Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4550 4550

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

zacatecnice
29.09.2017 4 z 5

Napinava od zacatku do konce, dostala jsem presne to, co jsem ocekavala. Zatim muj treti Kepler a zatim nejlepsi. Jsem zvedava na dalsi - vcera docteno, dneska bezim do knihkupectvi :)

Danago
26.09.2017 5 z 5

Napínavý detektivní román, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler je pordle mě jejich nejlepší. Četla jsem tuto knihu jako první a neskutečně mě pohltila od první stránky . Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Příběh je úžasně napínavý, plný zvratů, naprosto jsem netušila jak bude pokračovat na další stránce. Z této knížky jsme úplně nadšená. Bohužel pro mě už žádná jiná knížka od těchto autorů nedosáhla úrovně Svědkyně ohně.

rode
26.09.2017 5 z 5

Po pro mě nudné Paganiniho smlouvě je tato kniha naprostá bomba.
Jak je u Keplerovců zvykem, vtáhnou Vás do děje a nepustí. Po přečtení pár stránek máte před sebou nastíněno několik příběhů, které na první pohled nemají nic společného, ale na konci vše krásně zapadne do sebe.
Doufám, že i další díly budou tak skvělé jako Svědkyně ohně.

SilvieDee
23.09.2017 5 z 5

Tato kniha je prostě vynikající!!! Myslela jsem si, že po Nesbovi a Adleru Oslenovi už mě nic nepřekvapí, ale opak je pravdou. Osobně se mi tato kniha líbila ze všeho nejvíc a dokonce i víc než Sněhulák. Čtení bylo šíleně napínavé a naprosto strhující. Četla se naprosto sama. Dělala jsem si přestávky pouze na to, abych vždycky popadla dech, který jsem během čtení často ztratila. :) Příběh je dokonale vymyšlen a moc se mi libilo i to tajemno, které celou knihu provází. Detektiv si mě získal od samého začátku a celkově byly postavy sympatické. Těším se, až se vrhnu na další knihy od této autorské dvojice. :)

Zuza151
10.09.2017 5 z 5

Moje první severská detektivka. Zrovna jsem ji dočetla a musím říct... úžasné! Skvělý příběh plný překvapení. Rozhodně to byla dobrá volba a s chutí budu pokračovat s dalšími podobnými. Opravdu výborná kniha.

Anet2106
09.09.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl, který jsem četla. Velmi napínavé, zajímavé, čtivé. Na dovolené jsem to přečetla za 3 dny. Až ke konci jsem uhodla pachatele. Rozhodně doporučuji.

SadUnicorn
03.09.2017 5 z 5

Tahle kniha byla moje první kniha od Keplera a rozhodně mě zaujala. Líbí se mi drsně upřímný styl psaní skandinávských detektivek. Velice napínavá kniha s maličko předvídatelným, ale přesto zajímavým rozuzlením. Napínavá od začátku do konce.

MiaFidor
01.09.2017 5 z 5

Pecka :-) přečteno na jeden zátah stejně jako ostatní díla:-)

Colletka
31.08.2017 3 z 5

Bohužel tento díl byl docela zklamání. Přišla mi kniha méně propracovaná a promyšlená. Joona chvilkami působí jako super hrdina, což se mi moc nezamlouvá.

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Četlo se to skoro samo :) První kniha u které jsem odhadla vraha hned ze začátku správně. Jen ta Tuula mi občas vrtala hlavou.

veronika4918
21.08.2017 5 z 5

První Keplerovina, u které jsem odhalila vraha dřív, než bylo prozrazeno! Faktem tedy je, že jsem značnou část knihy byla podělaná až za ušima. Zase skvělý počin ...

terezie6086
16.08.2017 5 z 5

Jak docela silná káva, super napínavé. Zajímavě zařazená detektivka, do posledních listů jsem nevěděla kdo zakrývá obětem tváře. Fantastický, doporučuji!!

Markushka
13.08.2017 4 z 5

Kniha mě plně vtáhla od samého začátku. Pro mě úplný thriller. Joona Linna detektiv, který stojí proti všem, jeho neskutečný životní příběh se rozkrývá. A přece mi tam něco chybí, něco neladí.. Více psychologie postav?

amenufus
07.08.2017 5 z 5

Za mě prozatím nejlepší autorova kniha. Jako obvykle vše jede na plné obrátky od první stránky, odložit knihu je nemožné. Pořád čekáte až autor trochu poleví, že odložíte na druhý den a můžete na kutě. V případě Keplera ne, co knížka, to probdělá noc :)

krejcovka76
03.08.2017 5 z 5

Moje druhé setkání s autorem (první byl Písečný muž). Čekala jsem zda pojede na stejné vlně jako u první knížky. Nezmýlila jsem se. Od první stránky do poslední se knížka četla sama. Některé pasáže se mi zdály zbytečné, ale nakonec do sebe vše zapadlo jako puzzle. Ani jedno hluché místo, vše jede na vlně napětí až do konce.

DalJa
02.08.2017

Čtení super, chytne a nepustí, dokonalá brutální oddechovka s kýbly krve. Nemyslím, že bych se k ní někdy vracela, ale to je mnou. Daleko uvěřitelnější než Paganiniho smlouva, akorát si nejsem jistá, jestli to není tím, že v prostředí "pasťáků" jsme ochotní věřit celkem všemu.

Klára2216
30.07.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha ze série. Baví mě knihy, které v sobě mají trochu paranormálních jevů. I když jsem věděla kdo je vrah, tak to na celkovém zážitku z knihy neubralo. Nemůžu jinak než pět hvězdiček.

PaniJani
28.07.2017 5 z 5

Skvělá! Moc mě bavila. Místy jsem opravdu četla se zatajeným dechem :) Oproti předchozím dvoum jsem tu ani nenacházela absurdity. A ten tlkonec je skvěle rozehranej pro Písečného muže! Dávám 5*

Monika1180
24.07.2017 5 z 5

Tahle knížka je naprostá pecka! Četla jsem každou volnou chvilku a byla tak napínavá, že jsem občas koukala i dopředu...což normálně nedělám :-)Líbilo se mi, že tam Joona odhalil i svou minulost. Super jsou i krátké - většinou 2-3stránkové kapitoly. Za mě plnej počet hvězdiček a určitě doporučuji.

MartinaP1984
19.07.2017 4 z 5

Velmi brzy jsem odhalila vraha, ale jinak velmi povedené, o dost lepší než předchozí Paganiniho smlouva. Kepler se čte dobře a rychle.