty nesmysly působí skoro až uvěřitelně. 42!!!

nokos
04.03.2017

Douglas je typicky jednohiťák. ten hit ovsem stoji za to! (pochopitelne mysleno na celou serii, ackoliv ke konci serie ponekud vadne)

lenka4434
02.03.2017 3 z 5

Začátek knihy je strhující, smála jsem se nahlas. Pak nevím, co se stalo - jestli jsem si zvykla na tento druh humoru, nebo kniha přestala mít spád - začala jsem se nudit.

EliškaPeř
26.02.2017 5 z 5

Už znám smysl života, vesmíru a vůbec... :-)