Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476490/bmid_svabi-OYh-476490.png 4 4213 4213

Harry Hole série

Harry Hole bojuje s odvrácenou stranou Bangkoku. 2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

Sorrow
29.03.2016 2 z 5

Achjo, tak na začátku jsem si myslela, že už bude líp, že třeba autorovi přijdu trošku víc na chuť, ale po půlce se to zvrhlo do Netopýra číslo dvě - jen Austrálii nahradilo Thajsko...
Mně se to zdá celé neuvěřitelné - postavy, zápletka, děj...žádná postava není vykreslená tak dobře, aby mi utkvěla v paměti, takže se ztrácím, co kdo udělal, co kdo neudělal. Ústí to v to, že vůbec nejsem napjatá, vůbec mi v hlavě nešrotuje, kdo za danou věcí stojí a stránky otáčím jen ze setrvačnosti. Ještě dám šanci Července, když nezaujme, tak s autorem končím...

čuřil
29.03.2016 3 z 5

Já četl od tohoto autora zatím jen levharta a ten byl o kapánek lepší. Jinak tuto knížku řadím mezi více povedené detektivky.

pocitac311
23.03.2016 3 z 5

Slabší diel série HH. S tým prezliekaním mŕtvoly trocha pritiahnuté za vlasy a v závere nejasne písané, až som sa v tom strácal. Dúfam, že ďalšie diely budú lepšie.

mkarajda
13.03.2016 4 z 5

Druhá kniha ze série HH , třetí od tohoto autora. Líbila se mi více, než první díl, kde čtvrt knihy hlavní hrdina prochlastal. Asi jsem čekala něco trochu víc, ale po přečtení komentářů zkusím další díly, které prý jsou lepší a lepší.

Lucieee91
08.03.2016 3 z 5

Druhý díl určitě lepší než Netopýr, i když nudné pasáže jsem přeskakovala i zde.

honZic
25.02.2016 4 z 5

lepší než Netopýr..více rozvrstvené.. Nesbo se více pouští do socílní problematiky Thajska, korupce, drogy, sex.. je to skvělá kniha.. ale stále mi vadí to pomalejší tempo... představuji si stále víc..proto nedávám plný počet.. těším se ale na další knihu... čtu postupne :-)

delatrix
25.02.2016 4 z 5

Tento díl byl určitě lepší než ten předchozí.
V téhle knížce je dost politických machynací a podobně jak to bývá v politice. Ta poslední kapitola mi přišla trochu smutná, ty Harryho nekalé zvyky se horší, ale jinak knížku doporučuju.

FishTailTea6
23.02.2016 3 z 5

Čtení této série jsem zahájila popořádku, takže toto je má druhá kniha. Abych se přiznala, po přečtení Netopýra a Švábů, stále nechápu, proč je tento autor tak opěvovaný. I tuto knihu považuji spíše za průměr. Harry mi není nesympatický, nějak se ale nemůžu zbavit dojmu, že dvojka je převlečená jednička do Thajského hávu.

Ale... začínám číst třetí, Červenku (s heslem "vyděržaj pioněr"), a musím se přiznat, že tato knížka mě začíná hodně bavit...

HankaMarek
18.02.2016

O něco méně zajímavá než Netopýr, ale dobrá

Veve131
17.02.2016 5 z 5

Zajímavá kniha. Do poslední chvíle mi nebylo jasné kdo je vrah. Už mám připravenou Červenku.

Adam Bartoš
04.02.2016 4 z 5

Tahle kniha je podobná Netopýrovi. Opět detektivka s naším oblíbeným hrdinou HH. Nemohu říct, že se mi nelíbila, ale Netopýr byl o kapánek lepší. V tomto díle to zase bylo zajímavé s vrahy. Mohl jsem si říkat, že vrah je tam ten nebo ten, ale nikdy jsem se netrefil.

Za mě jasné čtyři hvězdy. :)

Na Červenku se co nejdříve vrhnu!

petkab
04.02.2016 3 z 5

Příběh je určitě velmi zajímavý, nehledě na to, že z knihy načerpáte atmosféru (a občas si snad i dokážete představit vůně a horko) Bangkoku, nicméně kniha má podle mě hodně podobnou strukturu jako Netopýří muž a tím už mě zase tak nenadchla. Na Sněhuláka nemá ani zdaleka, přesto stojí za přečtení :-)

Ajrad1981
03.02.2016 3 z 5

Tahle knížka mě, popravdě, zrovna dvakrát nebavila, když to srovnám například s Červenkou.

petrnovic
23.01.2016 1 z 5

Tohle je moje druhá knížka (první byla Netopýr) a budu se hodně přemáhat, jestli ještě nějakou od tohoto autora číst budu. Vůbec mě to nebaví a celé mi to přijde jako nějaký film B až C kategorie. Lámu si hlavu nad tím, proč je autor tak celosvětově úspěšný a opravdu nevím. Nyní jsem na nějakých 70%, knižku dočtu, protože nerad odcházím od rozdělané práce, ale čekal jsem to mnohem lepší dle všech recenzí a doporučení od přátel. Příště nebudu ztrácet čas těmito příběhy a zase vrátím ke klasické maturitní četbě, kde mám velké rezervy...

vincek1
23.01.2016 3 z 5

Trochu mě vadí nesmrtelnost hlavního hrdiny. Možná jsem moc přísný, ale některé zápletky z kterých se, byť skoro mrtvý, vyseká, jsou příliš fantastické. Připomíná mi to hrdiny z válečných a špionážních filmů.

kalache
23.01.2016 4 z 5

..."Nesmíte podceňovat prvek iracionality v lidské povaze,Jensi."
"Co tím myslíte?"
"Jestliže zatloukáte hřebík a klepnete se do palce,čím mrsknete o zeď?"...

Alzbetta
14.01.2016 4 z 5

Zase nic moc.Po přečtení Netopýra,jsem čekala,že budou Švábi záživnější,ale je to na stejné ůrovni.Až konec,ten byl super,protože jsem neodhadla vraha,bylo to překvapení. Třetí díl Červanka,už má být ,podle komentářů, lepší.Ale dám si chvíli od Harryho pauzu,než se k němu vrátím :))

mi-380
12.01.2016 4 z 5

Autor stále ještě dolaďoval svůj styl a do party si přizval několik postav z obludária mistrů Iana Fleminga a Edgara Wallace. Úžasně čtivě ale popisuje prostředí Bangkoku a norské komunity v něm se všemi šílenostmi, zvrácenostmi, ale i kouzly buddhistického světa.
70 % (aktuálně 1131 hodnotících, modrých 79 %).

Evik30
04.01.2016 3 z 5

Kdyby nebylo naší místní knihovny tak bych knihy od Nesboa asi moc nečetla.
Nemám tolik finančních možností abych si knihy které si chci přečíst kupovala. Kupuju jen ty ke kterým se po čase vracím. V knihovně jste ale odkázání na to kdo přijde dřív, takže zákonitě se nedá JN číst od začátku.

Ale k věci

Děj knihy byl předvídatelný. Kniha se četla pomaleji, ale byla rozhodně zajímavější než jako už několikrát zmiňovaný Netopýr. Prostředí plné pedofilů, drog a vrah který se dal uhádnout velmi brzy. V některých pasážích nuda, ale jinak se kniha číst dá. I když konec je dooooooost zdloooooouuuuuhavýýýýý . . . :o))

Aniga
01.01.2016 5 z 5

Moje druhé setkání s Harrym.
Jelikož se v knize objevilo již zmiňované v jiném příspěvku vzpomínání na Birgittu, jsem ráda, že jsem také začala číst tuto sérii postupně.
Jo Nesbø nezklamal, zápletka je sice trochu komplikovanější než jsem očekávala, ale zato opravdu promyšlená do detailů.
Zaujala mi teorie o švábech (asi hlavně proto, že podobná úvaha mi také napadla, když jsem měla tu čest se s těmito zvířátky důvěrně setkat):
"Na každého švába, kterého zahlédnete, připadá nejméně deset jiných,
kteří se stihli schovat. Což znamená, že jsou všude.
Kolik váží takový šváb? Deset gramů? Jestliže jich je v
prasklinách a za dřevěným obložením poschovávána víc než stovka, znamená to, že je v místnosti přes kilo
švábů. Harry se otřásl. Sotva mu může být útěchou, že se ho švábi bojí víc než on jich."