Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4549 4549

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

boxas
25.12.2017 3 z 5

Z toho, co jsem od této autorské dvojice přečetla, zatím nejlepší.

moudivlacek
19.12.2017 5 z 5

Tak to bylo něco!!! Nejdřív masakr, z kterého viní dívku, pak tam je únos malého chlapce a vše se náhle jeví trochu jinak, pak do toho kurátor, z kterého se vyklube někdo nečekaný, ale tomu ještě není konec a zabloudíme do minulosti sourozenecké dvojice, která ale úzce souvisí s vraždami z přítomnosti. Neustále probíhá interní vyšetření Joony Linny. Navíc konečně je vysvětlena jeho soukromá minulost, ta také bere dech, a závěr?..... velmi otevřený konec, z kterého na mne dýchá smrt.
Jsem zvědavá na další díl.
Doporučuji.

katasmerdova
19.12.2017 5 z 5

Naprostá pecka! Teď už jen přečíst všechny knihy od "Keplera". Neskutečně mě baví Jonna Linna :)

jankaander
16.12.2017 5 z 5

Tohle mě prostě mooooooc baví......

Welinie
03.12.2017 3 z 5

O půl hvězdičky lepší, než Hypnotizér. Ale o dalším čtení se budu hodně rozhodovat, ten styl mi moc nesedí.

sziva
28.11.2017 5 z 5

Má první kniha ze série detektiva Joona Linny. Psáno velice čtivě, tudíž "zhltáno"velice rychle. Líbily se mi všechny díly, ale svědkyně byla prostě první :-)

Klára90
22.11.2017 4 z 5

První část knihy super, ke konci už mi to přišlo trochu přitažené za vlasy a odhalení bylo na můj vkus jednoduché - víceméně jen díky Floory, takže mi tam chyběla krapet taková ta pátrací a odhalovači činnost. Vraha jsem ze začátku tipla správně (za což můžou hromady již přečtených detektivek), ale samozřejmě jsem si celou dobu jistá nebyla. Velmi sympatická mi byla postava Vicky a za co se musí autorům dát palec nahoru jsou ty krátké kapitoly, tohle je fakt super. Dělá to knihu velmi čtivou a svižnou, 500 stránek přečteno a ani nevím jak. Bohužel jsem nečetla sérii s Joonou popořadě, takže konec knihy mě nějak nenadchnul, jelikož už znám děj, který následuje, ale tohle je můj problém, věřím, že toho, kdo čte knihy popořadě konec musel velmi zaujmout.
Pro mě zatím nejlepší Keplerovka je Stalker, z té mi běhal mráz po zádech, ale Svědkyně ohně se též četla dobře.

TheGoldenHill
17.11.2017 5 z 5

Skvělá detektivka - napínavá a velmi čtivá a na začátku mě až mrazilo v zádech. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a tak jsem jí za noc přečetla. Doporučuji!!!

Jerry29
14.11.2017 4 z 5

Tak já nevím. Tohle byl teda hrozný mišmaš. Přes 500 stran a v nich 3 knihy spojené v jednu. První polovina knihy (případ Vicky) byla super (vraha jsem neodhalil), přemýšlel jsem nad maximálním hodnocením. Ale druhá polovina knihy mi celý zážitek zkazila. Tak jak jsem první polovinu hltal stránku po stránce a nemohl se odtrhnout od čtení, tak ta druhá byl téměř opak. Už jsem se viděl jak utíkám do knihkupectví pro Písečného muže, ale po přečtení této knihy chuť nemám. Dále mi není jasné, proč se kniha jmenuje Svědkyně ohně, vysvětlí mi to tady někdo? ... Jelikož jsem dal i Hypnotizérovi i Paganinimu 4 hvězdy, s přivřenýma očima dávám 4 i Svědkyni ohně. Hypnotizér nejlepší díl série, Paganini o dost slabší. A Svědkyně.. První polovina výborná, druhá snad ještě horší než Paganini. Takže 4 hvězdy. Ale jestli si přečtu i zbytek série, to si teda ještě promyslím....

NADEI
13.11.2017 5 z 5

Prostě skvělé čtení, napínavé, tajemné, dokonalé. Nemohla jsem se utrhnout, příběh vtáhne okamžitě do děje a nedá spát. Těším se na další ze série.

LucyDvorska
04.11.2017 5 z 5

Zase opět další výborná detektivka od tohoto manželského páru. Nechybí tomu vůbec nic. Kniha je napínavá, čtivá, dokáže čtenáře vtáhnout do děje, má skvělou zápletku i rozuzlení a celkem nečekaný konec. Těším se až si přečtu další díly! :)

stumpy
26.10.2017 5 z 5

Výborný díl. Vřele doporučuju na zimní večery :-D

RSR
25.10.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavá, akční, super. Jediné co mě mrzí je, že jsem serii nečetla ve správném pořadí. Při samotném vyšetřování to sice nevadí, ale v paralelním příběhu ze života Joohny je to trošku handicap.

novina
22.10.2017 5 z 5

Čtivý příběh, který mě dokonale vtáhl do děje. Jako pachatele jsem celou dobu podezírala někoho jiného, proto mě konec překvapil.

Petrlova.L.
19.10.2017 5 z 5

Kniha mě ze začátku úplně dokázala vtáhnout do děje, potom jsem se ale začetla a už nešlo přestat. :)

starejĎurda
18.10.2017 4 z 5

Zatím nejlepší kniha od dua Lars Kepler.

klokan.1905
12.10.2017 5 z 5

Svědkyně ohně...
V pořadí třetí pokračování ze série Detektiv Joona Linna...
Začal jsem Hypnotizérem, pokračoval jsem Paganiniho smlouvou... Třetí na řadě byla Svědkyně ohně... A jak se říká, do třetice všeho dobrého... :-) Nevím, co bych mohl autorské dvojici vytknout... Četlo se opravdu skvěle, nejen díky krátkým kapitolám... ;-) Lars Kepler tímto putuje do balíku mých oblíbených autorů... 8-)

BarBarBar
10.10.2017 4 z 5

Zatím nejlepší Joona Linna :) Sice mi vrah jednou jedinkrát probleskl, ale pak jsem to zavrhla jako nemožné a nakonec, bum. Super!

Driftersoul
08.10.2017 4 z 5

Opět výborné. Švédské reálie, severská atmosféra, psychologie. Asi bych dal maximální hodnocení, nebýt několika méně pravděpodobných pasáží (...a také snad toho, že vraždící osobu lze vytušit již skoro od začátku - ale to příběhu na poutavosti nic neubírá).

JustWomen
29.09.2017 5 z 5

Tajemno, více příběhů najednou, životní osud Joony příběh pěkně doplňuje, na konci vše do sebe skvěle zapadne. Radost číst.