Svedkyňa ohňa

Svedkyňa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461179/bmid_svedkyna-ohna-jr1-461179.jpg 4 4550 4550

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna. Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti. Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy "v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána". Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Eldvittnet, 2010

RyxiraAmyGinger
19.07.2017 3 z 5

Moje druhá a poslední kniha od Larse Keplera. Chvíli mi trvá, než se přizpůsobím stylu psaní, který mi připadá poněkud roztříštěný a zkratkovitý. V knize bylo příliš málo podezřelých a kdyby nebylo Flory, Joona by ostrouhal. Upřímně řečeno nechápu, proč jsou knihy od autora/autorů ve svém žánru tak populární.

švícko
16.07.2017

Oproti knize Písečný muž byla tato kniha slabší

Kabátice
15.07.2017 5 z 5

Pěkné a strhující čtení!

Dukatka
15.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha!

evakr
10.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, nemohla jsem přestat číst. Určitě si přečtu i ostatní knihy od autora.

ivulka15
09.07.2017 5 z 5

Tak tohle mě chytlo a už nepustilo. Kdybych nemusela spát a chodit do práce tak jsem knihu přečetla snad na jeden zátah. Jenom mě mrzí, že jsem knihy s Joonou Linou četla tak jak se mi dostaly do ruky. Příště už bych četla popořadě.

JIVaJaH
22.06.2017 5 z 5

Kniha opět plna dějových linií. Dobře se čte. Člověk ale marně hledá kousek krásna na oddych.

Jane417
21.06.2017 4 z 5

Jak se zdá, série s J. Linnou má vzestupnou tendenci! Díl od dílu lepší! Opět strhující příběh, který se čte velmi dobře! Prostředí výchovného ústavu dodává skličující atmosféru, únos dítěte ještě větší bezmocnost a dějová linka s dívkou Florou jistou nadpřirozenost... chvíli mi to připomínalo Šestý smysl. Je zajímavé, jak se začíná ukazovat životní osud Joony, který příběh pěkně doplňuje. Akorát... vraha jsem odhadla asi po 10 stranách knihy. Na atraktivnosti samotného děje to ale nic nemění. Knížka mě nezklamala, naopak!

kkristynaa
18.06.2017 5 z 5

Tak, po téhle mi chybí už jen Lovec králíků a můžu se (doufám, že ne na dlouho) rozloučit s komisařem Joonou Linnou. Knihy jsem sice nečetla po řadě, ale člověk se nakonec zorientuje, a v podstatě to ani není tak nutné. Každá kniha pro mě byla naprosto úžasným napínavým zážitkem a tato nebyla výjimkou. Dvojice Lars Kepler mě sice zase obrala o pár hodin spánku, ale stálo to za to :)

allyce
09.06.2017 5 z 5

Super čtení, mrazivé svou atmosférou, představivost jela na plné obrátky... Fakt sugestivní vykreslení příbehu, který sám o sobě není nijak převratný, nicméně celek je dokonalý.

Loginus
07.06.2017 4 z 5

Ze série mě bavilo asi nejvíc, ještě s Písečným mužem.

Karborund
25.05.2017 3 z 5

Ze zdejších komentářů by se mělo jednat o top knihu, bohužel u mě tomu tak nebylo.Nedokázal jsem se ponořit do příběhu, vše bylo poměrně čitelné a předvídatelné.První tři knihy, které jsem četl mi v hlavě dlouho nezůstanou.

dobama
20.05.2017 4 z 5

Bavil mne více Písečný muž, tady jsem nějak od začátku tušila kdo je lump a čekala jak děj autoři zamotají. Povedlo se a bavilo.

hadenka
18.05.2017

za mě opět luxusní počteníčko, jako když člověk sedne na horskou dráhu , přečteno jedním dechem

Zoy
17.05.2017 5 z 5

Autora mám velice ráda, vždy se těším na jeho knihu. Myslela jsem, že už mě nepřekvapí, ale tady tato kniha byla další bomba. Velice dobře se čte a člověk je překvapen, jak to celé nakonec dopadne, i když jsem tušila, kdo bude nakonec vrah. SUPER

klarence
02.05.2017 4 z 5

öpět super. .napjatá až do konce

josska
29.04.2017 5 z 5

Další super Keplerovka,zajímavá a překvapivá až do konce

tanjaj
27.04.2017 5 z 5

Za mě naprostá smršť napětí od začátku do konce. Nejlepší případ Joony Linny, co jsem zatím četla! Skvěle od detailů zpracovaný thriller.

oskli
26.04.2017 5 z 5

Za mě určitě lepší než Písečný muž (četla jsem to omylem v opačném pořadí), kniha je fakt hodně chytlavá a dobře napsaná, ale stejně mi nesedí tak jako detektivky od mých oblíbenců (Nesbo a Adler-Olsen). V tomto případě ale i přes určité nespecifikované výhrady (asi hlavně styl vyprávění a nižší míra uvěřitelnosti) dávám plný počet a jdu do Stalkera :-)

Tereza.K91
21.04.2017 5 z 5

Suprová detektivka. Pro mě zatím nejlepší od Keplera. Už se těším další.