Stopárov sprievodca galaxiou

Stopárov sprievodca galaxiou
https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91530/bmid_stoparov-sprievodca-galaxiou-Brc-91530.jpg 4 4488 4488

Arthurovi Dentovi, celkom obyčajnému človiečikovi kdesi z Anglicka, raz vo štvrtok ráno prídu zdemolovať dom, vraj kvôli stavbe diaľničného obchvatu. Snaží sa tomu zabrániť bojovným polihovaním pred buldozérom, no jeden z jeho priateľov, Ford Prefect, ho viac-menej nasilu odtiahne do krčmy na tri bleskurýchle pivá, pretože sa blíži koniec sveta. Asi o 12 minút neskôr koniec sveta skutočne nastane v podobe stavebnej čaty mimozemskej rasy Vogónov, ktorí prídu zdemolovať Zem kvôli stavbe hyperpriestorovej diaľnice. Tesne pred touto, pre všetkých ostatných smrteľnou udalosťou, sa Arthur s Fordom presunú na vogónsku stavebnú loď, ktorá ich odvezie do hlbín vesmíru. Ford totiž nepochádza z Guildfordu, ako na Zemi zvyčajne tvrdil, ale z malej planéty kdesi v okolí Betelgeuze, a pracuje ako terénny prieskumník pozoruhodnej knihy s názvom Stopárov sprievodca galaxiou – akéhosi elektronického bedekra pre vesmírnych stopárov obsahujúceho všetky informácie, ktoré potrebujete, ak túžite vidieť krásy vesmíru za menej ako tridsať altairských dolárov denne.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Slovart (SK)

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

aliss123
11.07.2016 3 z 5

Chápu, že humor téhle knížky nesedne každému. Mi ale sedl naprosto skvěle!! dlouho jsem se u knihy takhle nepobavila :D Nicméně dávám jen tři hvězdy kvůli ne příliš propracovanému ději a konci, který mi přišel hodně uspěchaný a jakoby odbytý.

Balenka
23.05.2016 2 z 5

Ja neviem. Asi som pri citani tejto knihy nebola naladena na jej vlnovu dlzku. Na zaciatku som chcela knihu odlozit, potom zhruba od polovice sa to trocha rozbehlo. Snad pre mna jedine pozitivum, ze kniha bola kratka a rychlo sa citala. Po dalsich dieloch uz nesiahnem..

Hecate23
11.05.2016 5 z 5

Tento a druhý díl jsou bezkonkurenčně nejlepší z celé série, zbylé tři už mě tolik nezaujaly. Obdivuju Douglasův absurdní humor, hlavně kvůli němu určitě stojí za to si sérii přečíst.

EssiL
06.05.2016 5 z 5

Naprosto geniální kniha. I když jsem ji četla několikrát vždy mě znovu pobaví. Kniha mě přivedla k životnímu motu, kterým se řídím již několik let: "Nepropadejte panice."

domi.kk
19.04.2016 3 z 5

Nic moc

Romanka89
07.04.2016 5 z 5

Sci-fi není úplně můj šálek čaje, ale tohle je naprostá pecka! Vogonská poezie, řešení otázky vesmíru, života a vůbec, a spoustu dalších vtipných a absurdních situací. Robot Marvin je moje nejoblíbenější postava. Hned jdu půjčit další díl. Skvělý humor.

Black-stars
06.04.2016 5 z 5

Má oblíbená kniha, už jen díky tomu chytrému humoru. Skutečně to ale není kniha pro každého, přesto na ni nedám dopustit :-)

Cryptkeeper
05.04.2016 5 z 5

Tahle kniha není pro každého.
Člověk si ji bud zamiluje,nebo mu její humor nesedne a přijde mu nezáživná..
Já jsem naštěstí z té první kategorie :)

Schary
29.03.2016 3 z 5

Knihu jsem si pořídila na základě kladných recenzí a to i zbývající díly. Budu je muset přečíst, kdybych je už neměla asi bych se k tomu nedokopala. Po pravdě mě knížka moc nenadchla, přečíst se to dalo,ale čekala jsem víc. Vtipné místa jsem tam samo našla,je to takový absurdistán v galaktickém měřítku. Teď čtu Restauraci na konci vesmíru, tak snad mě to pohltí.

Knihomolkaa
23.03.2016 5 z 5

Úžasné vtipná kniha, která mě v místech skutečně rozesmála a vzbudila jsem svým smíchem pozornost i ve vlaku. Konec knihy už byl trošičku nudnější než začátek, přesto jsem si ho skvěle vychutnala a užila. Mám v plánu se co možná nejdříve pustit do dalších dílů. :)

ckostonc
18.03.2016

Ze začátku se kniha četla velmi dobře i vtipy byly skvělé. V půlce pak tak nějak ztratila šťávu a přiapdalo mi, že je tak nějak o ničem... Další díly zkusím až později. :)

sebastian7479
16.03.2016 5 z 5

Tato kniha mi byla nezbytnou inspirací k napsání mé první humorné sci-fi knihy Wesmírný omyl, :o).

p.svatka
15.03.2016 5 z 5

Mně humor této knihy hrozně vyhovuje a pustím se s chutí do dalších dílů. Doporučuji všem, kteří zatím jen váhají. Za mě plný počet.

DášaOK4
15.03.2016 5 z 5

Nedivím se čtenářům, kteří dali méně hvězdiček - styl a způsob humoru je velmi specifický a chápu, že každému nemusí sedět. Za mě ovšem plný počet - sice už nevím, jak jsem k těm knížkám přišla, ale máme je v rodině již dost dlouho a od té doby, co se syn odstěhoval do jiného města, se o ně přetahujeme. Teď jsem vyhrála já a můžu si je znovu vychutnat :-)
Audioknihu jsem ještě nezkoušela, tak nemůžu posoudit, a pokud jde o film, neviděla jsem a myslím, že ani nechci - od jiných fandů Stopaře jsem neslyšela moc nadšených hodnocení...

petruska.z
13.03.2016

Audiokniha v podani Vojty Dyka je naprosto dokonala a uzasna. Vsem vrele doporucuji, tato interpretace se zaradila do naseho zlateho audiofondu na pomyslny vrchol!

ladyrikinka
07.03.2016 5 z 5

Hodně dobrá kniha, kterou jsem za dlouhou dobu četla, žádná stránka mě nenudila a co kapitola, to výbuch smíchu. Film jsem viděla dříve ale vůbec to tomu nevadí.
Mám ji v novém vydání s ilustracemi Dana Černého a něco tak vtipného jsem nikde neviděla! Chci okamžitě dočíst další díly! :)

mpb1913
04.03.2016 3 z 5

Nějak extra vtipná mi teda kniha nepřišla, děj o ničem, nevím za co bych dal více hvězdiček.

Dryáda
27.02.2016 2 z 5

Asi by se dalo říct, že jsem měla trochu větší očekávání, než člověk, který se o knize poprvé dověděl, když ji dostal do ruky. Doteď jsem o ní slýchala dost chvály a docela dlouho jsem se chystala ji přečíst. Bohužel musím říct, že jsem byla od začátku zklamaná.
Kniha má slabý rozjezd, což není nic neobvyklého, ovšem v tomto případě k žádné změně nedochází. Děj je jednoduchý a přímočarý, díky čemuž se čte rychle a dobře. Ovšem postavy jsou jen tak načrtnuty bez nějakého hlubšího popisu a vývoje v průběhu děje. A humor? Marně jsem ho hledala. Pan autor zasypává čtenáře nesmyslnými slovy a slovními spojeními, co nejabsurdnějšími stvořeními a planetami , a spoustou nepravděpodobnosti. Často až do takové míry, že mi to přišlo nucené, jako "tlačení na pilu". A mně to nepřišlo vůbec vtipné. Rozhodně mě to nepovzbudilo k četbě dalších dílů a ani v daleké budoucnosti to nemám v plánu.

lushi
25.02.2016 5 z 5

Moje fantazie byla hodně ovlivněna filmem, ale i když se film řídil hodně knihou, byla jsem velmi příjemně překvapená. Báječná kniha, neuvěřitelně vtipná a svižná, těším se na další díly.

kacka29
20.02.2016 5 z 5

Rozhodně jedna z nejvtipnějších a nejoriginálnějších knih, které jsem četla. Moc se mi líbily všechny ty narážky, přirovnání, vtípky, všechna ta ironie. V autobuse jsem se musela držet, abych nevyprskla smíchy, protože tahle knížka je přímo prošpikovaná skvělými hláškami. Musím si ji přečíst ještě několikrát, abych si je pořádně vychutnala a zapamatovala :D